שלום, צריכה עצה

Omlil

New member
שלום, צריכה עצה

צריכה עצה ודי באופן בהול. בקרוב נהיה יחד חצי שנה, אני וחבר שלי שמבוגר ממני ב-4 שנים. אני בחורה שמחה וחייכנית, הוא בחור מקסים, רגיש, אכפתי ומדהים. הבעיה היא, שעקב היותי צעירה, אני עדיין תלויה בהוריי מהרבה בחינות (כלכלית, רגשית וכ'ו) אף על פי שלא הקשבתי להם וסרבתי לעשות כדברם ולהפרד ממנו, עדיין מפריע לי שהם מתנגדים לקשר הזה בכל תוקף. חבר שלי עיוור כבר מס' שנים, נכון שזה טרגי, אין צורך לומר, אבל בכל זאת.. הוא בחר לחיות. הוא לא נועל את עצמו בדירת חדר חשוכה, אלא יוצא, לומד, מבלה ובקיצור מתפקד, ואפילו טוב מאוד. לא חולף יום שהוריי לא מתאבלים על כך שאני יוצאת איתו. הם חושבים שאני משוגעת, שרוטה, פסיכית, לא נורמלית, אך ורק בגלל שאני עושה דבר שלא תואם את הציפיות שלהם ושובר את כל הנורמות שלהם. הם לא חושבים פשוט שזה יכול לקרות - התאהבנו. אולי בגלל שזה החבר הראשון שלי זה כ"כ חזק, אבל מעבר לזה אני מרגישה שיש בינינו חיבור מופלא. הרגשתי כך מאז הפעם הראשונה שנפגשנו. לגבי התאמה, אני כבר יודעת שזאת התאמה נהדרת (אני - 4.7.90, הוא - 6.5.84) ויש בינינו אהבה, אפילו אם לעיתים אני נתקפת חוסר ביטחון בגלל הלחצים של הוריי. הגעתי כבר לסף ייאוש, לכן אני כותבת כאן.. בתקווה שיש למישהו משהו להגיד, לזרוק מילה או אולי להרגיע ולנחם. לפחות לומר שאני לא לבד, כי ההורים שלי משוכנעים שאין דברים כאלו בחברה הישראלית. "בחורה נורמלית ונכה זה שילוב מוזר, ואם את חושבת שזה נורמלי אז את לא שפויה" נאמר ע"י אימי. אני רוצה לדעת מה יהיה, כי כרגע אנחנו במשבר אבל אני מאוד מאוד הייתי רוצה שזה לא יעצר כאן ויתקדם הלאה, וכך גם הוא. תודה לכם על הסבלנות והקריאה, ערב טוב ושבת שלום.
 
עצה

שבת שלום את אומנם צעירה בגיל אבל מאד בוגרת ברובד הנשמתי.. לפעמים אנו פוגשים בצומת דרכים נשמה מסוימת שברוב המקרים אנו כבר פגשנו אותה בגלגולים קודמים והקשר שם היה מאוזן כמו תמיכה הבנה משיכה ועוד.. וזה קורה גם כיום אבל לא תמיד העיתוי מושלם מהסיבה שבכדור הארץ יש גיל ביולוגי.. הפגישות הן תמיד משמעותיות ויש להן תפקיד ו סיבה.. בסרט חיינו ישנם עוד נשמות משמעותיות אותם יש פוטינציאל לפגוש במהלך החיים.. העיתוי שנפגשתם מאד מקשה כי את עדין בשליטה של הוריך שהם באופן טיבעי מאד דומינטים.. יש בצומת זאת מבחן נשמה לא קל.. ואף אחד חיצוני לא יכול לומר לך מה לעשות ואיך לנהוג.. לפעמים אלו שרואים חים בעוורון תמידי כך שאין לשפוט ולבקר אף אחד את חווית בזכותו אהה גדולה אבל מצד שני יש אילוצים. אני מקבלתשעליך להלחם על עמדתך אל רק על פיך ישק דבר.. הקונפליקט גדול כי הלב והראש מושכים לכיוונם שונם. מאחלתלך המשך דרך זורמת ומוארת שבת שלום נילי רווה
 

Omlil

New member
תודה רבה על המענה

מקווה שהתשובה תאיר את עיניי בקרוב....
 

Omlil

New member
שאלה נוספת בנושא...

אף על פי שאני עדיין חושבת על הבטחתי לאמא שלי שנפרד ועדיין חושבת על פרידה ויחד עם כך על הרצון שלא לפגוע בו ועל השיחה העמוקה שהייתה לנו אמש, החלטתי בינתיים להמשיך לזרום עם הקשר ולראות לאן כל זה יוביל. אני חושבת שבמצב רגשי כשלי, אני לא בשלה עכשיו לקבל החלטות גורליות, וזו בהחלט נראית לי כאחת. ובכן, האם כדאי להמתין זמן מה עם צעדים קיצוניים ובינתיים לחכות עד שתתגבש אצלי דעה? או שמא אני צריכה לקבל החלטות כאן ועכשיו על מנת שלא לגרור את זה יותר (כדי שלא יהיה קשה יותר בהמשך)?
 
המשך

בוקר טוב תזרמי אחרי מה שאת חושבת חשה ומרגישה.. אם את מרגישה או חושבת להשהות את ההחלטות לי זה נראה בסדר.. תנסי להסתכל על כל הסיטואציה ממקום גבוה יותר ולא ממקום ריגשי.. תדמיני שאת יושבת על הר גבוה לבדך ושם את עושה חשבון נפש ומקיפה את כל מה שקורה לך כרגע בחיים בראש ובלב.. קודם בראש אחכ בלב.. תאפשרי לראש וללב לפעול ממקום של שיתוף פעולה.. מאחלת לך שבוע טוב נילי רווה
 
אמונות הורים

יש כאן התאמה ברורה,ממליץ על המשך הקשר . הוא יודע לאהוב. לך הרגשת קורבן בגלל ההורים . לכולנו הורים אשר מחדירים בנו "אמונות מגבילת" ,שתוקעים אותנו! מבלי לפוע בכבודם,צריכה לשים להםגבולות . החיים שלך הם שלך. האושר שלך הוא על אחריותך בלבד ! זו החלטך,זכותך . הם עושים "תפקידם",בודקים ובונים את הבטחוןהעצמי שלך ! כשתיהיה בטוחה ממש,ותשימילהם גבול,הם יגיבו אחרת.
 

Omlil

New member
סליחה, המשך*

בטעות נלחץ לי לפני שהספקתי לכתוב... אמ רציתי לומר רק תודה רבה לשניכם.. כל אחד מכם רואה את הדברים בצורה שונה, אבל בסופו של דבר כל הדרכים דומות.. אני מאמינה שהתשובה תבוא רק עם הזמן. מקווה שבסוף לא אעשה החלטה שגויה עליה אתחרט כל החיים... בעזרת ה' יהיה בסדר. תודה רבה רבה לשניכם!!
 
המשך

בוקר טוב התשובה תגיע עם הזמן והיא אמורה להגי ממקום עמוק ואמיתי... הבחור לימד אותך לתת ולקבל.. בברכה נילי רווה
 
למעלה