שלום לנעמה

טוט

New member
על תקן מומחית לפוריות ../images/Emo68.gif

זה אחד ההורמונים המרכזיים המעורבים בתהליך הביוץ. רמתו בדם משמשת מדד למצב הרזרבות השחלתיות (כמות ואיכות). בבדיקות הורמונים ביום השלישי למחזור הרמה התקינה של FSH בנשים בגיל הפוריות היא 2-8 לערך. עם התקדמות הגיל והירידה בפוריות, עולה שיעור ה-FSH בדם. FSH Cשיעור של 20 נחשב לגבוה ומנבא סיכוי נמוך ביותר להריון. ולכן מעל שיעור זה (20-21) אין אישור לטיפולי הפריית מבחנה.

o נעמה o

New member
עוד משהו על FSH

בהמשך למה שכתבה טוט, הערה קטנה: רשמית אכן יש קופות חולים שיסרבו לטפל באשה עם FSH גבוה מ-20. נדמה לי שלא כולן. על כל פנים, הסיפור שלי מוכיח שזו שטות מוחלטת
והכל עניין של סטטיסטיקה. אכן, לפני שהתחלתי את הטיפולים ב"הדסה" הרופא שלי כתב מכתב ל"מכבי" כדי שאקבל אישור מהרופא המחוזי של הקופה (בגלל ה-FSH הגבוה). לקחתי את המכתב למשרדי הקופה ושם לא פתחו אפילו את המכתב ואמרו לי שטיפולים ב"הדסה" לא צריכים אישור של הרופא המחוזי - אם "הדסה" תטפל בי, "מכבי" תאשר. נקודה. פעמיים שאלתי ופעמיים ענו לי אותה תשובה. כך שעד היום אף אחד ב"מכבי" לא יודע על ה-FSH הגבוה שלי, ולהזכירכן
אף על פי כן ולמרות הכל יש לי בן מתוק
בן שלושה שבועות ויומיים! והמסקנה - לנסות תמיד כדאי. לפעמים אפילו לא צריך להילחם. ואם צריך להילחם, אולי אפשר לגייס את הרופא שלך שלא יספר הכל לקופה שלך. אני בעד לנסות. אף פעם אי אפשר לדעת מאיפה תבוא הישועה
ואם אנחנו נעזור לה, בכל מקרה יהיה לה יותר קל לעבור בדלת
. לא

מרגנית2

New member
לי יש 7 טוטי! זה בסדר דר?

או זה בגבול העליון? הרופא אמר שהכל תקין... אז למה לא נולד כלום??? ואגב דפי היוד הזה שמזריקים בצילום רחם הוא איזוטופ רדיואקטיבי. בזמן שהוא מתפרק הוא מאיר את פנים הרחם וכך אפשר לצלם שם. איזוטופים כאלה משמשים גם לטיפולים במחלות אחרות לא עלינו... בהמשך להתכתבות בדבר צילום רחם. אני לא יודעת על מידת הנזק שביוד הזה. אבל ברור שעדיף בלי... אני לא אציע לרופא את זה. נחכה למוצא פיו. כרגע הנחתו היא שהתזמון ביוץ שלי היה שגוי (בלי כוריגון)... והוא הציע לקנות את הערכה הביתית...

טוט

New member
מעולה!

זה שעוד לא הרית, לא אומר שמשהו לא בסדר אצלך. הרי הסיכוי לקליטת הריון בשנות השיא של הפוריות הוא כ 25% לחודש. ואחרי גיל 35 הפוריות מתחילה לרדת, כך שזה לגמרי טבעי וצפוי, שיידרשו כמה וכמה ניסיונות. חברתי שהיא בת גילך, ניסתה 7 מחזורים רצופים עד שהרתה וילדה לאחרונה, אף ששני ילדיה הקודמים, היו פרי הניסיון הראשון .

מרגנית2

New member
מה 7 מה כמה

טוב. אז נשארו לי עוד ארבעה נסיונות... לפי חברתך... והיא בלי הורמונים הצליחה? מחר אוטרסאונד זקיקים. ואני אנסה לחמוק מבדיקת הדם....

גילית44

New member
לא מספיק US זקיקים?../images/Emo3.gif

למה צריך גם בדיקת דם?!! ולמה לחמוק? אם זה עוזר, זה הרי הדבר הכי פשוט בעולם! (יחסית לאולטראסאונד למשל).

שרוני ב

New member
לא מספיק

US זקיקים הוא מדד מצוין , אבל לא וודאי. לי היו כמה מקרים בהם היו זקיקים בגודל 18-23 אבל לא היה עדיין ביוץ. ( את זה רואים בהורמונים בבדיקת הדם ). אם היו מסתפקים ב US היו מניחים שהביוץ מגיע , מה שהתברר שלא נכון

גילית44

New member
שרוני, פרטים בבקשה...../images/Emo53.gif

איך נקראת הבדיקה? באיזה יום למחזור עושים אותה ומתי ידועות התוצאות? ידעתי שיש בדיקת דם שצריך לעשות ואמרתי את זה לרופא שלי והוא אמר שלא צריך אז חשבתי שהתבלבלתי משהו. ועכשיו אני רואה שלא התבלבלתי. עד שאני מוצאת רופא נורמאלי, אצטרך "להזכיר" לו בעדינות
לעשות את הבדיקה (אחרי שאדע איך קוראים לה)... שוב תודה, ושוב אני לא יודעת מה הייתי עושה בלי הפורום...

שרוני ב

New member
פרטים חלקיים

אני לא יודע במאה אחוז הכל, אבל מדובר בבדיקת דם פשוטה שבודקת אסטרוגן , פרוגסטרון ( שעולה מיד אחרי הביוץ ) ו LH שעולה מאוד לקראת הביוץ. עושים את זה סביב הימים בהם מחפשים את הביוץ יחד עם US ביחד זו תוצאה בטוחה. אני הייתי עושה את ה US והבדיקת דם בבוקר באיכילוב , ובצהריים הייתי מתקשרת לקבל תשובות ( והנחיות איך להמשיך ). אני יודעת שיש הרבה רופאים שמסתפקים ב US , אבל אצלי היו מספר מקרים בהם ה US הראה זקיקים בגודל בשל וההורמונים הראו שאין עדיין ביוץ. אם את רוצה פרטים מדויקים מאוד לגבי איזה הורמונים בדיוק מחפשים ובאיזה רמות תשאלי בפורום פוריות. שם ידעו בדיוק

טוט

New member
כן, בלי הורמונים...

לא חייבים. היא אגב נשואה כדין, כך שהם לא נזקקו לערב את עולם הרפואה במאמציהם.

דש1דש

New member
אז יש אגדה אורבנית

על נשים שנכנסות להריון אחרי הצילום - כי היוד הזה דוקא פותח ומאורר את הרחם.... לי לא הצליח - אבל שיהיה (פספסתי את השרשור הנ"ל אז אמרתי כאן) לי הצילו ם לא היה נורא בכלל - לא נוח ותו לאו. ואפשר גם עם בלון ואמור להקל על מי שרגישה.

יסמין43

New member
הערה טכנית:

כשאת רוצה לשרשר הודעה לנעמה, את לא לוחצת על "הוספת הודעה" בראש דף הפורום, אלא נכנסת להודעה של נעמה, ובתחתיתה לוחצת על "הוספת תגובה". ואז ההודעה שלך משתרשרת לשרשור של נעמה. בהצלחה בפעם הבאה.

למעלה