שלום רב. רוצה לקנות את התנור הזה. האם הוא בטוח

רשר

Well-known member
מנהל
בטיחות חשמלית טובה מאוד,
בטיחות תרמית של הכיריים נמוכה לעומת כירת אינדוקציה כי החום נמשך הרבה זמן אחרי הכיבוי,
מחיר אינדוקציה יקר יותר ועלול לחייב קנית כלי בישול חדשים מתאימים,
לדעתי עדיף תנור גומחה ועליו להניח כיריים עם משטח זכוכית חלק כך המשטח יכול לשמש את צרכי המטבח שאינם בישול,

רוני1955

Active member
גופי החימום שלו חלשים. כמה את מבשלת?

רוני1955

Active member
אני לא מבשלת הרבה אבל מעדיפה שיהיו 4 פלטות בכל מקרה בנוסף לתא האפייה
אני לא מבשלת הרבה אבל מעדיפה שיהיו 4 פלטות בכל מקרה בנוסף לתא האפייה
חיפשתי ולא ראיתי איזו הזנה הוא צריך. חד פאזי (שקע רגיל) או תלת פאזי. אם זו הזנה של שקע רגיל, את יכולה לרכוש אותו. קחי בחשבון שיהיו לך מגבלות שימוש. למשל, לא תוכלי להשתמש גם בתנור וגם בכירה באותו זמן. אבל, עם תכנון נכון, לא תהיה לך בעיה.

חיפשתי ולא ראיתי איזו הזנה הוא צריך. חד פאזי (שקע רגיל) או תלת פאזי. אם זו הזנה של שקע רגיל, את יכולה לרכוש אותו. קחי בחשבון שיהיו לך מגבלות שימוש. למשל, לא תוכלי להשתמש גם בתנור וגם בכירה באותו זמן. אבל, עם תכנון נכון, לא תהיה לך בעיה.
תודה. אשתמש רק ב-2 ולא יחד עם התנור

בינתיים שאלתי חשמלאי. טוען שלתנור הזה צריך תלת פאזי. לא יודעת אם זה נכון

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

כמו שהתנור מגיע, הדרישה היא שיותקן עבורו חיבור תלת פאזי.
יש אפשרות לשנות את אופן החיבור, אבל אז את חייבת לעבוד נכון ולא להפעיל יותר מ-2 גופי חימום בו זמנית ו/או תנור + חימום. זה כבר הוסבר לך וזה אפשרי.
בנוסף: סביר שתצטרכי לקרוא לחשמלאי וסביר שהטיפול הנדרש לא ייעשה בידי איש השירות וההדרכה.

רוני1955

Active member

יכול להיות שהוא צודק, אבל גם יכול להיות שלא. לעניות דעתי, התנור הזה צורך חד פאזי, כי יש לו גופי חימום חלשים. אני מציע שתבררי באתר בו ראית את הפרסום.

מה הכוונה תנור גומחה. אני צריכה תנור בדיוק כמו זה שבתמונה. הוא אמור להחליף את תנור הגז (ניתקו לי)

והכי חשוב אם הוא בטיחותי והאם צריך לסדר משהו בארון החשמל

תודה רבה 🍒

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה הכוונה תנור גומחה. אני צריכה תנור בדיוק כמו זה שבתמונה. הוא אמור להחליף את תנור הגז (ניתקו לי)

תודה רבה 🍒
מזה חודש את שואלת על התנור הזה ואת עוברת מפורום לפורום, כדי לנסות ולשאוב עידוד נוסף על השטות המיושנת הזו? אם כבר החלטת לקנות, קני. ואם לא, עזבי. כי איך אמר אלי וואלך בסרט "הטוב הרע והמכוער"? ''If u have to shoot soot, don't talk"

ולגבי ארון החשמל? האם למישהו בפורום כאן יש מידע איך בנוי ארון החשמל שלך, כדי שיידע מה עליו להציע?
ברור שהתנור/כיריים הזה זקוק לזרם חשמל גבוה יותר ממה שמותקן כרגע במטבח אצלך. איך ומה יש לשנות? את זה צריך לקבוע חשמלאי שיבקר בדירתך.

