שלום לכולן

שלום לכולן../images/Emo20.gif

יש לי כמה שאלות אבל לפני כן קצת רקע יש לי ילדה מקסימה בת 3 , ונקלטתי בהריון בה אחרי שנתיים וחצי של נסיונות בצורה טבעית ביותר, ולכן חשבתי שגם הפעם יהיה טוב אם אני אמתין אבל השבוע קצה סבלנותי והחלטתי לפעול בנדון: הלכתי להומופט שאמר שיש חסימה בחצוצרות וצריך לעשות מסג' לחצוצרות עם שמן(מי יודע אולי יעזור , ואתמול סוף סוף עשיתי את צעדיי לרופא נשים לבדיקה אחרי 3 שנים (מאז הילדה) הרופא היה חתיך להפליא והתחיל בשאלות הנדרשות לאחר בדיקה שטען שהכל בסדר, החליט לשלוח אותי לעשות: - בדיקת סוכר? - בדיקת בלוטת התריס? יש למישהו מושג למה? הציע לי להתחיל למדוד חום (כאילו שיכול להיות שבמשך 2.5 וחצי פספסתי בין היום ה 14/16/18, אבל אני ילדה טובה מחליטה לעשות כך החל ממחר. ודבר אחרון שרציתי לשאול הוא אמר שכדאי שאני אתחיל לקחת כדורים לביוץ, אבל ההשלכות של זה , הריון רב עוברי תאומים שלישיה רביעיה יהיה שמייח בבית. אם מישהי מכירה את הכדורים ויכולה להסביר לי אני אשמח. תודה ובהצלחה לכולן.

טאניוש

New member
כנראה יש חשש לבעיה הורמונלית

גם אני עשיתי בדיקת בלוטת התריס (וחוזרת עליה פעם בכמה חודשים), כי הבעיה שלי היא בעית ביוץ שנבעה מבעית תפקוד של בלוטת התריס (בעיה הורמונלית). אגב, הרופאים טוענים שעם בעיה כזאת רוב הנשים נכנסות להריון טבעית ואפילו לא מודעות לקיום בעיה עצמה. כדורים לביוץ-זה נשמע לי קצת משונה, אם כוונה לאיקקלומין -אותו לא לוקחים ככה סתם, רק תחת מעקב. הסיבה שעברתי להפריות היא תגובת יתר שלי לאיקקלומין-פיתחתי גשם של ביציות במינון הכי נמוך, אמנם הפריות לא הצילו אותי מהריון רביעיה...

נועה 35

New member
אני מניחה שהוא נתן לך איקקלומין

שזה הכדור הנפוץ, אני חושבת, בבעיות פוריות. הסיבה לכך הוא שהוא זול וזמין ולכל רופא נשים מותר לרשום אותו. הכדור הזה מגביר את מספר הביציות הבשלות, כך שבהחלט יכול להביא להריון רב עוברי. משיטוטים בפורום למדתי שאיקקלומין גם גורם, לבנות רבות, פגיעה ברירית ולכן אסור לקחת אותו יותר מדי חודשים ברציפות וכדאי לעקוב אחרי עובי הרירית במהלך נטילת הכדור.

נועם@בת

New member
ברוכה הבאה לסירה שלנו../images/Emo45.gif

הדלת השניה משמאל מובילה לפורום הריון, אל תהססי להשתמש בה
. האם הרופא החתיך הוא גם מומחה פוריות? בדיקת סוכר באה כדי לאתר תנגודת אינסולין, תופעה שקיימת אצל נשים עם שחלות פוליציסטיות שלהן יש בעיות בביוץ. גם תפקוד תקין של בלוטת התריס קשור לביוץ תקין. האם הוסתות שלך עד היום היו סדירות? בשביל מה את צריכה כדורין לביוץ, האם ישנם סימנים שמעידים על חוסר ביוץ? מדידת חום טובה אם הגוף שלך מתנהג על פי הספר. יש נשים שמבייצות בלי שעקומת החום שלהן תראה את זה. בכל מקרה, הגישה של הרופא שלך היא גישה שמרנית ויש בזה יתרון שהוא לא ישר דוחף אותך לבדיקות ולמעקב. ומצד שני, אם את מנסה באופן טבעי כבר שנה והוסת שלך סדירה, יש מקום לבדיקות מקיפות יותר (באותה דקירה של בדיקת הדם) ולמעקב צמוד יותר של הרופא. בהצלחה נועם

הרופא שהלכתי אליו אינו מומחה לפוריו

הווסת שלי תקינה כל 30-35 יום , אין לי מושג למה אני צריכה לקחת כדורים לביוץ לכן לא לקחתי,בהרין הראשון נקלטתי טבעי ללא כדורים. ד"א אני כבר מנסה שנתיים וחצי
ולא שנה כמו שחשבת. תודה לכולן על התשובות.

