שלום, 2 שאלות בבקשה

מפתחSoul

New member
שלום, 2 שאלות בבקשה

1. איך מזינים ציון 0 עבור ממ"ן שבוחרים לא להגיש ? (רוצה לעשות זאת עבור הממ"ן האחרון של קורס אנגלית A)
2. ג'נוסייד נחשב רוח? אם אני עושה מסלול מדעי החברה והרוח, אפשר שייחשב כרוח או שזה בעיה כי הוא בשיוך ראשוני "מדעי החברה"?

תלוי...

אם התואר שלך הוא תואר באפיון מדעי החברה והרוח, תצטרכי לקחת קורס מרחיב דעת מדיספלינציה אחרת...

לגבי הזנת ציון 0 (לא קרה באף קורס שלי), נסי לראות אם האפשרות הזו קיימת בשאילת״א תחת הקורס הנלמד...

nitsansh

New member
בתואר בוגר במדעי החברה והרוח אין דרישה לקורס

מרחיב דעת, מהסיבה שהוא משלב כבר 2 תחומים.

nitsansh

New member
לגבי ג'נוסייד והנקודות לתואר

בדף הדרישות לתואר יש הערה שמבהירה שאת 18 הנקודות הדרושות במדעי הרוח ניתן לקבל על קורסים שהשיוך הראשון שלהם הוא מדעי הרוח.
כפי שציינת השיוך הראשון של הקורס ג'נוסייד הוא מדע המדינה שהוא חוג במדעי החברה, ולכן הנקודות של הקורס נספרות בתוך 60 הנק' של מדעי החברה ולא במדעי הרוח.
אני מבין שכנראה חסרות לך נקודות במדעי הרוח... מה למדת כבר ומה עוד נשאר לך?
אם יש לך בעיה להגיע ל18 נק במדעי הרוח שהן 3 קורסים תבדוק אם יש אפשרות לעשות את התואר רק במדעי החברה... אבל זה יחייב אותך לעשות 3 קורסים בסטטיסטיקה ונדמה לי שיש עוד דרישות חובה...

מפתחSoul

New member
תודה רבה עזרתם המון + שאלה נוספת על קורס

והסתדרתי עם הציון 0, המרכזת עושה זאת.

ושאלה נוספת, בעיות בפילוסופיה של המוסר - מישהו עשה???

reakwind

New member
אני עושה פילוסופיה של המוסר וגם ג'נוסייד

בסמסטר הנוכחי.
אני מאוד שונא את ג'נוסייד ואני דווקא אוהב את פילוסופיה של המוסר וניסיתי לחשוב למה והמסקנה שהגעתי אליה היא שפילוסופיה זה אומנם חופר מאוד אבל יש הגיון פנימי בחפירה, כלומר יש לה פואנטה מסויימת מעבר לסתם לשנן מילים ועובדות יבשות בעוד שבקורס ג'נוסייד (ששייך למדע המדינה אבל הוא למעשה קורס בהיסטוריה מבחנית התכנים שלו) הוא פשוט חפירה אינסופית ומזעזעת מאוד גם מבחינת התוכן שצריך ללמוד וגם מבחינת היקף החומר שצריך לזכור כמו תוכי ואז לשפוך בבחינה ממש כמו בבגרות בהיסטוריה.

nitsansh

New member
לכל תחום לימודים יש היגיון שונה...

עדיין לא למדתי אף קורס בפילוסופיה אז אני לא יכול להשוות... בשבילי "חפירה" זה מצוין ואם מה שהיה נדרש ללימוד קורסים בהסטוריה זה רק לזכור פרטים אז הייתי תלמיד מצטיין. אבל זה ממש לא כך. במדעי החברה והרוח נדרשת יכולת ניתוח וניסוח שבשבילי היא בעיה מאד רצינית...
למיטב ידיעתי כמות החומר הנדרש ללימוד בקורס ג'נוסייד היא לא גדולה בהשוואה לקורסים אחרים בהסטוריה ומדע המדינה. לגבי התוכן של הקורס אני מניח שידעת שמדובר בקורס שעוסק בתופעה הקשה ביותר של האנושות וזו לא היתה צריכה להיות הפתעה... למיטב הבנתי רוב הסטודנטים בוחרים ללמוד את ג'נוסייד דווקא משום שהוא עוסק בנושא קשה שמוסדות אקדמיים אחרים נרתעים מלעסוק בו...
מי שקשה לו ללמוד על דברים רעים כאלה לא צריך ללמוד את ג'נוסייד ולכן הקורס אינו חובה באף תוכנית לימודים לתואר. זו היתה דרישה מפורשת של מפתח הקורס יאיר אורון שלא רצה שסטודנטים ילמדו אותו כי הוא נחוץ לתואר או נדרש ללימוד של קורס אחר.

reakwind

New member
דווקא עם התוכן של הקורס אין לי בעיה

וזה אכן משהו שחשוב שילמד לדעתי.
הבעיה שלי זה שזה ממש כמו בגרות בהיסטוריה, קרי לשנן אינסוף עובדות יבשות ולכתוב תשובות באורך התנך על כל שאלה.
למשל אחת הדרישות בקורס זה שכל תשובה בממן צריכה להיות באורך של 2 עמודים שזה פשוט מטורף מבחינת האורך (ביחס למה שנדרש בפילוסופיה או בפסיכולוגיה למשל).

