שלום - נעים להכיר מספר שאלות לי

o f r i k

New member
שלום - נעים להכיר מספר שאלות לי

מצטרפת בשמחה לפורום - ילדתי במוצ"ש תאומות מקסימות ושוחררנו במשקלים 2400 ו 2300 לערך. בביה"ח הנקתי רב הזמן ונתתי השלמה מעטה מאוד של מטרנה. למדתי להניק את שתיהן בו זמנית בתנוחות שונות ואני מסתדרת עם ההנקה, אבל הבעיה מתחילה בלילות. במהלך יום טפו טפו אני מסתדרת ועוזרים לי מאוד, אבל בלילה אין מי שיעזור לי, אני מעדיפה שבעלי ישן כי העבודה שלו כרוכה בנסיעות רבות והוא גם אחראי על הטיפול בבן הקטן שלנו בלילה (בן שנה ותשעה חודשים). כך שאני מגיעה ללילות עייפה וקשה לי להניק את שתיהן בו זמנית בישיבה - גם כואבים לי מאוד התפרים וקשה לי לשבת. איך מסתדרים בלילות לבד?? אני שוקלת לתת תוספת כדי לישון ולשמור על שלוות נפש מבלי להתמוטט.
 

nitsanal

New member
../images/Emo49.gif למה לא להניק יחד במיטה ?

ברוכה הבאה רשמית....שמחה לשמוע שאת אחרי ושהבנות השתחררו הביתה במשקלים מצוינים. אני חושבת שהשאלה כאן היא עקרונית והיא עד כמה את רוצה / חשוב לך להניק ולכמה זמן את מתכננת לעשות את זה. ישנם כמה דברים שאת חייבת לדעת : 1. את בשלב של התבססות ההנקה והגוף שלך צריך ללמוד לייצר את הכמות שהבנות זקוקות לו. כל בקבוק שתתני של תחליף משדר לגוף שאין צורך בכמות החלב הזו ולטווח הארוך את עלולה לסבול ממחסור בחלב. 2. בלילה מופשר בצורה ניכרת הורמון הפרולקטין האחראי על ייצור החלב. ויתור על ההנקה בלילה יכול לגרור ירידה בכמות החלב גם מסיבה זו. 3. הבנות שלך עדיין קטנות ומתן בקבוק עלול להביא לבלבול פטמות ולויתור על ההנקה מצידן בשלב מוקדם. אמנם לא כל התינוקות סובלים מהתופעה הזו וכן יש תינוקות שמסוגלים לשלב בקבוק והנקה - אך אם חשוב לך להניק את חייבת לדעת שהאפשרות הזו קיימת וזה עלול לפגוע בהנקה או להביא לסיומה למרות שאת רוצה בה. 4. במידה ואת מורגלת להניק במהלך כל היום ולא תניקי בלילה את עלולה להגיע למצב של גודש בתחילת הלילה. מלבד זה שזה נורא קשה לישון עם גודש לטווח הרחוק זה עלול לגרום לכל מיני סיבוכים או למצב שתצטרכי לשאוב / להניק בכל מקרה... ועכשיו לעצה שלי - כמובן שהיא נובעת מדעתי האישית והיות ואני מניקה את ילדי בני שנה ועשרה חודשים את וודאי מבינה מה עמדתי בנושא. את נמצאת עכשיו בתחילתה של דרך. מה שתבחרי לעשות עכשיו ישפיע מאוד על המשכה. הכאבים של הניתוח הם משהו שיעבור תוך כמה ימים / שבועות ההנקה היא משהו שבימים / שבועות האלו צריך להתבסס וההשפעה של מה שיקרה בזמן הקרוב חשובה לטווח הארוך. הצעה שלי היא לישון איתן במיטה הזוגית או על מזרן זוגי על הרצפה ולהניק יחד במידה והן מתעוררות יחד. כך את לא צריכה לקום / להוציא מהמיטה / להחזיר. אם תארגני לך סביבת שינה נוחה עם מספיק כריות וכרית הנקה לדעתי תוכלי להרוויח גם הנקה בלילה וגם שינה יחסית טובה. לי בכל אופן נראה הרבה יותר קשה לקום להכין בקבוקים (הרתחת מיים, סטריליזציה + הדאגה של מה יש בבקבוק / בתמ"ל לאור הפרסומים האחרונים). לטיפול בכאבי הניתוח ממליצה לך על טיפות של טראומיל לרכישה בבית מרקחת הומאופטי. אני לקחתי אותן מיד אחרי הניתוח וכמעט לא הזדקקתי למשככי כאבים. מקווה שסייעתי במשהו - אני כאן להמשך תמיכה אם תרצי.
 

ochenta

New member
וואו איזו תשובה מקיפה!

אמנם רק בשבע 28, אבל מאוד עזר ועודד אותי מה שכתבת. רשמתי לפני לקחת את הטיפות טראומיל לבית החולים. זה לטיפול מקומי או לשתיה?
 

nitsanal

New member
הטיפות לשתייה ויש גם משחה לטיפול מקומי

זה מוצר נפלא במיוחד שיש ילדים בבית - יש להם גם טיפות אוזניים נהדרות. בכל אופן את הטיפות לשתייה אני מהלתי בבקבוק מיים שהיה צמוד אלי ואם זה ניתוח יזום מומלץ להתחיל לקחת יומיים לפני זה מאוד מקל על הטראומה שהגוף עובר. את הטיפות לשתייה אני מצאתי רק בבית מרקחת הומאופטי.
 

homilo

New member
../images/Emo65.gif ברוכה הבאה

מעבר לכל מה שנצן כתבה... אני לא בטוחה שתוספת בהכרח תשנה משמעותית את לילותייך. אני עדיין נעזרת בבעלי, אבל משתדלת להפריע לו כמה שפחות... והאמת (אל תגלו לו) אפשר להסתדר לבד אבל זה דורש ישיבה: כשיש התעוררות, אני מביאה את שתיהן למיטה (גם את הישנה, אם היא לא התעוררה בעצמה) אני מניחה אותן קרוב אלי ושמה עלי כרית הנקה קטנה (אני נשענת על הקיר, ושמה את הכרית שלי כתמיכה לגב) מניקה אותן בפוטבול כפול (שכרגע נורא מציק לי כי הן מגיעות עם הרגליים לקיר וזה מפריע לי ולהן...) הידיים שלי חופשיות לחלוטין כי הן על הכרית ואני פנויה להרים ולהוריד... בהצלחה
 
ברוכה הבאה../images/Emo47.gif../images/Emo106.gif../images/Emo49.gif

מסכימה עם כל מה שניצן
כתבה. את בשלב שאת מבססת את אספקת החלב ותוספות בלילה יכולות להזיק כפי שנכתב לך. מעבר לזה, הלילות בשבועות הראשונים יכולים להיות מאד קשים. אני כל כך מזדהה עם הצורך לתת לאיש לישון בלילה. אני הייתי תמיד בלחץ שעלול לקרות לו חו"ח משהו אם הוא לא ישן בלילה. לומדים להסתדר, להניק במקביל וכו. חשוב לזכור שהתקופה הזו לא תמשך כל החיים. זה קשה אבל זה עובר. נסי לתפוס כמה שעות תנומה בבוקר - זה מאד מאושש. עזבי כל דבר ולכי לישון. כשחושבים על שנת בוקר (גם אם היא חצי שעה...) הרבה יותר קל לצלוח את הלילות הקשים...
 
למעלה