שלום לכם
. אורחת עם שאלה:

מצב
הנושא נעול.
שלום לכם../images/Emo140.gif. אורחת עם שאלה:

שלום לכם
. אורחת עם שאלה:
במקום העבודה שלי מבצעים שיפוצים ולכן כמעט כל העובדים הוכרחו לצאת לחופש. בינתיים לא עבדנו יומיים ויתכן שגם היום לא נעבוד. האם על המעסיק במצב כזה לשלם לעובדים על הימים שלא עבדו? (אני לא מדברת על פדיון ימי חופשה) היכן ניתן למצוא אינפורמציה בנושא?
מראש

שיר ורד

New member
המעביד רשאי להוציא אתכם

שלום לכם
. אורחת עם שאלה:
במקום העבודה שלי מבצעים שיפוצים ולכן כמעט כל העובדים הוכרחו לצאת לחופש. בינתיים לא עבדנו יומיים ויתכן שגם היום לא נעבוד. האם על המעסיק במצב כזה לשלם לעובדים על הימים שלא עבדו? (אני לא מדברת על פדיון ימי חופשה) היכן ניתן למצוא אינפורמציה בנושא?
מראש
המעביד רשאי להוציא אתכם
לחופשה תוך מתן הודעה מראש כמקובל , כאשר גם מועד סיום החופשה נקבע מראש (אסור לו לדרוש מכם להיות במהלך החופשה בכוננות יום יומית , שאולי תצטרכו לבוא לעבודה מחר). אחרת, הוא צריך לשלם לעובדים (במשכורת חודשית) שכר רגיל כאלו עבדו.

../images/Emo51.gif! את יודעת אולי כמה זמן

המעביד רשאי להוציא אתכם
לחופשה תוך מתן הודעה מראש כמקובל , כאשר גם מועד סיום החופשה נקבע מראש (אסור לו לדרוש מכם להיות במהלך החופשה בכוננות יום יומית , שאולי תצטרכו לבוא לעבודה מחר). אחרת, הוא צריך לשלם לעובדים (במשכורת חודשית) שכר רגיל כאלו עבדו.
! את יודעת אולי כמה זמן
צריכה להיות ההודעה מראש?

שיר ורד

New member
סעיף 9א בחוק חופשה שנתית

! את יודעת אולי כמה זמן
צריכה להיות ההודעה מראש?
סעיף 9א בחוק חופשה שנתית
(א) תאריך תחילת החופשה ייקבע לפחות ארבעה עשר יום מראש, ומשנקבע התאריך, ירשום אותו המעביד בפנקס המתנהל על-פי סעיף 26, אם הוא חייב לנהל פנקס כזה

ואם לא הודיעו 14 יום מראש

סעיף 9א בחוק חופשה שנתית
(א) תאריך תחילת החופשה ייקבע לפחות ארבעה עשר יום מראש, ומשנקבע התאריך, ירשום אותו המעביד בפנקס המתנהל על-פי סעיף 26, אם הוא חייב לנהל פנקס כזה
אלא פחות מזה? ז"א המעסיק הודיע שהולכים להיות שיפוצים, אבל לא הודיע שאנחנו יוצאים לחופש.

ושאלה נוספת: ראיתי שסעיף זה לא

אלא פחות מזה? ז"א המעסיק הודיע שהולכים להיות שיפוצים, אבל לא הודיע שאנחנו יוצאים לחופש.
עובד, אם מדובר על חופשה של פחות מ-7 ימים. אותנו הוציאו לחופשה של יומיים סה"כ

שיר ורד

New member
כמה ימים מראש הודיעו לכם על החופשה

עובד, אם מדובר על חופשה של פחות מ-7 ימים. אותנו הוציאו לחופשה של יומיים סה"כ
והאם כשהוצאתם לחופשה נאמר לכם מראש מה יהיה אורכה, או שאמרו לכם תתקשרו כל יום מה קורה לגבי מחר.

הודיעו לנו 5 ימים לפני

והאם כשהוצאתם לחופשה נאמר לכם מראש מה יהיה אורכה, או שאמרו לכם תתקשרו כל יום מה קורה לגבי מחר.
הודיעו לנו 5 ימים לפני
(כולל סופ"ש). אמרו לנו שיומיים לא נעבוד.

שיר ורד

New member
נראה לי שזה מקרה סביר

הודיעו לנו 5 ימים לפני
(כולל סופ"ש). אמרו לנו שיומיים לא נעבוד.
נראה לי שזה מקרה סביר
זכותו של המעביד לקבוע את מועדי החופשה על פי צורכי העסק. הודעה של 5 ימים מראש על חופשה של יומים, היא סבירה ומאפשרת לעובד ל"מצות" את ימי החופשה שניתנו לו, גם אם אין אלו הימים המועדפים עליו.

אתם יכולים לנסות ולתבוע אותו על

אתם יכולים לנסות ולתבוע אותו על
ימים אלו. לא בטוח בכלל שתביעה כזו תצליח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה