שלום מתנדבים יקרים!

nony27390

New member
שלום מתנדבים יקרים!../images/Emo20.gif

היי, קוראים לי נוי.. אני חיילת בחיל החינוך והנוער ואני בקורס(מד"נים מרחב למי שמכיר) כרגע. בקורס ביקשו מאיתנו כחלק מתרגיל שצריך לעבור לבחור נושא מעניין ופורה שעליו ולהעביר עליו שיעור. אני בחרתי ב:"מתנדבים בצה"ל".. הנושא מאוד מרתק אותי. ואני מאוד רוצה להרשים ולהראות לכולם שאם רוצים לתרום ולהתגייס אפשר בכל דרך. הייתי שמחה אם תסבירו לי יותר על המתנדבים בצה"ל מה הן רוב הסיבות שלא מקבלים אתכם לצה"ל? מה אתם צריכים לעבור בשביל להתנדב? ולמי בד"כ פונים בשביל להתנדב? אני יודעת שיש כמה עמותות שעוזרות ועוסקות בזה.. איך קוראים להן? ואיך אני משיגה פרטים עליהן? אשמח אם תענו לי ותעזרו לי. מאוד גאה בכם על האומץ והחוסן! הלוואי וכל אחד היה כמוכם, רק שיתנו לו לעזור ולתרום. תודה ושבת שלום. נוי.

Innka90

New member
הסיבה שלא מקבלים

היא בד"כ פטור הנובע מבעיות בריאות או נפשי כלומר 21 אפורי או נפשי. בעצם בהתנדבות הצבא לא לוקח אחריות בקטע הרפואי... המתנדב ממשיך לעשות את הבדיקות הרפואיות שלו בקופות חולים האזרחיות. המשכורת שווה למשכורת של כל חייל. בשביל להתנדב פונים קודם כל ללשכה המקומית ואח"כ משם מעבירים את התיק לתא מתנדבים שנמצא בתל השומר. גיוס מתנדבים הוא כל חודשיים והטירונות חלה 5 ימים ללא מאמץ פיזי. התהליך עצמו קצת מתיש ומעייף כי קשה להשיג את תא מתנדבים הטלפון שלהם תמיד תפוס או שפשוט לא עונים והמתנדב לא יודע איפה הוא עומד... סך הכול אני שמחהשאני מתנדבת אני חושבת שאין סיבה שאדם בישראל לא יוכל לעבור צבא... בהצלחה מקווה שעזרתי אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול :)

למעלה