שלום רב זקוק לייעוץ

pokino

New member
שלום רב זקוק לייעוץ

אני היום ללא תעודת בגרות ,ולכן נרשמתי למקום היחידי שקיבל אותי, אני לומד בפתוחה כלכלה ומדעי המדינה סך הכל מסתדר מבחינת הלימודים, הדבר היחידי שמפריע לי זה שאין לי הרגשה של מסגרת וחוסר של חיי חברה והווי סטודנטי. כדיי להתקבל למקום אחר אני צריך לעשות מכינה של שנה +פסיכומטרי האם לדעתכם שווה להשקיע את הזמן והמאמץ כדיי ללמוד במקום אחר? יש לציין שאני יכול להרשות לעצמי מבחינה כלכלית לא לעבוד בזמן התואר

Lir האחת

New member
תלוי

עד כמה זה חשוב לך? נראה לי שבכל מקרה כדאי לך לסיים את השנה, שיהיו לך ביד את הקורסים. תברר אם במקום שאליו היית רוצה לעבור, מחשיב את הקורסים שעשית. שלא תצטרך לעשות אותם שוב. בכל מקרה, נראה לי שבסופו של דבר זו שאלה של עד כמה חשובה לך המסגרת. אני אישית יכולה להבין את הרצון להיות במסגרת, זו אחת הסיבות שלא הייתי בוחרת ללמוד באוני' הפתוחה. בכל מקרה, תבדוק טוב את האופציה של מעבר...מבחינת רווח והפסד, ותעשה שיקולים בהתאם.

pokino

New member
אבל

היית עושה בישביל זה מכינה של שנה ופסיכומטרי משמע דוחה את הלימודים בשנתיים ?? בישבילך זה היה שווה את זה?

Lir האחת

New member
לא אמרתי את זה..

לא בטוחה שזה שווה את זה. מצד שני, אני יודעת לומר לך שלא הייתי נשארת במקום שלא טוב לי בו. לא טוב ברמה של בלתי נסבל כמובן.. שהרי לא הכל הנאה בחיינו
לכן, כמו שאמרתי, הכל שאלה של *עד כמה* זה מפריע *לך*.

adi_2000

New member
מה עם אפיק מעבר?

שאתה מתחיל באוניברסיטה הפתוחה, ואחרי שנה עובר לאוניברסיטה אחרת? יש מלא תוכניות כאלה ולמיטב זכרוני, יש גם בכלכלה ומדעי המדינה. שווה לבדוק את זה. ככה תוכל גם לסיים את השנה, גם לעבור לאוניברסיטה אחרת, וגם לא תצטרך לעשות פסיכומטרי (תענוג צרוף בפני עצמו...) ולעשות בגרויות. בהצלחה! http://www.openu.ac.il/afik זה האתר של הפתוחה בנושא.

למעלה