שלום רב - התיעצות

מצב
הנושא נעול.

fireballfxp

New member
שלום רב - התיעצות

שלום רב - התיעצות
ערב טוב לכולם! אני שוקל בכובד ראש להתחיל קורס בשוק ההון\מסחר בשוק ההון, הייתי שמח לקבל ממכם המלצות למקומות טובים שמלמדים את הנושא טוב. מה אורך הקורס בד"כ? מה העלויות? מה תדירות ואורך המפגשים? כמה ידע באמת צוברים בקורסים האלה? האם זה יספיק בשביל להתחיל לסחור במניות באופן פרטי? תודה מראש על תשובותכם! :)

NS101

New member
אני מציע לך לקרוא כמה ספרים

שלום רב - התיעצות
ערב טוב לכולם! אני שוקל בכובד ראש להתחיל קורס בשוק ההון\מסחר בשוק ההון, הייתי שמח לקבל ממכם המלצות למקומות טובים שמלמדים את הנושא טוב. מה אורך הקורס בד"כ? מה העלויות? מה תדירות ואורך המפגשים? כמה ידע באמת צוברים בקורסים האלה? האם זה יספיק בשביל להתחיל לסחור במניות באופן פרטי? תודה מראש על תשובותכם! :)
או לפחות לקרוא באדיקות פה בפורום למשך כמה זמן לפני שאתה מחליט להשקיע כסף בקורסים.

fireballfxp

New member
אני אסביר את עצמי..

או לפחות לקרוא באדיקות פה בפורום למשך כמה זמן לפני שאתה מחליט להשקיע כסף בקורסים.
אני אסביר את עצמי..
אני קצין בצה"ל..בוגר עתודה אקדמאית בלוגיסטיקה וכלכלה..למדתי קורס מימון..ונחשפתי בעזרתו לשוק ההון בקטנה.. זה משך אותי כבר מאז..כרגע אני במצב שאני מפריש כל חודש כסף שיושב בבנק ולא עובד.. לכן אני רוצה להעמיק בנושא, ללמוד איך אפשר להשקיע..ולהתחיל לשחק עם זה לאט לאט..לראות מה אני יכול.. אני אשמח גם לקבל המלצות לספרים כמובן..אבל מעניין אותי לקבל מידע כל קורסים גם.. תודה! :)

חגי

New member
נתנו לך רמז דק ולא הבנת

אני אסביר את עצמי..
אני קצין בצה"ל..בוגר עתודה אקדמאית בלוגיסטיקה וכלכלה..למדתי קורס מימון..ונחשפתי בעזרתו לשוק ההון בקטנה.. זה משך אותי כבר מאז..כרגע אני במצב שאני מפריש כל חודש כסף שיושב בבנק ולא עובד.. לכן אני רוצה להעמיק בנושא, ללמוד איך אפשר להשקיע..ולהתחיל לשחק עם זה לאט לאט..לראות מה אני יכול.. אני אשמח גם לקבל המלצות לספרים כמובן..אבל מעניין אותי לקבל מידע כל קורסים גם.. תודה! :)
נתנו לך רמז דק ולא הבנת
קורסים משרתים בעיקר את אלו שמארגנים אותם. לא תלמד שם לסחור באמת. על זה משלמים בדרכ הרבה יותר. להיות משקיע טוב - זה גם דבר שלא מלמדים בקורס. הרי אם מישהוא היה יודע להשקיע טוב....הוא לא היה צריך למכור את זה בקורס כנראה.

Eldadius

New member
תשובה

אני אסביר את עצמי..
תשובה
לגבי קורסים, אני חושב שנתנו לך פה כבר את התשובה- אל תצפה שמהם תגיע הישועה. לגבי ספרים- אם אתה רוצה, באתר שבחתימה שלי יש מדור ספרים עם סקירות של ספרים בכל הרמות במגוון נושאי השקעה שעשויים לעניין אותך. אתה צריך בתור בתחלה לחשוב מה הכיוון והמטרות שלך, וזה יוכל אולי לעזור לתת לך תשובה טובה יותר. ועכשיו לעניין נוסף- להרוויח ממסחר בבורסה זה לא עניין פשוט, וכמעט כל מי שמנסה את זה מוצא בסופו של דבר שהוא הפסיד. בגדול, עבור רוב האנשים- ככל שמשחקים יותר כך מפסידים יותר. כמות שהנאשים שמתפרנסים ממסחר קטנה מאוד, והם גם בדרך כלל לא ששים לחלוק את השיטות שלהם. אם למדת כלכלה אז אתה מכיר היטב את תאורית השוק היעיל- עכשיו, אני לא אומר שהתאוריה הזו בהכרח נכונה, אני רק אומר שבהתאמה לתאוריה, גם הסיכויים להכות את השוק לאורך זמן אינם גבוהים במיוחד.