reakwind

New member
5 עמודים לכל הממן אבל כל הממן הוא רק 2 שאלות

ככה שזה יוצא שכל שאלה היא חפירה אינסופית.

honey girl20

New member

לפעמים אני צריכה להתאמץ "מה כדאי להוסיף עוד..." אפילו אם זה כבר נראה לי אישית לא קשור

nitsansh

New member
תודה על התיקון. אני חשבתי בטעות שיש 3 שאלות

אבל צריך לענות רק על 2...
אני גם לא אוהב שדורשים ממני "לנפח" תשובה שאפשר לכתוב ב3 משפטים ל3 עמודים...
נשאלה היא כמה חשוב לך "לחרטט" בשביל לקבל ציון טוב...

honey girl20

New member
מזדהה איתך

אחרי כ"כ הרבה קורסים מתחום הפסיכו' קשה לי לבצע חפירות בכתיבת הממ"ן. הכתיבה שלי היא מאוד בררנית ואני תמיד לוקחת רק את העיקר.
בקורס הזה, אני ממש מתוסכלת. כבר שכחתי מה זה להקיא חומר בלי טעם וריח מבחינת החשיבות שלו לשאלה ספציפית. אני מרגישה שמבקשים ממני לשכתב את היחידות מחדש.
בקיצור, הקורס הראשון שלי בפתוחה שאני לא כ"כ נהננת ממנו ואין לי מושג אם אני אעבור את ה95 (מה שבטח יפיל לי את הממוצע, לצערי)
הקורס הזה לא מתאים לכל אחד ולא חשבתי שהוא מקביל ללימודי היסטוריה בתיכון.

reakwind

New member
חשוב לי להבהיר ש

בדרך כלל הקורסים שעליהם נוהגים להמליץ הסטודנטים למדעי החברה והרוח הם קורסים מאוד מאוד מאוד (מאוד!) הומניים באופיים וצריך לקחת את זה בחשבון שכשאומרים לך שקורסים כמו ג'נוסייד, פסיכולוגיה התפתחותית או פואטיקה של ספרות ילדים הם קורסים שנחשבים קלילים הכוונה היא שהם קורסים סופר הומניים כמו לעשות בגרות 5 יחידות בספרות בתיכון וצריך לקחת את זה בחשבון כי לא כל מי שלומד מדעי החברה מתחבר לצדדים המאוד הומניים האלה.

honey girl20

New member
דווקא פסיכו' התפתחותית

קליל מההבט הזה שהחומר שם דיי ברור מחיי היום יום
ולא מצריך יותר מידי התעמקות.
בעייני זה המצב בכל הקורסים מתחום הפסיכו' גם היותר "כבדים" מחקרית.
כמו שאמרת, זה עניין של חיבור. לא כל אחד מתחבר לתחום כזה או אחר.

nitsansh

New member
זה בדיוק הענין... לכל אחד יש נקודת השקפה שונה

לפי היכולות שלו...
בשבילי למשל סטטיסטיקה ואנגלית זה קל ומדעי החברה והרוח זה קשה...
אין לי בעיה של זיכרון אלא להפך. זה החלק הכי קל בלימודים. מה שקשה לי זה לענות על שאלות פתוחות שאין להן תשובה חד משמעית.
רוב השאלות בממנים לא דורשות חשיבה רציונלית מהסוג שאני רגיל אליו...
יכול להיות שיש חוגים במדעי החברה והרוח שיהיו לי קלים יותר כמו למשל חשבונאות וכלכלה. גם לשון יהיה לי קל ללמוד ואולי גם פילוסופיה. את הקורס בלוגיקה למשל. תיאור הקורס מזכיר לי שלמדתי את זה בכיתה ט או י.
עוד תחום שבו אני חושב שאצליח זה מדעי היהדות ובפרט תורה שבעל פה.
זה לא מקרי שחרדים שמתגייסים לצבא הופכים למתכנתים מעולים. לימודתורה בנוסח הישיבתי דורש סוג דומה מאד של חשיבה שמבוססת על כללים ברורים וחד משמעיים וזה בניגוד מוחלט לרוב מדעי החברה והרוח.

honey girl20

New member
מנצלשת שאלה

אני לומדת כעת את הקורס ג'נוסייד (שרק עכשיו ראיתי בעקבות השרשור שלכם שהוא משתייך למדעי החברה)
האם הוא יכלל לי ברשימת הקורסים מהבחירה החופשית?
אני מניחה שכן, אבל שואלת כדי להיות בטוחה.

תודה

honey girl20

New member
שכחתי

אני לומדת פסיכולוגיה חד חוגי והדרישה לקורס מרחיב דעת הוא רק מתחום המדעים והרוח.

nitsansh

New member
בבחירה חופשית אפשר ללמוד כל קורס באו"פ

ההגבלה היחידה היא שקורס אחד צריך להיות "מרחיב דעת" כלומר קורס מתחום שונה מהתחום של התואר.

honey girl20

New member
תודה

אז הנק' זכות של הקורס יכללו בבחירה החופשית (אני צריכה 28 נ"ז מעבר לקורס מרחיב דעת)?

למעלה