שלום רב

שלום רב

יש לי בן בן 11, כיתה ה', ADHD , הוא מאוד אימפולסיבי, משקר המון, מתפרץ וכו'. מטופל בקונצרטה 36 בהצלחה רבה אבל............. אין לו חברים, הוא לבד, יום העצמאות הלך למסיבה והיה שם לבד, ל"ג בעומר כולם קבעו והוא לא מוזמן וכו'.. איך אפשר לטפל? לאן אפשר לפנות? הוא ילד מקסים, אוהב לעזור, יודע לצייר מעולה, ילד אוהב ורגיש. אני רוצה מאוד לעזור לו תודה ושבוע מקסים לכולם

בעיות חברתיות

כמה דברים ממתכתבך, התפרצויות ושקרים פוגעים באופן ישיר במערכות יחסים, יש לכך קשר, וזה כמובן בנוסף להשלכות רחבות יותר של נוכחותה של הפרעת קשב על מערכות יחסים. ציינת שהוא בן 11 ומטופל בקונצרטה 36, מציע לך לפנות ראשית, לייעוץ רפואי מומחה לגבי מינון, היות שקונרטה 36 שוות ערך ל 10 מ"ג ריטלין, והוא מתאימה למשקל גוף של עד 30- 35 קילו. רוב הסיכויים שילד בגיל 11 שוקל יותר. עם הילד מגורה אז הוא מציק, משקר, אימפולסיבי וחרד. יכול להיות שזה יהווה בסיס לעבודה התנהגותית או הדרכה לילד ולכם. ניתן לאחר העצמה עצמית לשלב גם טיפולים בקבוצות לילדים - סדנאות כישורים חברתיים, אבל לדעתי, רק לאחר התמודדות עצמית טובה יותר עם נוכחותה של הםרעת קשב על כל המשתמע מכך. מומלץ לפנות לרופא מומחה להערכת משקל ומינון בילדים, אחת לחצי שנה עד שנה. שבוע טוב גיל

כל מה שקשור למינון הכל בסדר

הלוואי והיה שוקל מה שאת אומרת, הוא בקושי 30 ק"ג והקונצרטה מעולנ לו, אני מרגישה אצלנו בבית ואני מקבלת כל הזמן פידבקים מהמורה שהוא ממש ילד אחר, מה גם שניראה לי כ"כ מוזר שהוא עולה במינונים כ"כ מהר, כל חצי שנה בערך מעלים לו מינון, יהיה לזה מתישהו סוף? טוב האמת? זה ממש לא מה שחשוב פה, אם הוא זקוק לזה אז בלי בעיה בכלל, אני מחפשת עזרה חוץ מהכדורים, איזה סוג של קבוצות תמיכה או חוג או דברים אחרים יעזרו לו חברתית רכיבה על סוסים היינו ולא עזר, כנ"ל ג'ודו, היה בצופים אבל.... כמובן יצא משם כי לא הסתדר

LIN129

New member
אני ממליצה לך בלי שום קשר

ללמידה של כישורים חברתיים. ליקרא את הספר של ריצארד לבוי "קשה כל כך ליתידד איתך"

מטפסת

New member
את מדברת על הילד שלי שבאותו מצב ובאותו גיל

גם אנחנו מתמודדים בדיוק עם אותן בעיות. גם לנו קשה וגם אנחנו בודדים מאד. אם את רוצה, את מוזמנת ליצור איתי קשר במייל: [email protected]

