שלום, 2 שאלות בבקשה

nitsansh

New member
אם את לומדת לתואר בפסיכולוגיה בלבד

אז יש לך 28 נקודות של בחירה חופשית. קורס אחד צריך לעמוד בקריטריונים של קורס מרחיב דעת. כל היתר את יכולה לבחור מכל רשימת הקורסים של האוניברסיטה הפתוחה ללא כל הגבלה.
שימי לב שישנה אפשרות לרכז את הנקודות של הבחירה החופשית בחוג אחד ואז זה יהיה תואר בפסיכולוגיה עם חטיבה. בתואר עם חטיבה אין דרישה של קורס מרחיב ידע. לעומת זאת ברוב החטיבות יש דרישה לנקודות ברמה מתקדמת שהן בנוסף ל24 נק בקורסים מתקדמים בפסיכולוגיה.

nitsansh

New member
זה חלק מהענין של בחירה חופשית

את יכולה לבחור בין העמקת הידע בתחום של התואר שאת עושה לבין הרחבת הידע בתחומים אחרים וניתן גם לשלב את שני הדברים.
בהנחה שחוץ מקורס מרחיב דעת את לומדת 4 קורסים כדי לצבור את הנקודות הנדרשות ישנם 5 צירופים אפשריים בין 4 ל0 של שתי האפשרויות.

honey girl20

New member
להעמיק את הידע בתואר שלי

נראה לי הדבר הנכון ביותר עבורי. גם ככה הבחירה מרשימת קורסי מרחיבי הדעת קשה בשבילי.
למישהו יש המלצות? מתחברת יותר לתחום המדעים.

nitsansh

New member
הבחירה שלך היא הגיונית בפרט בתואר בפסיכולוגיה

בהנחה שאת לומדת כדי להשיג עבודה ובעיקר אם את שואפת להמשיך לתואר שני.
לגבי הקורסים מרחיבי דעת: בתחום המדעים יש רשימה מצומצמת למדי של קורסים מרחיבי דעת מכיוון שבתחום הזה נדרש לרוב ידע מוקדם ברמה של בגרות לפחות כדי ללמוד את קורסי הקו הראשון ברמה רגילה. בכל אחד מהחוגים למעט מדעי המחשב יש קורס אחד שהוא ברמת פתיחה ומוגדר כקורס מרחיב דעת. יש עוד 2 קורסים שמסווגים כמדעים כללי שהם גם מרחיבי דעת.
וזו הרשימה:
אשנב למתמטיקה
גנטיקה של האדם
השניים הנ"ל הם היחידים שמקנים 6 נקודות לתואר.
יתר הקורסים מקנים 3 או 4 נקודות ובשבילך ההבדל הוא קריטי אם את רוצה להשיג את נקודות הבחירה ב5 קורסים ולא יותר.
עולם הכימיה - 4 נק'
אשנב למדעי החיים
צפונות היקום (אסטרונומיה)
צפונות כדור הארץ (גיאולוגיה)
תזונה
אני לא בטוח לגבי היתר אם הם 3 או 4 נקודות. נדמה לי שהקורס במדעי החיים (ביולוגיה) הוא 4 יחידות וכל היתר 3 אבל אני לא רוצה להטעות אותך אז תבדקי בעצמך.
הבחירה שלך צריכה לדעתי להיות לפי שני קריטריונים עיקריים: מספר הנקודות והעניין שלך בנושא הקורס. אני מניח שגם אם לא עשית בגרויות במדעים את זוכרת איזה מתחומי המדעים היה יותר מענין לדעתך. בנוסף לכך יש את השיקולים הרגילים כמו מקום וזמן וסוג הנחיה שהם ענין אישי שנגזר מההעדפות או האילוצים של כל אחד.

honey girl20

New member
גנטיקה של האדם

נשמע מעניין. אני חושבת שהוא חדש,לא? או אולי מדובר בקורס אחר

באופן כללי אני מעדיפה ללמוד לבד, כך שאם יש אופק זה הכי נוח עבורי למצבים שבהם קשה לי עם החומר אבל ממש אין לי כח להיסחב לכיתה.
ורמת העיניין בקורס זה הגורם המכריע. אין סיכוי שאקח קורס שלא מדבר אלי. חבל להתענות.

nitsansh

New member
זה קורס שהופיע לראשונה בקטלוג השנה.