עוד דבר fire:רוצה ספר?..קבל את המלך של הספרים

אני אסביר את עצמי..
"המשקיע הנבון" של גרהאם.(מורו ורבו של באפט)..תתחיל עם זה,כשתגמור אותו אתן לך אחרים..(-"

הבעיה עם הספרים האלה

"המשקיע הנבון" של גרהאם.(מורו ורבו של באפט)..תתחיל עם זה,כשתגמור אותו אתן לך אחרים..(-"
הבעיה עם הספרים האלה
שהם נותנים רק את התיאורייה ואחרי זה אתה מוצא את עצמך לבד לא מבין מאיפה להתחיל. בנוסף, לא כל אחד בנוי לקרוא את כל הספרים האלה אם אין לו ראייה וחשיבה כלכלית. אלה ספרים מעולים שגם אני קראתי אבל אני לא חושב שהם מתאימים לכל אחד

Eldadius

New member
אז יש גם את הספרים של לינץ', שנותנים מעבר

הבעיה עם הספרים האלה
שהם נותנים רק את התיאורייה ואחרי זה אתה מוצא את עצמך לבד לא מבין מאיפה להתחיל. בנוסף, לא כל אחד בנוי לקרוא את כל הספרים האלה אם אין לו ראייה וחשיבה כלכלית. אלה ספרים מעולים שגם אני קראתי אבל אני לא חושב שהם מתאימים לכל אחד
אז יש גם את הספרים של לינץ', שנותנים מעבר
לחכמה כלכלית השקעתית בסיסית גם כלים להשקיע על פיהם. לפני זה רק, צריך לקרוא איזה מדריך בסיסי. ועל כל אלו ניתן לקרוא במדורי סקירות הספרים של האתר בחתימה שלי

עזבי אותך מקורסים!..קני פטרו 5,את מסודרת(-:

שלום רב - התיעצות
עזבי אותך מקורסים!..קני פטרו 5,את מסודרת(-:

שמוצקין

New member
גם אני קצת סקפטי לגבי הקורסים ../images/Emo13.gif

...
חחח למה חשבת שאני אישה? אני גבר. תודה! :)
גם אני קצת סקפטי לגבי הקורסים

1ספרים מומלצים 1: "המשקיע הנבון" של בנג'מין גרהם 2 הביוגראפיה של וורן באפט . אם הספרים האלה יהיו קשים לך , יש ספר יותר קל :3 "מי לקח את הכסף שלי " מאת רוברט קיוסאקי .

קרלטון

New member
ואם קיוסאקי יהיה קשה, אפשר "קופיקו הצלם"

1ספרים מומלצים 1: "המשקיע הנבון" של בנג'מין גרהם 2 הביוגראפיה של וורן באפט . אם הספרים האלה יהיו קשים לך , יש ספר יותר קל :3 "מי לקח את הכסף שלי " מאת רוברט קיוסאקי .
ואם קיוסאקי יהיה קשה, אפשר "קופיקו הצלם"

tomi32

New member
התלבטות קשה בין הספרים

התלבטות קשה בין הספרים
כשאני התחלתי ללמוד שחמט חשבתי לקחת שיעורים פרטיים אצל קספרוב, אבל לא הסתדר אז הלכתי לבוריס שמשחק כל יום עם הקשישים בגינה הציבורית. זה לא השרשור המתאים לויכוח הקבוע על ספריו של קיוסקי, אז רק אציין שספריו שנויים מאד במחלוקת ולדעתי הערך שלהם נע בין מתן אינפורמציה לא מדוייקת לבין הטעייה של ממש,וזאת להבדיל משני הספרים האחרים שהזכרת. לזכותו של קיוסקי ייאמר ששמו של הספר שלו לא מבלף - התשובה לשאלה "מי לקח את הכסף שלי" מצוייה קרוב מאד לכותרת הספר.

O07

New member
הערך שלהם הוא במחיר שתצליח לקבל עליהם.

התלבטות קשה בין הספרים
כשאני התחלתי ללמוד שחמט חשבתי לקחת שיעורים פרטיים אצל קספרוב, אבל לא הסתדר אז הלכתי לבוריס שמשחק כל יום עם הקשישים בגינה הציבורית. זה לא השרשור המתאים לויכוח הקבוע על ספריו של קיוסקי, אז רק אציין שספריו שנויים מאד במחלוקת ולדעתי הערך שלהם נע בין מתן אינפורמציה לא מדוייקת לבין הטעייה של ממש,וזאת להבדיל משני הספרים האחרים שהזכרת. לזכותו של קיוסקי ייאמר ששמו של הספר שלו לא מבלף - התשובה לשאלה "מי לקח את הכסף שלי" מצוייה קרוב מאד לכותרת הספר.
הערך שלהם הוא במחיר שתצליח לקבל עליהם.
אם הוא יותר בכיוון של תרשימים ודוגמאות לפוזיציות, יש את הקאמה סוטרה.

גיא חזן

New member
בניגוד לאחרים

שלום רב - התיעצות
בניגוד לאחרים
במידה והידע שלך בבורסה = 0 אז קורס טוב יכול להאיר את עיניך. קורס בסיסי בהשקעות ושוק ההון (לא ניתוח טכני, לא פורקס, לא מסחר) יכול לפתוח לך את הדלת הנכונה ובמידה ותגלה עניין תמשיך את דרכך לבד עם ספרות מקצועית. בהצלחה

Eldadius

New member
באותה מידה הוא גם יכול לרכוש ספר בורסה

בניגוד לאחרים
במידה והידע שלך בבורסה = 0 אז קורס טוב יכול להאיר את עיניך. קורס בסיסי בהשקעות ושוק ההון (לא ניתוח טכני, לא פורקס, לא מסחר) יכול לפתוח לך את הדלת הנכונה ובמידה ותגלה עניין תמשיך את דרכך לבד עם ספרות מקצועית. בהצלחה
באותה מידה הוא גם יכול לרכוש ספר בורסה
למתחילים, וללמוד את הבסיס בכמה שעות בלי להוציא אלפי שקלים, ובלי שינסו למכור לו אלף דברים אחרים.

תתרחק מקורסים

שלום רב - התיעצות
תתרחק מקורסים
חבל על הכסף שלך

מצב
הנושא נעול.
למעלה