שלום לכולם

Medikan

New member
שלום לכולם

אובחנתי רק לאחרונה כחולת טרשת נפוצה, עדיין לא התחלתי בטיפול. קראתי שלאחת התרופות עלולה להיות תופעת לוואי של דכאון עם נטיות התאבדות. אבל קראתי את זה באתר אמריקאי. אני גרה בקליפורניה, (לא לעוד הרבה זמן). האם התרופות שונות בארה"ב ובארץ?

anat11

New member
שלום רב ../images/Emo45.gif

היי מדי, כמו שכבר יצא לי לכתוב השבוע - אני לא מברכת אותך על הטרשת (או ה"טרפצת" כמו שאנחנו מכנים אותה כאן) אבל בהחלט שמחה על כך שמצאת את הפורום הזה ואני מקווה שתרגישי בו נוח. אני לא יודעת על איזה תרופה קראת - תרופה לטרפצת עצמה, או תרופות לכל מיני תופעות של הטרפצת. באשר לתרופות של הטרפצת עצמה (אינטרפרונים למינהם [אבונקס, רביף, בטפרון] וקופקסון, כעקרון למיטב ידיעתי משתמשים באותן תרופות בארץ ובארה"ב. אם תרצי, נשמח לדעת קצת רקע על האבחון, ההתקף וכן הלאה. אני מניחה שיש הרבה התלבטויות וחששות "של התחלה" ורובנו כאן עברנו את זה, אז נשמח לומר מה שאנחנו יודעים או מרגישים לגבי התחלות כאלה. אני מניחה שגם תהיה שאלה, כשתחזרי ארצה, לגבי מקום הטיפול, וגם על זה כבר היו כאן לא מעט תכתובות. ברכות, ענת

Medikan

New member
תודה ענת../images/Emo39.gif

מסתבר ש"צרת רבים, נחמה" נכון במקרים מסוימים. בכל אופן אני אשמח לשתף אתכם בפרטים על האבחון כשאני אדע, בנתיים הכל כל כך ראשוני. האניטרנט מלא מידע, מה שמאד עוזר לי, אבל....אני לא מצליחה ממש לזכור את כל הפרטים וזה הגיוני, כי כל המושגים חדשים. אני אנסה לאתר את המקום שבו כתבתי על דכאון. בכל אופן אני שמחה שהפורום הזה קיים שיהי יום טוב

סיאמית

New member
הי מדי! שמחה שהגעת ../images/Emo13.gif

לא שמעתי על אף תרופה לטרפצת שיש לה תופעת לוואי של דיכאון כל כך עמוק... מה שכן, יש חולי ט.נ שבזמן התקף חווים דיכאון בין השאר. שיהיה לך ערב מצויין!!!

RomiVais

New member
../images/Emo24.gif ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

היי מדי, ברוכה הבאה!
גם אני לא מברכת אותך על הטרפצת, אבל כן על כך שהגעת אלינו... מקווה שתרגישי כאן כמו ב
. לגבי תרופה עם תופעת לוואי של דיכאון כל כך חמור, לא שמעתי. אבל כן שמעתי על מקרים של חולים שמאוד דיכאוניים בעקבות המחלה, אבל לא שמעתי על קשר בין זה לתרופות/זריקות. אסור לשכוח שכל חולה הוא סיפור אחר. כל מקרה לגופו. אני לא יודעת עד כמה שונות התרופות כאן ושם... מה הציעו לך בארה"ב? איזה זריקות? מאחלת לך את כל הבריאות שבעולם ורק טוב

Medikan

New member
בטאאינרפרון ודיכאון../images/Emo7.gif

כתוב שלבטאאינטרפרון שיכול להופיע בכמה צורות, יש תופעה של דכאון. מצאתי משהו באתר הזה, אבל בשיטוטי באיטנטרנט, מצאתי בודאות גם מקום שבו הוזכר דכאון עם נטיות להתאבד. אבל אני לא מצליחה למצוא זאת שוב. אני מצרפת את הקישור ואני אמשיך לחפש. ביי בנתיים http://www.mult-sclerosis.org/ABCtreatments.html

רחלית

New member
גם אני קראתי על הדכאון

כשהתלבטתי האם ואיזו תרופה לקחת אני לא זוכרת אבל אם בדכאון זו תופעת לוואי נפוצה. לקופקסון אין תופעת לוואי שכזו

Dalia M

New member
../images/Emo41.gif שלום מדי../images/Emo141.gif

נורא מפחיד מה שקראת בארה"ב !!! אנחנו ל-א שמענו על זה בארץ (נדמה לי)
מרבית תרופות המניע ניתנות בהזרקה עצמית, ולא כולן ניתנות בארה"ב. אני, למשל מקבלת REBIEF שאותה אין בארה"ב. כשהייתי 18 חודשים בניו-יורק בשנה שעברה, לקחתי איתי (בקרור) כמות ל-6 חודשים, ואח"כ בתי באה אלי עם עוד מנה ל-6 חודשים וחוזר חלילה, כי חלק מהתרופות הן בכלל תוצרת/פיתוח ישראלים. תרגישי טוב, ותספרי לנו איך איבחנו אותך בקליפורניה. דליה

