שלום רב - עדשת עין הדג או רחבה מאד

• פותח הנושא dds22
  • פורסם בתאריך

dds22

New member
שלום רב - עדשת עין הדג או רחבה מאד

שלום לכם, אני מתכוון לצלם טיול רכיבה ארוך ומחפש לצורך העניין עדשה רחבה שתתן אפקט שבו המרכז יוצא בסדר אבל הקצוות יוצאים מעוגלים במקצת. כלומר ליצתור אווירה של צילום ממש מ"תוך הקבוצה" ולא מ"בחוץ". ניסתי לקרוא ולעיין בנושא ולא ממש הצלחתי להבין את ההבדלים בין עדשה רחבה מאד לעדשת עין הדג . מספר שאלות: 1. האם עדשת עין הדג נותנת עיוות לכל התמונה או שרק לחלק ממנה וחלק נשאר רגיל? 2. מה ההבדל בעצם בין עדת עין הדג 15 מ"מ לעדשה רחבה 15 מ"מ? 3. מה דעתכם על העדשה המצורפת כאן -האם היא תתן לי את מה שאני צריך או שתעוותא תכל התמונה? 4. אם יש למישהו המלצה לעדשה אחרת שתעשה את העבודה אודה מאד. תודה מראש על העזרה

arnond

New member
ההבדלים

הם בעיקר בזווית הראיה: עדשת fisheye נותנת זווית ראיה של 180 מעלות (על פריים מלא). עדשת 15 מ"מ rectlinear תתן זווית של כ 110 מעלות. בנוסף, עדשת fisheye תעוות את כל הפריים. במצלמת APS (כמו ה D70, למשל) תקבל פינות שחורות. תוכל לראות דוגמאות מכל מיני עדשות בקישור. אם תרצה לראות איך 15 מ"מ rectlinear ניראת גל גוף APS (קנון D60), תגיד. יש לי את הסיגמא 15-30. ארנון

arnond

New member
תיקון קל

ה 15 מ"מ של סיגמא היא diagonal fisheye, משמע, לא מקבלים את האפקט של תמונה עגולה אתא התמונה נמתחת על כל הפריים, אבל עדיין מקבלים 180 מעלות... ארנון

למעלה