שלום לכם

• פותח הנושא cj33
  • פורסם בתאריך

cj33

New member
שלום לכם

אני סיימתי תיכון בשנה שעברה,ואני מתגייסת בקרוב אבל רציתי לשאול מכיוון שחשבתי על הכיוון הזה של לימודי משפטים אחרי הצבא...
מהם התנאים לקבלה ללימודי משפטים? (ממוצע בגרות,פסיכומטרי,מבחני כניסה וכו'...)
מה לדעתכם תכונות האופי שחשוב שיהיו למי שהולך לעסוק במשפטים? (כקריירה)
הייתם ממליצים על לימודי משפטים? אם כן למה? אני שואלת את השאלה הזאת בכוונה, כי אני חושבת שיכולים להיות גם הרבה דברים שליליים בלהיות עורך דין, כמו להגן על חלאות אדם שמגיע להם להיענש, ולנסות בשבילם למצוא פרצות בחוק שיזכו אותם מאשמה...או למשל העובדה שצריך להתעסק עם המון חומר יבש חוקים יבשים צריך להתעסק בכל פסיק ונקודה בכל אי דיוק הכי קטן בניסוח... זה נשמע מאד מעיק.

cj33

New member
אין מי שיענה?

שאלתי משהו לא במקום? או שסתם לא בא לכם לענות...

rikcom

New member
מספר תשובות:

1. תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום (מכללות ואוניברסטאות), כמו כן המחיר משתנה אף הוא. הנתון היחידי שנשאר קבוע הוא רמת הלימודים. אין שום הבדל בין מכללה לאוניברסיטה (אותם מרצים, אותו חומר ליוד, אותם ספרים ואותם פס"ד) 2.תכונות אופי: שוב זה משתנה מאדם לאדם. החשוב ביותר זה סבלנות (המון לקרוא, להבין דקויות סמנטיות מעצבנות, להיות חייב לשמוע שני צדדים למרות שאחד מהם יכול לגרום לך קלקול קיבה רציני וכו...) ושוב סבלנות (לא קל למצוא עבודה, וקריירה זה כבר ממש מוגזם!!) 3. האם ללמוד משפטים? זו כבר שאלה סוביקטיבית ולהערכתי (כאמור האישית) רצוי ואף כדאי ללמוד משפטים, אפרט: א. זה מעניין מאד ב. מפתח יכולות חשיבה ג. היכולת להבין טוב יותר את המדינה ומערכת המשפט בה אתה חי ד. האופציה לבקר את הממסד קלה יותר ה. ההבנה מתי הממסד דופק אותך גדלה ו. על מנת להיות נציגי האור במדינה המחשיכה שלנו (קצת פלצני, הא? אבל אמת!) ז. כדי לדעת להגן גם על "חלאות" להגדרתך (כי לכולם מגיעה הגנה שווה) ח. בשביל העונג ששיעורי חוקה מעניקים ובראשם קריאת 527 עמודים שלמים (בלי תמונות) של פס"ד בנק המזרחי (האם באמת זה נכתב על ידי???) ט. זהו נראה לי, מספיק לא? בהצלחה בצבא (איזה באסה לך...)

מיקה מ

New member
וגם...

ללמוד משפטים זה לא בהכרח להיות עו"ד. כמובן שחשוב לגשת לבחינות של הלשכה אבל יש הרבה מה לעשות עם רקע משפטי/עו"ד : יועץ משפטי לחברות מגשר (ענייני גירושין - וכאן יש מקום לכל הנושא הזה של מעמד האישה בדת) כל הנושא של קניין רוחני - זכויות יוצרים, רישום פטנטים וכיו"ב משפטים זה תחום רחב מאוד אותו ניתן להכניס לכמעט כל תחום בחיים, אם תחשבי על זה רגע תראי שמשפטים זה לא רק להגן על חלאות.... האם החומר יבש או לא? זה כבר תלוי בכמה שנהנים לקרוא אותו. מי שאוהב את התחום יכול למצוא בו הרבה עניין. אני לומדת משפטים והשאיפה שלי היא לא בהכרח לעסוק בעריכת דין. זה משתנה וזה רחב ויש הרבה תחת התחום הזה.

למעלה