שלום... מישהו מכיר

TheCharm

New member
שלום... מישהו מכיר

דרך דרכה אני יוכל לשלוח לגורמי קולנוע בארה"ב, שזה אומר מפיקים או משהו כזה, תסריט שכתבתי?

פשוט מאוט...

אתה משיג שם של חברה שמפיקה סרטים ושולח אליהם את התסריט שלך+שם טלפון כתובת וכולי וכולי...
מפה הבעיה היחידה היא אם הוא מספיק טוב בשביל שיהפכו אותו לסרט...
:-D

TheCharm

New member
תודה, אבל...

מישהו יכול להגיד לי איזה חברות? ולהשיג לי כתובות שלהם? חיפשתי כמה אבל לא כתוב כתובות לשלוח (או, ואגב, אם יש אימייל זה עדיף. אבל נראה לכם שבאימייל הם יקראו?)

לפני זה אתה צריך לדאוג, שתהיה הוכחה

לכך שאתה כתבתה את זה לפניהם, מכיוון שהם בקלות יכולים לגנוב לך!! אם לא זכויות יוצרים(יקר), אז מסמך שמראה שחשבתה על התסריט בתאריך מסויים.

TheCharm

New member
מה זאת אומרת זכויות יוצרים?

ואממ, איזה מסמך אפשר לעשות?

אתה יכול להדפיס את התסריט

ואז לשלוח אותו לעצמך בדואר רשום (ואל תפתח!). ככה, אם ביום מן הימים נוול בן נוול יתבע אותך על שגנבת לו את הרעיון, תוכל להראות את החבילה של הדואר רשום (שיהיה עליה תאריך בחותמת הדואר, כמובן) כהוכחה לכך שהרעיון התיישב במוחך באותו הזמן.

shellydeez

New member
או שהאופציה היקרה יותר

זה ללכת לעורך-דין שיוציא לך על זה אסמכתא משפטית...

ganooov

New member
המממממ..

אם אני מבין את זה נכון, אפשר גם פשוט למצוא איזה קרוב משפחה שהוא במקרה גם עורך דין רשום..
(סטטיסטית, אין מצב שאין לך קרוב משפחה [ישראלי] שהוא עורך דין
)

TheCharm

New member
התייעצתי עם כמה אנשים, והדבר הכי

פשוט ובטוח הוא פשוט לשמור את זה בכספת המיוחדת הזאת לזכויות יוצרים, ששמים תאריך כאילו ורק אם יש צורך לתבוע אז פותחים אותה. זה רק 450 ש"ח... אבל הקטע הוא, שאני לא יודע פשוט למי לשלוח.

AlphonseElric

New member
מה דעתך על FOX? זאת חברת...

הפקה עצומה! אין כמעט סרט שהם לא הפיקו.. אלא אם כן התפשרו על פראמאונט, ורנר ועוד כל מני..

TheCharm

New member
אני לא מוצא כתובת של FOX, אבל...

מישהו יכול לאמת לי את הכתובת הזו של וורנר ברדרס, ויכול לומר לי עד כמה הם פתוחים בקטע של לקבל תסריטים וזה? 1492 Pictures(Chris Columbus) c/o Warner Brothers 4000 Warner Blvd., Bldg. 3 Burbank, CA 91522 818-954-4939

naty3

New member
תיכנס לאתר wga.com

שם יש הסבר על זכויות יוצרים. WGA זה ראשי תיבות של WRITER GUILD OF AMERICA. שם, בסכום לא גבוה, אפשר לשמור זכויות של התסריט שלך. ולא משנה מה אתה עושה- חובה לשמור זכויות לפני שפונים לחברה כלשהיא! חוץ מזה, יש גם פורמט שחייבים לעבוד לפיו בארה"ב (אם לא, הם יחשבו שאתה לא מקצועי ולא יקראו את התסריט.) תעשה חיפוש בגוגל, תחרוש את האתרים כדי להבין, לפחות קצת, איך הוליווד עובדת. יש לי כתובות של אתרים שלא מופיעים בקישורים של הפורום הזה, וכאשר יהיה לי זמן, אני אעלה הודעה עם רשימה מרוכזת (עכשיו אני צריכה ללכת לעבוד)- בתקווה שזה יהיה מחר או מחרתיים.

TheCharm

New member
אני אחכה לרשימה :)

וכן, ודאי שאני אגן על התסריט בזכויות יוצרים לפני שאפנה לחברה. אבל בקשר לפורמט, זה כבר מדאיג אותי...

למעלה