Medikan

New member
דכאון -הבהרות../images/Emo62.gif

אז ככה. דיברתי עם השכנה- חברה שלי, ומסתבר שבארה"ב על הרבה תרופות, במיוחד כאלו שקשורות במחלות של נכות או הגבלה מסוג כזה או אחר כתוב שיש תופעת לוואי של דכאון, לא בגלל התרופה אלא בעיקר בגלל המחלה. זה מעין כסת"ח שלהם. כידוע האמריקאים חובבי דכאונות ובעיקר נוגדי דכאון. אז מצטערת אם הבהלתי מישהו, בעיקר הבהלתי את עצמי.
התרופות כאן הן אבונקס, בטאפרון או קופאקסון, הם קוראים לזה ABC האיבחון נעשה על סמך בדיקת MRI אני מניחה שזה כך גם בארץ, אחרי שכל שאר הבדיקות יצאו נורמאליות כולל ניקור מותני. בהתחלה חשבו שעברתי שבץ מוחי, כי נרדם לי צד שמאל של הגוף, כולו. תרגישו טוב

anat11

New member
תודה על ההבהרה ../images/Emo13.gif

האמריקאים הם גדולים בכסת"וח, כך שזה לא מפתיע. אכן, הם על ABC אבל כנראה בקרוב יאשרו להם גם את הרביף (אם לא כבר אישרו), ואז המבחר יהיה כמו אצלנו למעשה. ביוג´ן, יצרנית אבונקס, היא חברה אמריקאית ועשתה כל שביכולתה כדי להאט ולחסום מתחרים (והעיתונות המקומית עזרה להם כך שמעתי), אבל הקרב כבר הוכרע לטובת תחרות. גם בישראל מתבססים בעיקר על MRI. אצלי כך זה אובחן. בלי אפילו הצעה לעשות דיקור מותני (לשמחתי). מדי, האם התעורר לך צד שמאל? איך את מרגישה עכשיו? לילה טוב, ענת

RomiVais

New member
מזל שנרגענו ../images/Emo13.gif

ושזה "רק" כסת"ח ולא באמת! ממה שהבנתי... כבר אישרו את הריביף בארה"ב או שזה ממש לקראת אישור סופי לא זוכרת מאיפה שמעתי את זה בדיוק... מדי, איך את מרגישה היום? אחרי שנרדם לך צד שמאל, קיבלת סטרואידים? והיום....... מה מצבך? ים של בריאות ורק טוב

Medikan

New member
מצבי היום......

צד שמאל התעורר, אבל לא לגמרי, אני כבר לא צולעת אלא הולכת נורמאלי, אבל הרגל קצת כבדה. יד שמאל מתפקדת לגמרי רגיל אבל לא מרגישה לגמרי רגיל. לא קיבלתי סטרואידים בעיקר כי לא הצליחו להגדיר ב 100% מה קורה איתי. עברתי דיקור מותני (היה סיוט משהו, הבדיקה וגם אחרי) שהראה תוצאות נורמאליות לחלוטין, MRI שעשיתי לא מזמן הבהיר הכל. זה סיפרו שנמשך כבר יותר מ-8 חודשים אפילו עוד לא התחלתי לקבל תרופות וניסיתי להבין מתוך הפורום אם אני יכולה לגבש דיעה לגברי ההעדפות שלי. אז אמנם אין לי דיעה אבל לפחות מה שאתם כותבים מכין אותי לקראת הבאות וזה מאד חשוב. אני אתחיל לקבל אבונקס משבוע הבא, ואני אספר לכם מה קורה איתי. בנתיים תודה שאתם שם.

RomiVais

New member
שיהיה בהצלחה!! ../images/Emo24.gif

לגבי האבונקס, החלטת בעצמך יחד עם הרופאים או שזה מה שהמליצו לך? סתם סקרנות... יהיה בסדר... אין לי ספק בכך! תרגישי טוב ושיהיה לך ולכולם יום נפלא ביותר

nonaa

New member
חשוב לקבל כמה חוות דעת...

מדי שלום, לא הבנתי מתאורך אם מדובר בפעם ראשונה שיש לך כזה התקף או האם היו לך בעבר תופעות שגם יכולות להחשב כהתקף. אם זו פעם ראשונה, אני מניחה שאמרו לך שיש סיכוי סיכוי גדול שלא מדובר בטרשת אלא ב-ADAM. האבחנה חשובה כיוון שעד כמה שהבנתי טיפול תרופתי לטרשת כאשר מדובר למעשה כ-ADAM יכול גם להזיק. אני מציינת זאת כי לי היה בנובמבר משהו דומה לתאורך - רגל כבדה, יד וחצי פנים רדומות. רופא אחד איבחן כטרשת ואילו שני מומחים שפניתי אליהם אח"כ דווקא קבעו שבינתיים הסיכויים לADAM (יש גם מאפיינים קצת אחרים בMRI) ולא מומלץ להתחיל שום טיפול תרופתי. כמובן שנדרש מעקב אך אני תקווה שאכן מה שהיה לי זה חד פעמי ומייחסת זאת (גם לפי דברים שקצת קראתי) למצב STRESS שקצת הייתי בו באותה תקופה ... כל טוב והמון בריאות !

סיאמית

New member
ADEM

גם אני אובחנתי כ-ADEM לפני 6 שנים בערך... אצלי זה החזיק מעמד שנה וחצי אבל אני מכירה אנשים שהם ADEM שנים ארוכות...

RomiVais

New member
נונה, ברוכה החוזרת... ../images/Emo24.gif

מה שלומך? ואיך את מרגישה? טוב לדעת שאת עדיין איתנו. ים של בריאות וסוף שבוע נעים

לילית7

New member
מדי, זה ממש מדהים ../images/Emo22.gif../images/Emo2.gif

איך יש להם פרסומת בטלויזיה לכל מיני תרופות נגד דכאון - כאילו מדובר באיזה פרסומת לאוכל...לפחות בסוף הפרסומת מחייבים אותם לשים אזהרה על תופעות לוואי. נראה לי שבישראל - אף פעם לא היו עושים כאלה פרסומות אבל פה זה חופשי ובכמויות. האמת, לא יודעת איזו גישה עדיפה...

למעלה