../images/Emo140.gifגיל שלום,אשמח לקבל עזרה והכוונה,,

בני בן ה 9 כמעט מטופל ברטלין LA30 מ"ג שוקל 36 ובכיתה ג. עברנו לפני חודש לצפון ואנחנו בשלבי התאקלמות לאט לאט, עברנו אבחון פסיכודידקטי בחולון ואני מצפה לתשובה בימים אלו, לאן ללכת איתו למעקב,,,?? אנחנו גרים במגדל העמק, האם ללכת לפסיכאטר ו/או נוירולוג,,קבלתי שני שמות של פסיכיאטירם בחיפה דרך הפורום והאמת שאני דיי מבולבלת,,, בני לומד כאן יום ארוך ,עד השעה 15:15 ואז אני לוקחת אותו הביתה, אני לא יודעת אם יתמודד עם היום הארוך הזה למרות שאני לא שומעת תלונות מהצד שלו, ואולי אני סתם מגוננת מידי?? אני יודעת שילדים מתמודדים ובכנות,כבר יש לו חברים מהכיתה,הוא מוזמן ומזמין,מה שלא היה בבית הקודם בחולון ואני מאושרת על כך ומודה . בעבר היינו במעקב בבה"ח וולפסון אצל המרפאה של פרופסור טלי שגיא ע"י רופא אחר, והאם לתת כדור נוסף בשעה 4 אחרה"צ עבור השיעורים שעדיין בקושי יש..חחחח אני ממש בדילמה איתו,ואגב,שאלתי אותו בנוגע לכדור האם הוא חש את הפעולה שזה עושה, האם טוב לו עם הכדור,ובלי,,הוא ללא ספק מודע לעצמו ולקושי שלו,אבל הכדור גורם לו להיות שקט מידי, כבר ציינתי את זה כאן לפני כמה ימים וענתה לי על כך מיכל ,הוא יכול לשבת מול הטלויזיה שעה ויותר ונכון שאני רגילה שהוא תוסס והיפר,אבל זה בא והולך כל הזמן,,האם יהיה עם כדור כל הזמן??? נאמר לי להתייעץ איתך ואשמח לעיצה, תודה אילנה אימא שאוהבת מאד את בנה,,ודואגת כל הזמן,

בעיות חברתיות ואימפולסיביות

את מתארת מצב שבו נדרשת התרערבות מנשולבת. נדרשת עיצוב התנהגות למיתון האימפולסיכיות, שיפור מיומנויות תקשורת מבין אישית ואיחנות, לצד מתן ביטחון בעבודה חברתית- לכך מומלצות סדנאות כישורים חברתיים. אטבל מהמצב שאת מתאת לא די בסדנרת כישורים או בטיפול התנהוגתי פרטני, אלא כנראה שילוב של שניהם, ולבקש מהמטפל הפרטני לשלב הדרכה לכם. בהצלחה, גיל

מאוד מצער, אבל.... הפעם לא קיבלתי שום עזרה

וחבל מאוד כי לא ייתכן שלאף אחד יש המלצה לאיפה אפשר לגשת לטפל בבעיות חברתיות אבל תודה בכל מקרה

בתור בוגרת ADHD אני נעזרת בפסיכולוגית

וצריך לבדוק את רשת מועדוני רעים של רשת המתנסים,הם עוזרים בפיתוח מיומנויות חברתיות (מניסיון) השאלה היא אם יש להם קבוצות לגילאים האלה ואיפה? יש כתבה על הנושא בלינקים המצורפים בצד בפורום התמיכה לילדי ADHD ב-Y-NET

brl012

New member
בעיות חברתיות

בעיה קשה ואין פתרונות קלים הצעות (מתוך נסיון) 1) לקרא את הספר של ר, לאבוי " קשה כל כך להתידד איתך" יש שם הצעות מענינות 2) לנסות למצוא קבוצת טיפול של ילדי ADHD עם בעיות חברתיות, טיפול פרטני לדעתי לא יהיה יעיל, (אנחנו לא מצאנו עדיין קבוצה כזו באיזור שלנו) 3) בעיה חברתית עלולה להוצר כתוצאה מדימוי עצמי נמוך, כדאי לטפל באמצעות חיזוקים חיוביים 4) חוגים שמעניינים את הילד ( גם תנועת נוער) -> הצלחות -> מקבל תדמית חיובית ומושך יותר חברים 5) הרבה עבודה (הורה - ילד) בנושא של המנעות מאלימות, התפרצויות, שליטה בכעסים, כמו כן דגש על החשיבות של קשר חברתי 6) שבחים ועידוד בכל פעילות חברתית שהיא 7)אירגון אירוח חברים בבית לפעילות משותפת (משחק, מחשב, סרט) בהצלחה

