שלום ,עזרה בבקשה...

moti mashina

New member
שלום ,עזרה בבקשה...

אני מעוניין לרכוש מחשב חדש אך תקציבי מוגבל. מישהו נותן לי הצעת מחיר על מחשב סלרון . ידוע לי שהסלרונים הישנים עושים בעיות ובכלל לא טובים . רשמתי לכם את המפרט שהוא הציע לי ואני מוסיף על זה עוד 256 מגה בייט די די אר וגם כרטיס מסך רדאון 128 מגה בייט העיסקה הזאת יוצאת לי משהו כמו 1300 ש''ח זה משתלם לי? האם שווה לי להתעסק עם סלרון? אני אשמח אם תעזרו לי. ולהלן המפרט: חדש מהיבואן באחריות מלאה (3 שנים), מורכב ומוכן לעבודה, מעבד אינטל 2.4 Ghz פרסקוט סלרון D320 מהדור החדש! , עד 40 אחוז יותר מהיר מהסלרון הרגיל ורק 10 אחוז בממוצע פחות מהיר מהפנטיום 4 החדש ע"פ 27 מבחני ביצועים: www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron_10.html מאוורר מקורי אינטל.כונן קשיח Maxtor 60GB-7200-8MB S-ATA, דגם חדש, S-ATA, עד 50% יותר מהיר מדגם IDE הרגיל. זיכרון 256MB DDR 400MHZ איכותי, לוח אם חדיש, שלוש שנים אחריות. תומך בטכנולוגיות החדשות : במעבדי אינטל Prescott Hyper Threading 800fsb, תמיכה בכונן קשיח מהסוג החדש SATAx2, RAID0 & RAID1, תמיכה בכרטיסי מסך מתקדמים לא משולבים AGPX8, ארבע כניסות ATA133 , בזיכרון DDR 400MHz. שמונה כניסות USB2.0, כניסת CNR . כרטיס מסך 64mb 3D Real256E, טוב למשחקים וליישומים גראפיים מתקדמים.כרטיס רשת Realtek 100\10 מהווה הכנה לאינטרנט מהיר או לרשת בין מחשבים.כרטיס קול 6 ערוצים AC'97 2.3. מאפשר חיבור דיגיטאלי למערכת קולנוע ביתית 5.1 מיקרופון ואוזניה, משחקים, תוכנות: חומת אש, אנטי וירוס, אנטי ריגול ועוד. מארז מפואר במיוחד (ניתן לבחור ממגוון רחב) ATX עם שתי כניסות USB2.0 מקדימה . בתודה מוטי:)

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

ממש לא שווה להתעסק עם סלרון והוא אף פעם לא היה ואף פעם לא יהיה טוב אבל בתקציב של 1500 גם לא תוכל לקבל יותר טוב מזה..

matanush39

New member
היי מוטי, תגובה

תשמע, אני סותר בהחלט את מה ש-ocean666 אמר כיוון שזה לא שהם לא טובים, אלא הם פשוט מיועדים לקהל יעד אחר שהתקציב שלו בהחלט מוגבל כמו שלך ושרוצה מחשב שמתפקד כמו שצריך ואני מבטיח לך שתקבל מחשב כזה עם סלרון... אבל כמובן שאתה צריך לקחת בחשבון למה בעצם מיועד המעבד הזה, הוא מיועד יותר לעבודה משרדית כמו אופיס, אימייל..עבודה קלה באינטרנט, שמיעת מוזיקה, משחקים לא כבדים וכדומה... אז אם אתה מחפש מחשב חזק שיריץ לך תוכנות כבדות כמו תוכנות גרפיקה,תלת מימד, הפעלת משחקים כבדים או הפעלת הרבה ישומים בבת אחת אז סלרון הוא בהחלט לא הכתובת... אתה פשוט צריך להגדיר לעצמך מה אתה מצפה שהמחשב יעשה עבורך וכך להחליט... כמו כן, בתקציב שהצגת אתה בהחלט לא יכול לקבל יותר מזה...

sonar4

New member
סלרון הוא לא הכתובת לאף אחד

ופה אני מאוד מחזק דבריה של ocean666
(למרות שהאמרה - "אף פעם לא יהיה" לא כ"כ מוצדקת, מי יודע מה יהיה מחר
) סלרון תמיד היא בעייתית ועושה די הרבה צרות גם למשתמש פשוט. מעבדי AMD יותר אמינים וגם זולים יחסית, מה שהופך אותם לאטרקטיבי במיוחד עבור השואל) - למרות "שמה שזול עולה ביוקר". AMD היא החברה לאנשים שמחפשים משהו זול ואמין ולא ירהיב בביצועיו (שאף אחד פה לא יחשוב שעברתי לצד השני!!
)

matanush39

New member
תגובה ל-sonar4

הייתי מאוד רוצה שתגיד לי על איזה בעיות או צרות אתה מדבר שהסלרון עושה למשתמש...ואם אפשר גם דוגמאות ? שנית, בהנחה שהצרכים של המשתמש מתאימים לרמת הביצועים של הסלרון, המתחרה שלו (של הסלרון) הוא הסמפרון של AMD... באותה קטגוריית מחיר, ברוב המקרים הסלרון עובר את הסמפרון...

למעלה