אני מתכוון לקורס מס' 20468. קורס של 6 נק' ברמה רגילה. ייתכן שהוא עדיין לא מוצע השנה ונמצא עדיין בשלב הפיתוח. אם את מעונינת לבדוק מתי הוא צפוי להיות מוצע תפני למפתחי הקורס.
אני בדקתי קורס אחר שנמצא עדיין בפיתוח ונמסר לי שהתכנון הוא להציע אותו בסמסטר 2015ב בפעם הראשונה. מכך אני מסיק שאם הקורס הנ"ל לא מוצע השנה הוא כנראה יוצע בשנה הבאה.

honey girl20

New member
אוקיי, אבדוק

nitsansh

New member
תיקון לרשימת הקורסים והנקודות

קודם כל צריך להוסיף לרשימה גם את יסודות הפיסיקה. אבל זה רק בשביל הרקורד כי הוא ממש לא מומלץ לבחירה כקורס מרחיב דעת. 6 הנק' שלו מתחלקות בין רמת פתיחה בחצי הראשון ורגילה בחצי השני.
בנוסף לאשנב למתמטיקה וגנטיקה של האדם גם אשנב למדעי החיים וצפונות כדור הארץ מעניקים 6 נק ברמת פתיחה.
עולם הכימיה וצפונות היקום מקנים 4 נקודות.
רק תזונה הוא קורס של 3 נקודות ואת צריכה לפחות 4 כאמור אם את רוצה להשיג 28 נק ב5 קורסים.
לגבי הנחיה באמצעות טכנולוגיות צריך לבדוק באופן פרטני בכל קורס.
אני מעדיף הנחיה פרונטלית אז לא בדקתי אף פעם.

honey girl20

New member
עוד לא עיינתי ברשימה

בצורה מעמיקה כיון שלסמסטר הבא אני מסודרת :)
אבל אבדוק את העיניין. שוב, באופן כללי יותר חשוב לי רמת העיניין בקורס.

nitsansh

New member
ענין זה דבר אישי. אף אחד לא יחליט בשבילך

בנושא הזה.
העצה שלי: אם את מתלבטת אם לבחור בקורס מסוים, תתקשרי למרכז הקורס ותבקשי לבוא למפגש הנחיה. אני עושה את זה באופן שיטתי ורק מרכזת אחת סירבה לבקשתי.
אני בכלל מנסה לבדוק את גבולות המערכת בהרבה דברים... הכלל המנחה אותי זה "לא הביישן למד"...
לפני שבוע שלחתי לעוזר דיקן הסטודנטים בקשה לבדוק אפשרות ללמוד קורסים בלי לעמוד בתנאי קבלה פורמליים... עדיין לא קיבלתי תשובה...
קיבלתי אישור מיועצת ומרכז הקורס להגיש ממנים שלא היגשתי בסמסטר שבו למדתי את הקורס אחרי שכבר נרשם שלא עמדתי בדרישות הקורס... עוד לא ברור אם אני אעשה את זה כי מדובר בקורס שלא יהיה בתוכנית הלימודים לתואר אז אני לא צריך את הנקודות שלו...

honey girl20

New member
נשמע רעיון מצויין

שווה לנסות האמת. אולי ככה ניתן יהיה לברוח מקורסים לא מוצלחים כ"כ.

nitsansh

New member
השרשור הזה הפך לדיאלוג. עדיף להמשיך את הדיון

במסרים פרטיים.

nitsansh

New member
ןנצלשן תיקון טעות בהודעות קודמות

בכמה הודעות לאחרונה כתבתי שבקורס ג'נוסייד לומדים 5000 סטודנטים בשנה. קיבלתי תיקון ממרכז הקורס שהמספר הוא יותר נמוך. בשנת הלימודים 2013 למדו את הקורס כ2000 סטודנטים.

למעלה