שלום פורום מד"ב, אני לא יודע אם זה

Yaron Livne

New member
שלום פורום מד"ב, אני לא יודע אם זה

המקום הנכון, אבל אולי מישהו כאן יכול להסביר לי איך שזה שלא מספרים בשום מקום האם מישהו כבר ניסה לטוב במשלוש ברמודה וצילם את זה? או שלח מזל"ט לשם? מה הבעיה לשלוח לשם משהו בלי טייס ועם מצלמה ולבדוק מה קורה? וגם למה דווקא קבעו שזה משולש, בטח הגבול לא באמת ישר..

preacher

New member
משולש ברמודה

הוא מקום שעוברות בו מלא ספינות ומטוסים כל הזמן ולא קורה להם כלום. כן, אמנם טבעו שם כמה ספינות והתרסקו שם כמה מטוסים - אבל גם בהמון מקומות אחרים טבעו ספינות והתרסקו מטוסים. בקיצור, אין שם שום דבר מיוחד. סתם אגדה אורבנית.

hgal

New member
לא בדיוק אורבנית...

אבל שיהיה ...

Yuli Gama

New member
לא כל כך פשוט

באמת קראו שם דברים מוזרים, באמת נעלמו שם ספינות ומטוסים.

sysiphus

New member
אל כ"כ אגדה אורבאנית

הסטטיסטיקה מעידה כנגדך, אבל יש מחקרים שמעידים על עד כ-33% של אבידות. יש מדענים שחקרו את הנושא והרחיקו לכת עד כדי לשער שיש שם תופעה פיסיקלית כלשהי. הדבר הכי מופרך ששמעתי היה חור שחור מינאטורי, שזו תופעה שמשערים שקיימת.

גרומיט

New member
33% של אבידות? מגוחך לחלוטין

כלומר, לפי הסטטיסטיקה המופרכת הזאת, אחת מכל שלוש ספינות שעוברת מדי יום במשולש ברמודה טובעת, ושליש מהמטוסים שעוברים שם מתרסקים? משולש ברמודה הוא תורת קונספירציה מוצלחת במיוחד. הרטוריקה של כל תורת קונספירציה טובה מתבססת על סטטיסטיקה שנראית לכאורה אמינה. במקרה הנוכחי היא אפילו לא נראית נכונה. עניין מופרך מהיסוד.

כמובן שזה מגוחך.

אם תואיל לברר קצת בנוגע לעובדה הדרמטית שהצהרת עליה - 33% אבידות, תגלה שמחקרים מדעיים (קאנוניים - כלומר מקובלים על רוב הקהיליה המדעית) בנושא העלו כי כמות האבידות של כלי תחבורה באיזור אינה עולה על כמות אבידות בכל איזור אחר בעולם. כלומר היא אינה אבנורמלית. זה נמצא בכל אנציקלופדיה מדעית (כלומר שערכיה כתובים ע"י מדענים) שמכבדת את עצמה. אני בד"כ לא קופץ להזים כל תיאורית קונספירציה שנזרקת, אבל כשמישהו מציין שמועות-כעובדות קשה לי להתאפק. שמועות כמו אלה שאנשים מעבירים כאילו היו עובדות לאור יום מזיקות לאין ערוך ומעודדות דיסאינפורמציה ואמונות תפלות מסוכנות (קיימות המון דוגמאות). חמש דקות בירור ואיפוק - זה כל מה שצריך.

גרומיט

New member
המממ, כלומר כוונתך היא

שמשולש ברמודה זה גם אגדה אורבנית וגם תופעה פיזיקלית בלתי מוסברת וקונספירציה זדונית של השד-יודע-מי? לא מסתדר יחד, אתה יודע.

למעלה