שלום - שאלה של מתחילים

אתי77

New member
אגב,

בצרפת (כנראה גם במקומות אחרים, אבל אני יודעת רק על צרפת) משתמשים במערכת FM ללא מכשיר שמיעה (כמו שיש לבן שלי) גם לילדים עם הפרעות קשב ללא קשר ללקות שמיעה. וכן, לעיתים קרובות, אני מתבאסת שאין לאחים שלו גם מערכת FM. יצא לי לחבר את המערכת לטלויזיה ולתת את האוזניות לאחותו כדי שלא תעיר את כל הבית בשבת בבוקר, והיא לא רצתה להחזיר אותן אחר כך...

אנחנו משתמשים

בהתחלה היינו משתמשים רק בזמן שהיה צריך לשמוע את הגננת. בהמשך, הוא התחיל גם להשתמש גם לטלויזיה, ועכשיו, גם כשאנחנו יוצאים לקניון או למקום רועש כלשהו, אנחנו נעזרים בזה וזה מאד עוזר שהוא יכול לשמוע ממרחק ובתנאי רעש. אולי תשאלי את מי שמכרה לכם את המכשיר מה היא ממליצה בהתאם לצרכים של הבת שלך?

The DG

New member
שימוש במכשיר FM

בני חירש ובעזרת מכשירי שמיעה יכול לשמוע טוב רק באוזן ימין. במכשיר ימין יש לו מקלט FM ויש משדר אצל הגננת. הגננת משתמשת במכשיר הFM רק במעגלים קבלת שבת בהם הילדים לא אמורים לדבר אחד עם השני. יש צורך בFM (למרות השקט היחסי) כי הגננת מפנה את פניה לכל ילדי הגן ולכן יכולים להיות מצבים בהם בני שומע חלקית את דבריה אם לא היתה משתמשת במכשיר FM. מאז שהוא משתמש במכשיר FM בני שר עם כל הגן לפני כן הוא שר בקנון. מכשירי שמיעה זכאים להחליף כל 3 שנים ומכשירי FM כל 5 שנים כך שיתכן ותהיה הוצאה כספית נוספת כאשר מחליפים מכשיר שמיעה וזאת במקרה שמקלט הFM הוא אינטגרלי. חיסרון נוסף שמכשיר שמיעה + FM הוא זללן של בטריות. תיאטרון גבעתיים שאנחנו גרים קרוב עליו היה מאוד נחמד ומחבר את מערכת הFM האישית של בני למערכת השמע שלהם כך שבני שומע אתההצגות ישירות לאוזן מה שמקל עליו להבין את הנאמר.

אתי77

New member
ביררתי הערב

ואמרו לי שיש בתיאטרונים מין מערכת שמע מיוחדת ללקויי שמיעה. יש אפשרות להשאיל אוזניות מיוחדות מהמקום בו יש את ההצגה, יש אפשרות לקנות אוזניות שיתאימו לכל המקומות האלו (למי שלא רוצה לשים מכשיר שכבר השתמשו בו), ויש מכשירים שאפשר לשים במצב "תיאטרון". לפי מה שאת אומרת יכול להיות שזה מה שיש למכשיר של הבת שלך... שווה בירור...

hearing

New member
בהמשך לשאלה על התיאטרון

לגבי השאלה על התאטרון: במרבית התאטראות הגדולים ניתן לשאול ערכת שמע לכבדי שמיעה. יש שתי אפשרויות: אפשרות ראשונה לקחת אזניה (שנראית כמו של תרגום סימולטני) ואיתה שומעים ללא מכשיר שמיעה אפשרות שניה - לקחת מקלט עם לולאת השראה, שמתאימה לשימוש עם מכשיר שמיעה במצב "טי". זאת אומרת שלא מורידים את המכשיר השמיעה, אלא מעבירים אותו למצב שנקרא "T" ושומעים באמצעות מערכת השמע האישית בתיאטרון עידו

למעלה