רשר

Well-known member
מנהל

תודה רבה 🍒
תנור גומחה (בנוי) נכנס מתחת לשיש או כל לוח אחר https://www.shufersal.co.il/online/...SIuNntjgxqMXgLVWC9NjWaRfURh1zjrwaArw2EALw_wcB,
כיריים אינדוקציה https://www.cwc.co.il/product/כיריי...GXY0AlNQx-KPla5XhuXS-ZTU8u3qeijAaAuasEALw_wcB
כיריים הלוגן כרמיות https://www.wallashops.co.il/כיריים...48NmebfJ9R8RxVn7AJtYmfOH9wiVI7EsaAjkFEALw_wcB
בשימוש מושכל אין בעיה של שינוי במערכת החשמל (לא הכל בבת אחת בעוצמה מלאה)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה חוזר לצורך להתקין קו חשמל מיוחד ואולי גם הזנה תלת-פזית בעלות של עוד כ 4 תנורים,
ברור. כנ"ל התנור עם גופי החימום המתכתיים שהיא הציגה.
ובשני המקרים, כל עוד היא תשתמש "רק" בשני מבערים בו זמנית או רק בתנור בו זמנית, גם השקע הרגיל (והחד פאזי שלה) ייתן עבורה מענה.
ההצעה המקורית שלי הייתה רכישה של פלטה עם מבער קרמי (או אינדוקציה) יחיד או 2 לכל היותר, כי ממילא לא תהיה לה אפשרות להפעיל יותר מכך.
[רק סביר בעיניי, שהיא לא תשנה את קו ההזנה לתנור].

ברור. כנ"ל התנור עם גופי החימום המתכתיים שהיא הציגה.
ובשני המקרים, כל עוד היא תשתמש "רק" בשני מבערים בו זמנית או רק בתנור בו זמנית, גם השקע הרגיל (והחד פאזי שלה) ייתן עבורה מענה.
ההצעה המקורית שלי הייתה רכישה של פלטה עם מבער קרמי (או אינדוקציה) יחיד או 2 לכל היותר, כי ממילא לא תהיה לה אפשרות להפעיל יותר מכך.
[רק סביר בעיניי, שהיא לא תשנה את קו ההזנה לתנור].
1. דבר ראשון אני לא חודש עם הנושא. אולי שבוע (לא ידעתי שזה יתארך/יסתבך בגלל נושא החשמל)

אני לא חשמלאית ולא מתמצאת בנושאי חשמל. פעם ראשונה שאני קונה תנור חשמלי)

2. אפנה גם ל 100 פורומים עד שאקבל פתרון

3. עד עתה לא קיבלתי תשובה סופית והחלטית

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
1. דבר ראשון אני לא חודש עם הנושא. אולי שבוע (לא ידעתי שזה יתארך/יסתבך בגלל נושא החשמל)
אין שום בעיה לבדוק מתי פתחת את השרשור בפורום השכן, אבל זו לא הנקודה החשובה (13.03.22). אז טעיתי. זה "רק" חצי חודש. לא חודש אבל גם לא שבוע.
אני לא חשמלאית ולא מתמצאת בנושאי חשמל. פעם ראשונה שאני קונה תנור חשמלי)

