שלום.. שאלה

בז שנות

New member
שלום.. שאלה../images/Emo63.gif

אני מצטער אם לא שירשרתי במקום הנכון לשרשר, כי אין לי מושג מה המקום לשרשר את השאלה הזו. שאלה עקרונית שדנו בה בפורום פסיכומטרי: אפס חלקי אפס, שווה לאפס או לא מוגדר? בתומ"ר..

aaa123

Member
אני בטוח שהיא צודקת

זה די ברור שזה לא מוגדר, והסיבה שזה לא מוגדר היא שאין תשובה יחידה לשאלה 0 כפול מה שווה 0.

DarkCrystal

New member
הוא לא מוגדר

דבר ראשון באקסיומות השדה דורשים של0 אין הופכי, כך שהשאלה מה זה "0/0", חסרת משמעות, אבל! בעבודה עם גבולות נתקלים לא מעט בביטויים מהסוג 0/0 ולעתים ניתן לחשב בדיוק מהו הגבול כאשר המשתנה שואף ל0. אבל!! בכל זאת אין טעם להגדיר את 0/0 כי לא קיים הגבול
lim x/y x->0 y->0​

aaa123

Member
לא צריך ללכת למושגים אוניברסיטאים

שסביר שהכותב לא מבין. באופן כללי X חלקי Y מוגדר רק אם יש פתרון יחיד לשאלה Y כפול מה שווה לX. ברגע שמחל'קים ב0 זה לא מוגדר כי אין פתרון יחיד(או שאין פתרון בכלל שמדברים למשל על 1 חלקי 0 או שכל מספר הוא פתרון שמדברים על 0 חלקי 0 ובשני המקרים אין פתרון יחיד).

a1b2c3333

New member
כן,בטח שאני בפורום

מתמטיקה.. הרי אמרת שתשאל פה,אז באתי לראות איך מוכיחים לך שאתה טועה ואני צודקת! חוצמזה-המחשבון יראה לך:ERROR ואין כמוהו!

גיל14

New member
עוזי, אם אתה כל כך הרבה יותר טוב

מהמחשבון, תגיד לנו אתה, מהו שורש של 1-?

drrnhi

New member
אני אגיד!!

זה שווה ל-i :) אבא שלי הסביר לי קצת מה זה מספרים מרוכבים...נחמד דווקא כל הדבר הזה..

אכן, אבל כבר ענתי i=אני באנגלית

טוב לדעת שיש אנשים שמרוכבים מסקרן אותם. אני זוכר שהמורה שלי בכיתה ח' אמרה שיש שורש ל1- ואני ימים ולילות חיפשתי את המספר הזה, עד שבכיתה י' למדתי עליו.

גיל14

New member
זה כמובן לא נכון

וכבר דיברנו על זה הרבה פה בפורום. גם i- הוא שורש (אלגברי) של 1-...

למעלה