גם לנו יש בעיות חברתיות - וטיפול

ועכשיו אנחנו אמורים להתחיל עיצוב היתנהגות שילמד אותנו ואותו איך להיתנהג במצבים מסויימים. קיבלנו את השם של המאמנת דרך הפסיכיאטרית שמטפלת בו. יש גם מטפל מומלץ שעובד ברמת גן - קוראים לו כפיר הדר. הוא ענה כאן בעבר לשאלות. תחפשי באינטרנט ותמצאי יש לו אתר. או שתישאלי את זיוה דינה. אנחנו העדפנו את המטפלת שלנו כי היא מקבלת בעירנו ולא צריך לנסוע לרמת גן.

קרמבו112

New member
יקירתי !!!

אין ספק שאת מעלה פה בעיית התמודות קשה גם שלך וגם של הילד לגבי מה שההעלת עושה הרושם שזה נובע מבעיות ריגשיות של הילד.הילד אימפולסיבי מאוד ומשקר דברים שלפי דעתי נובעים מחוסר ביטחון של הילד כי אדם שמשקר מניסיוני מפחד או שהוא מסתיר דבר מה ואין לו את הביטחון לבוא ולספר את האמת או מפחד או מבושה. את יכולה לנסות דרך קופת חולים שלך הרופא המטפל של הילד לבקש איבחון פסיכולוגי או דרך יועצת בית הספר תיפני אליה .אל תרימי ידיים יש דרכים. איפה את גרה? ובאיזה קופת חולים את? תכתבי לי אני יעזור לך.

קרמבו112

New member
מצפה מאוד 1

טעיתי לגבי התשובה אלייך קראתי משהוא אחר ועמיתי לך במקום טוב אנחנו בפורום של קשב וריכוז. סליחה גם בני כמו בנך רגיש אוהב לצייר אוהב לעזור . אבל אצלו הבעיה היא שכן רוצים בחברתו והוא מתעלם הוא מסתגר. בכל אופן לגבי התשובה שלי חלקה השני עדיין בתוקף אם את צריכה עזרה אז אני במייל NNAFI9@WALLA. COM ביי.

תודה

אנחנו גרים באזור ראש העין קופת חולים כללית ובכיףףף אקבל המלצה למקומות ולעזרה

ronenscha

New member
בעיות חברתיות

כדאי לתחיל אצל רופא המשפחה בבדיקה של אפשרויות טיפול באזור מגורכם. אולי אפילו במרפה לילדים. מעבר לקח כדאי לברר אפשרויות שונות של טיפולים כגון תרפיה באמנות, רכיבה טיפולית, תרפיה עם בעלי חיים ועוד. הכל תלוי כמובן באזור המגורים שלכם ובתקציב. רונן

pilpelet8

New member
קשה כל כך להתיידד איתך / ריצ'ארד לאבוי

היי, אני ממליצה לך בחום לקרוא ספר על מיומנויות חברתיות של ילדים עם ליקויי למידה ובעלי הפרעה של קשב וריכוז. הספר מספר מדוע ילדים עם הפרעות קשב וריכוז מתנהגים כפי שהם מתנהגים בסיטואציות חברתיות ונותן עצות פרקטיות ומעשיות כיצד לשפר את הבטחון העצמי והדימוי העצמי של הילד וכיצד ניתן ללמוד מיומנויות חברתיות. ייתכן כי הילד שלך אינו יודע כיצד להתנהג בסיטואציות מסוימות ולכן הוא משקר או מתפרץ. אני מאמינה שכאשר נותנים כלים לילדים בעלי קושי במיומנויות חברתיות ובפתרון בעיות ומסבירים להם את ההשפעה שלהם על הסביבה, הם יכולים לשנות את ההתנהגות שלהם לטובה.

00 שלי 00

New member
גם אני הולכת להזמין אותו עכשיו

מקריאת ההודעות בפורום אני מתרשמת שיש מה ללמוד מקריאת הספר, ולכן אזמין אותו ואקרא אותו בעצמי... תודה לכל הממליצים לאחר שאקרא, אביע את חוות דעתי... שלי

למעלה