2. אפנה גם ל 100 פורומים עד שאקבל פתרון

3. עד עתה לא קיבלתי תשובה סופית והחלטית
ולגבי סעיף 3, אז ככה:
א. באף פורום לא תקבלי תשובות טובות מאלה שקיבלת עד עכשיו. גם הטוב שבחשמלאים, לא יוכל לפתור לך את הסוגיה "בהתכתבות" ומבלי שראה את הלוח עצמו ואת מיקומו. אף חשמלאי לא יוכל לנחש, האם הלוח בביתך הוא חד פאזי או תלת פאזי, אם לא תצרפי צילום, ובכל מקרה, כפי שרשר כבר כתב ואעתיק לך את הקביעה הרלוונטית שלו: "זה חוזר לצורך להתקין קו חשמל מיוחד ואולי גם הזנה תלת-פזית בעלות של עוד כ 4 תנורים". ואם יש לך הזנה של פאזה אחת בלבד, את בכלל תישארי עם בעיה לא לגמרי פתירה.
ג. ולכן, היו כבר מי שהשיבו לך 2 סוגי תשובות:
1. גם ההצעה של התנור עם גופי החימום מברזל וגם ההצעה של התנור עם גופי החימום הקרמיים יכולות להיות טובות עבורך עם יתרון בולט לתנור הקרמי. יהיה לך הרבה יותר נוח לנקות את המשטח הקרמי, והחימום של המשטח הקרמי הוא יעיל בהרבה מהחימום של משטחי הברזל המיושנים, שכאלה היכרנו החל בשנות ה-60. זאת מעבר לעובדה, שאת משטחי הברזל לא תוכלי אף פעם לנקות כראוי ויהיה לך קשה גם להסתגל למהירות החימום והקירור האיטיות שלהם.
2. לשני סוגי הכיריים יש חיסרון זהה, ובהתקנה הקיימת בביתך, לא תוכלי להפעיל את כל גופי החימום בו זמנית. בכל מקרה, תוכלי להפעיל "רק" 2 גופי חימום בו זמנית, ובמהלך הבישול, לא תוכלי גם להשתמש בתנור ביחד עם הכירה. כדי "לשפר" את המצב, תיאלצי להזמין חשמלאי חי (ולא חשמלאי שייעץ לך בהתכתבות), וכל שינוי שהוא יציע לך, יהיה כרוך בהוצאה שעלותה תהיה גבוהה. במקרי קיצון, יתכן גם מצב, שקו החשמל שהוא יסלול יהפוך להתקנה על הקיר שגם תהיה מכוערת - והנה לך עוד סיבה שלא להיכנס בכלל להרתפקה מן הסוג הזה *.
לכן, ההצעה להישאר עם תנור האפייה הקיים בביתך ולהוסיף פלטה בודדת או זוגית מסוג קרמי או אינדוקציה, היא ההצעה שהכי תתאים לך.
זה זול, זה נקי, זה לא תופס מקום על השיש ותוכלי גם להניח את זה על מכסה הכיריים הקיימות בביתך (בתנאי שיש להן מכסה). ולגבי כירות מן הסוג הזה, גם רשר וגם אני הצגנו לך מספר קישורים לבחירה. אז אם תחליטי להסתפק בכירה שכזו, תוכלי להמשיך ולהשתמש בקו החשמל הקיים, מבלי להפוך עולמות.
בהצלחה

* בכל מקרה, יתכן שתיאלצי להזמין חשמלאי בנפרד, כדי שיתאים לך את אופן חיבור הכבל הראשי לתנור, אבל זה כבר "בקטנה" ובכל מקרה, זה לא יהיה כלול במחיר רכישת התנור ו/או ההדרכה לשימוש בו.

נערך לאחרונה ב:
לא מצליחה לשלוח תמונה של ארון החשמל. מניחה שמדובר במשהו רגיל. לא חדש. אין לי מקום על השיש. בא בחשבון רק במקום תנור הגז
כל מה שכתבת מיותר, לא נכון ולא רלוונטי. ממתי הפוסט וכו.

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא מצליחה לשלוח תמונה של ארון החשמל. מניחה שמדובר במשהו רגיל. לא חדש.
רגיל ולא חדש זה בסדר. חד פאזי או תלת? את כנראה לא יודעת וסביר שמדובר בלוח חד פאזי.
לכן, כל ההצעות שניתנו לך עד לרגע זה הן תקפות. והרי גם אם מזלך משחק לך והלוח שבביתך הוא תלת פאזי, תיאלצי לבצע התקנה תלת פאזית במטבח, אם תתעקשי להפעיל את כל משטחי החימום ואת התנור בהפעלה בו זמנית.
מכאן, יהא עלייך להסיק את המסקנות הנכונות ולקבל את ההחלטה, מה הכי מתאים לדרישותייך ולתקציב שעומד לרשותך.

למעלה