orname

New member
כדאי לך לבקש הפניה למומחה פריון

כמה דברים - זה שהווסת תקינה וסדירה עדיין לא אומר שהביוץ תקין. גם אני נקלטתי להריון ראשון טבעי וקל. הפעם הגעתח ל IVF (והסיבה עדיין לא ידועה) כמו שכתבו לך - איקקלומין היא תרופה זולה ומינה וכל רופא נשים יכול לרשום לך אותה. רופא הנשים שלי שלח אותי בשלב ראשון לסדרת בדיקות - שאני מניחה שדומה לבדיקות אותם שלחו אותך. אין בכך בכדי להעיד שהוא חושב על בעיה ספציפית - יותר נסיון ראשוני לגשש או אפילו לפסול בעיות שכיחות. אצלי אחרי שכל הבדיקות חזרו תקינות הרופא אמר שהוא יכול לרשום איקקלומין. התרופה הזו בעצם מגבירה את הביוץ ואם במחזור טיבעי נוצרת ביצית אחת עם התרופה הזו יש סיכוי טוב ליצרה של כמה וכמה (ולכן הגברת הסיכוי להריון מרובה עוברים). לשמחתי בשלב הזה כבר קיבלתי הפניה לרופא פריון מומחה - שכן רופא הנשים שלי לא יכול היה לבצע מעקב צמוד של דם וזקיקים, ומומחה פריון כן, ואכן הסתבר שאיקקלומין משפיע רע על הרירית שלי. באופן כללי שנתיים וחצי של נסיונות זה לא מעט - ו"חבל על הזמן". ציינת גם שאמרו לך שיש לך חסימה בחצוצרות. לא שווה לבדוק את זה בצורה מקיפה? טיפול בבעיה כו יכול לפתור את התעלומה...

ברור שחבל על הזמן

לכן אני רוצה לעשות בדיקות מקיפות השאלה שלי למי אני צריכה לפנות? דרך קופ"ח? מה השלב הבא? לא נראה לי שהרופא נשים יכול כ"כ לעזור לי. הבנתי שעושים בדיקת אולטרסאונד לבדוק מתי הביוץ מתקיים, אני צריכה לקחת הפניה מימי? הרבה שאלות בגלל שאין לי מושג בזה בכלל .

orname

New member
הפניה אני קיבלתי מרופא הנשים

זה בכלל היה ביוזמתו, אחרי בדיקות ראשוניות שהוא נתן לי. אבל נראה לי לגיטימי לחלוטין לבקש ממנו הפניה כזו. רופא פריון יתחיל בבירור מקיף שיכלול את כל הבדיקות (דרך קופת חולים אלא אם יש לך כסף מיותר ואין ספק שגם לרופא פרטי יש יתרונות...). רופא הפריון שלי (מכבי) ישב במרפאת בריאות האשה שם יש את האפשרות לערוך בדיקות זקיקים ודם לביוץ במרפאה עצמה - בשעות בוקר מוקדמות (מינימום פגיעה בעבודה, לא צריך לקבוע תור שבועות מראש...)

נועם@בת

New member
אם את מנסה שנתיים וחצי

את צריכה מחר בבוקר לקבוע תור לרופא פוריות. תרימי טלפון לקופת חולים ותשאלי מה הפרוצדורה. גם אם יגידו שאת צריכה הפניה של רופא הנשים, תחזרי אליו ובתקיפות מנומסת תבקשי הפניה. בשלב הזה אין לך מה לחפש אצלו (אפילו שהוא חתיך
). לתת לך איקקלומין מבלי לעשות פרופיל הורמונלי מלא זה כמו לתת אקמול למי שסובל שנתיים משחפת וסליחה על ההשוואה המלחיצה
. מחר בבוקר ויפה שעה אחת קודם. בהצלחה נועם

tutiki

New member
הסברים מדעיים

בלוטת יותרת המוח אחראית על ייצור הורמון ה- LH וה- FSH - שגורמים להפרשת הורמונים האחראים לביוץ ולתמיכה ברירית הרחם. אותה הבלוטה אחראית גם על ייצור הורמון ה- TSH שהוא ההורמון שקשור לתפקוד בלוטת התריס. ברוב המקרים, כאשר יש בעיה בהפרשת הורמון ה- TSH יש בעייה גם בהפרשת ההורמונים האחרים. אם את סובלת מהשמנת יתר, עייפות גדולה, קושי בריכוז ממושך ועוד תופעות - יכול להיות שאכן יש בעיה בתפקוד בלוטת התריס שלך. אותו דבר לגבי רמות סוכר - אנשים עם בעיה בבלוטת התריס סובלים לעיתים גם מרמות סוכר גבוהות יחסית (לא סכרת, אבל בכל זאת גבוה). וגם - שחלות פוליציסטיות, שזה סיפור בפני עצמו. (סמכי עליי - יש לי את כל החבילה
) בקיצור - ההפנייה לבדיקות אלו נשמעת הגיונית אם הוא חושד בבעיה הורמונלית. הייתי מצפה מהרופא לבדוק גם פרופיל הורמונלי... בכל מקרה - אחרי שנתיים של ניסיונות טוב שהתעוררת והוצאת את הראש מהחול, והחלטת לפנות לבדיקה. לדעתי - עלייך לפנות לרופא מומחה לפוריות שיבצע בירור פוריות מקיף (גם לבעלך). הגוף שלנו מאוד משתנה ב- 4 שנים (מאז הפעם האחרונה שנכנסת להריון) וייתכן שעכשיו בעיות שהיו קלות בעבר - התגברו. בהצלחה!

למעלה