שלום, מעוניין להפקיד כסף שישמר בצורה בטווחה

שלום, מעוניין להפקיד כסף שישמר בצורה בטווחה

תשואה אופטימלית. לא איכפת לי לעבור בנק כעת. יש מישהו שעושה השווה בין הבנקים לגבי הריביות והעמלות שהם נותנים?

חגי

New member
בנק ירושלים שומר יפה על הכסף. הוא שומרים עליו

כל כך טוב שאפילו בסכומים נמוכים הכסף שם צומח בקצב של כ 2.75% לשנה אם אני לא טועה וזה בלי להשקיע בבורסה- כולה פיקדון.

תודה על ההצעה ...

אפשר הסבר קטן על 1) התהליך של מעבר בנק ? 2) איך אפשר לדעת שהריבית תשמר גם מחר ? 3) 2.75 + הצמדה למדד או איך זה עובד ?

nepet

New member
הסבר

1. אתה לא עובר בנק, אתה מפקיד צ'ק עם סכום הפקדון. 2. אם לא תהיה הורדת ריבית בשבוע הבא, כנראה שגם הריבית על הפקדון לא תרד. 3. 2.75 לא צמוד לכלום. מזה יש להוריד מס.

נשמע לא מובן

1) אבל צריך דמי ניהול חשבון ? 2) איך אני יודע שהם גם מחר יתנו ריבית עדיפה ? 3) ממה שאני רואה כאן ההצמדה למדד בשנה האחרונה היא כ 2 אחוז ככה שהרווח הנומינאלי הוא כחצי אחוז סה"כ ?

חגי

New member
הסבר נוסף

1. כנס לאתר של הבנק ושם יוסבר לך שלא צריך לפתוח חשבון אצלם 2. לא תדע מה יקרה מחר. זה אחד הדברים היפים בחיים. המחר הוא בגדר תעלומה! כל יום צריך לקבל החלטות...למכור לקנות, לג'נן , לפרק , להטיז , לשרמט....די. די נמאססססס. 3. הפקדון לא צמוד. הוא לא צמוד. זאת רק ריבית שלא צמודה למדד. 2.75% וזהו.

dani4000

New member
שאלה לגבי סעיף 3:האם הפקדון צמוד מדד?

חגי

New member
אם תשקיע 100 כעבור שנה בהנחה שהריבית לא

תשתנה יהיו לך 102.75. מס הכנסה יגלח לך 15% מהרווח שזה כ 0.4% בחישוב גס תשאר עם 102.35

nepet

New member
אין קשר למדד.

זה פק"מ. מקבלים ריבית נומינאלית בלי קשר לכלום. מדד המחירים לצרכן לפני שנתיים - שלש היה שלילי. (לא זוכר בדיוק מתי). אתה רוצה הצמדה למדד? פתח תוכנית חסכון צמודה למדד, יש גם כאלה.

חגי

New member
לפני 15 שנה הוא עלה 8.6% . מה בכלל המדד קשור

לשרשור? גם ההיסטוריה לא מעניינת. קבל את הדברים כפשוטם. להוסיף טחינה ל 2.75% לא ישנה את התוצאה הסופית.

UKjewishboy

New member
CITIBANK --> 2.45% ללא מס במקור

אני סתם נותן דוגמא על 500,000₪ כי המערכת לא נותנת לי להקיש פחות מזה למרות שדרך הטלפון הם גם יפקידו לך 50,000₪ בקלות באותם שערים. תקופה: חודש (מאוד נזיל!) מס: אין (אבל אתה צריך בגדול לדווח למס הכנסה בישראך אם אתה תושב ישראל, אם אתה חי בבריטניה כ NON DOMICILE הריבית פטורה ממס ב 7 שנות התושבות הראשונות שלך בבריטניה) הריבית: אני בחודש שעבר עשיתי איתם פקדון חודשי של 2.91% ככה שהריבית מאוד אטרקטיבית. אני לא יודע למה הם הורידו את הריבית עכשיו מ 2.91% ל 2.45%, הדבר היחיד שזה מראה או מסמן לי זו הורדת ריבית אפשרית ביום שני הקרוב ע"י הנגיף הפּישר. (זו הסיבה שאני גם לא מחזיק רק שקלים אלא מפזר בין שקלים לדולרים)

למעלה