שלום . רציתי להתייעץ בדבר מה.

דוד 1232

New member
שלום . רציתי להתייעץ בדבר מה.

אני בן 33. סובל מחרדות ומסכיזופרניה. אני נמצא בקשר טלפוני עם בן דוד של אמא שלי . הוא מדבר איתי חצי שעה ביום.
העניין הוא כזה: שעבור זה שהוא מדבר איתי ונותן לי עצות אז הוא רוצה תמורה כספית של 500 שקל בחודש.
אני החלטתי שאני לא יכול לעמוד בזה, והקשר עימו התנתק. האם עשיתי את הדבר הנכון? אשמח לתגובות. תודה רבה!!!252

שלום דוד.

רק אתה יכול לדעת אם עשית את הדבר הנכון. מה אתה מרגיש שהשיחות איתו נתנו לך? אילו מן עצותהוא נתן לך, והאם היית זקוק להן? איך הרגשת בקשר לעובדה שהקשר הזה כרוך בתשלום?
אם החלטת להפסיק, ושזה לא שווה את 500 השקלים שהיית צריך לשלם, כנראה היתה לך סיבה להחלטה הזאת. אבל אולי את הפונקציה שאותן שיחות מילאו בשבילך, יש דרך אחרת להשיג, שלא תגבה ממך כזה סכום?

איזה מוצץ דם הבן דוד.....

רוצה כסף??? בעד מה, בעד עצות, שצריכות להינתן מהלב?

אתה זכאי לטיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי. במרפאות הציבוריות. מה עשית בנידון? (או מה עשתה משפחתך בשבילך?)
אני מניחה שהיית בטיפולים כאלה (עובדה שאתה מאובחן), ולא אהבת אותם. האם כך הוא?

דוד 1232

New member
כן . אני מטופל ע"י פסיכיאטר.

אבל אני מרגיש לפעמים אבוד לגמרי. הפסיכיאטר שלי פוגש אותי כל 3 חודשים שואל איך אתה מרגיש וזהו.
הוא לא מנסה להבין מה עובר עליי . ואני מאוד בודד. אין לי חברים. קשה לי מאוד. הבדידות הורגת אותי.
איפה אפשר למצוא חברים? אני ממש בדכאון. והכדורים לא ממש עוזרים לי. רק מעלימים את הסמפטומים.

שלום

אם הוא מחליט ורוצה לתת לך עצות, אין לו כל זכות לבקש על זה תשלום. השתדל לשמור אתו על קשר טוב, ופשוט אל תבקש ממנו עצות יותר. קרובים וחברים נותנים עצות מתוך חיבה ואהבה ולא בשביל כסף, ואם הוא נותן לך עצות בשביל כסף יש בעיה ביחסים.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
למצוא אוזן קשבת

שלום דוד יקר,
אני מתארת לעצמי כמה שזו לא החלטה פשוטה עבורך, שאולי התקבלה אפילו בלב כבד..
כי מצד אחד, התמיכה שלו חשובה לך, והאוזן הקשבת, הכתף התומכת וההרגשה שתמיד יש שם מישהו בשבילך - עוזרת להתמודד ומפיגה את הבדידות,
אך מצד שני, בקשתו לקבל על כך תמורה כספית עשויה להותיר אצלך טעם רע, הרגשה לא הוגנת אולי, שהוא רואה בכך עבודה, ולא מעשה שנעשה מתוך רצון לעזור..
וגם עוד מחשבות עולות ברקע - אומנם אדם שתפקידו לעזור יכול גם לדרוש תשלום על שירותיו, אך האם מדובר על איש מקצוע? האם עובדת היותו קרוב משפחה משפיעה? האם אתה מטופל במסגרת כלשהי, והשיחות איתו היו כבנוסף? האם יש עוד דרכים ליצור קשרים ולקבל אוזן קשבת ותומכת שכזו, גם ללא תשלום?

יקירנו, נראה שרק אתה עצמך תוכל לענות על השאלה שלך, האם זה הדבר הנכון לעשות או לא.. נשמח אם תשתף אותנו במחשבותיך, לכאן או לכאן.. וכמובן, מזמינים אותך להשאר כאן איתנו בפורום - אשר מלא באנשים שישמחו להיות אוזן קשבת וכתף תומכת, ישמחו להיות איתך, להקשיב לך, לנסות לעזור ולייעץ בעתות מצוקה, וגם ביומיום.. שכן זוהי מטרת הפורום, תמיכה והקשבה הדדית, בסביבה בטוחה ומחבקת, וללא תשלום..

למעלה