שלום.. שאלה לגבי הנדסת חשמל...

שלום.. שאלה לגבי הנדסת חשמל...

אני יודע שבהרבה מקומות עבודה דורשים בוגרי אוניברסיטאות.

עכשיו אם לדוגמה סיימתי תואר ראשון ממכללה ותואר שני מאוניברסיטה, (תואר שני בהנדסת חשמל כן)
זה מספיק טוב לדעתכם? הבנתי מפורום אחר שלא ממש, כי התואר השני הוא מחקרי יותר, אבל לא ידעו לתת לי תשובה ספיציפית על חשמל.

תודה.

S1ndrome

New member
מאוד תלוי בתחום

ישנם תחומים שהדרישה לתואר שני היא גבוהה, כמו למשל תחומים הקשורים לעיבוד אותות (תמונה, תקשורת). לדעתי יהיה לך יתרון על בוגר תואר ראשון מאוניברסיטה אבל היתרון נעלם אל מול בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטה.
זה מאוד תלוי מאיזה מוסד התואר וממה הממוצע הסופי.

תודה...

אז אתה אומר שאם יש אין דרישה לתואר שני אז לא יעזור לי להיות התואר השני מהאוניברסיטה ופשוט יסתכלו על התואר הראשון מהמכללה?

שאלה נוספת, בתחום המחשבים יש דרישה לתואר שני?

סליחה יצא לי ניסוח עילג....

אז אם אין דרישה לתואר שני, אז פשוט יסתכלו על התואר הראשון מהמכללה?

James Devlin

New member
במשרות אלגוריתמיקה ומחקר

יש בדרך כלל דרישה לתואר שני, אפילו לדוקטורט.

Quartus

New member
זה נחשב לכבס את התואר הראשון

אני מכיר 2 שהכביסה היצליחה

2 מתוך קבוצה גדולה?

באמת יש הבדל כזה גדול בין שני אנשים שסיימו תואר שני, כשאחד מהם עשה תואר ראשון במכללה?

הם לא מגיעים לאותה נקודה?

לא ממש עוזר

תואר שני לפעמים מפריע בקבלה לעבודה.

המגייסים מחפשים בן אדם שמתכנת היטב. לא בן אדם שתיכנת לפני שלוש שנים, ובשלוש שנים אחרונות עסק באיזו תאוריה.

אנשים שאני מכירה - או שהתואר השני שלהם היה מכוון ומתאים לתעשיה מסויימת (לפעמים אפילו תוך קשר עם חברה),
או שהלכו למסלול אקדמי,
או, וזה הרוב - התחילו תואר שני אחרי שכבר עבדו.

שאלה נוספת אם אפשר...

מה לדעתכם עדיף? לסיים תואר ראשון במכללה בגיל 28 29 או תואר ראשון מאוניברסיטה בגיד 30 31?
מדובר בהנדסת חשמל.

מצד אחד עדיף להיות חסר ניסיון בגיל 28 מ 30 אבל אבל התואר יותר שווה,
אני טועה?

choo

Active member
חד וחלק אוניברסיטה, אבל:

שים לב שבשנים האחרונות, מאוד קשה להיכנס לתפקידים בתחום האלקטרוניקה בשוק, גם לבוגרי אוניברסיטאות. אם אתה הולך על תואר כזה, תהיה מוכן להשקיע בזה הרבה אנרגהי כדי להוציא ציונים טובים, וקח בחשבון שלפתח קריירה מקצועית בתחום, עשוי לקחת מספר שנים של עבודות שאינן עבודות פיתוח, וגם אז - לא כולם מגיעים לזה.

choo

Active member
הנדסת מחשבים זה כמו הנדסת חשמל

אם כבר, בתחום התוכנה יש יותר תעסוקה - למרות שגם בזה צריך לעבוד להוציא ציונים טובים כדי למצוא עבודה.

......

אני הבנתי אבל שהנדסת מחשבים זה סוג של באמצע כזה לא?
גם חומרה וגם תוכנה, אני טועה?

choo

Active member
ולכן מי שלומד את זה, יעסוק בחומרה או בתוכנה

אין כמעט משרות ששורדות הכשרה של מהנדס מחשבים. או שהן דורשות הכשרה של מהנדס חשמל, או שהן דורשות הכשרה של מהנדס תוכנה (בפועל: מדעי המחשב). הנדסת מחשבים הוא יצור כלאיים, שעיקר תפקידו הוא להיות מעניין יותר למי שרוצה *ללמוד* את שני התחומים. בפועל, כשהוא יצא לשוק העבודה, הוא ילך לפה או לשם - לא למשהו שלישי, וסביר מאוד שלא לשניהם. זה סוג של דחיית ההחלטה על המקצוע שלך, למועד מאוחר יותר.

avvv

New member
דחיית ההחלטה זה דבר די טוב

אני למדתי את זה.
העבודה שמצאתי אח"כ היא קרוב לברזלים כך שאני לא מרגיש שלימודי החשמל היו ממש מיותרים.
והיתרון העיקרי הוא שכשהתחלתי ללמוד, לא ידעתי איזה שוק יהיה חזק יותר בעוד 4 שנים - התוכנה או החומרה.

choo

Active member
אני מסכים איתך

לגבי המיותרות-או-לא של לימודי האלקטרוניקה - התחושה שלי היא, שכל זמן שאינך מתעסק עם מערכות אנאלוגיות, לימודי הקורסים של מערכות ספרתיות+תכן לוגי+ מבנה מחשבים מכסים את הבסיס שאתה באמת משתמש בו בעבודה קרובה לברזלים. אני לא רואה כיצד התקני מל"מ, אותות אקראיים, אלקטרוניקה תקבילית ודומותיהם משמשים אותך בעבודה תיכנותית בעולם דיגיטלי. מצד שני - זה שוב עניין של דחיית החלטה - אי-לימוד של הדברים הללו מפריע למך למצוא עבודה בעתיד בסביבות אנאלוגית, שבהן לידע הזה כפי הנראה אכן יש שימוש רב.

למעלה