שלום לכולם

Lady McBeth

New member
שלום לכולם

אני חדשה פה ויש לי שאלה (עשיתי חיפוש במאמרים ולא ממש מצאתי מה שחיפשתי): אני מעוניינת להקים בבית רשת אינטרנט אלחוטית ומתלבטת בין בזק להוט. אני לא ממש מבינה מה כל אחד מהספקים דורש מבחינת תשתית ו/או חיבור כך שאני לא יודעת איפה להתחיל.. אם אפשר בבקשה לעשות לי סקירה קצרה (או חסרונות מול יתרונות) של בזק מול הוט תודה מראש הוט
 

אזרח111

New member
תראו מי פה ....

טוב ... אז קודם כל, יש לך חיבור אינטרנט בבית בכלל? אם אין לך, תצטרכי לבחור בין הוט לבין לבזק (אם תבחרי בבזק, הם יוכלו לספק לך על הדרך נתב-מודם אלחוטי), אין ביניהם הבדלים מהותיים פרט למה שציינתי, והבדלי מחיר. לאחר מכן תצטרכי לבחור ספק אינטרנט (012 כמובן
)... לאחר שבחרת גם ספק אינטרנט ויש לך חיבור לאינטרנט, את תצטרכי לבחור האם את רוצה להקים ולהתקין את הרשת האלחוטית בבית בצורה עצמאית (לא עניין מסובך, אפילו אני אוכל לעזור לך ) או שאת מעדיפה לקנות את זה מספקית האינטרנט/תשתית שהם יתקינו לך, מה שיעלה לך יותר כסף מהתקנה עצמאית. עוד שאלות? תתמקדי
 

Lady McBeth

New member
אזרחי, אתה מעאפן

הבנתי שבחיבור האלחוטי של הוט צריך תשתית מיוחדת של כבלים. אין לי כזה דבר. מה עושים?
 

אזרח111

New member
טוב....

בואי נתחיל שכאן זה לא פורום משוחררים, זה פורום מקצועי ויותר רציני ... אז .... :) ובקשר למה שרשמת ... אז הקמת רשת אלחוטית לא תלויה בסוג התשתית. כל מה שאת צריכה זה חיבור אינטרנט. ברגע שיש לך חיבור אינטרנט, את צריכה נתב אלחוטי, שיידע לחלק את האינטרנט לשאר המחשבים, וכרטיס רשת אלחוטי או אנטנה שמתחבר לשקע USB בכל מחשב כדי שיוכל לקלוט את התשדורות. לפי דעתי תסבירי קודם כל מה המצב בבית שלך, האם יש שם חיבור אינטרנט פעיל, ומהי התשתית שדרכה את מחוברת?
 

Lady McBeth

New member
יש לי חיבור ADSL

של בזק. רגע, אז בהוט לא צריך איזשהי תשתית מיוחדת? אז איפה בעצם עובר ההבדל בין אינטרנט אלחוטי של הכבלים לבין הזה של בזק?
 

אזרח111

New member
הממ

ההבדל היחיד הוא דרך מה עובר האינטרנט עד שהוא מגיע למודם. דרך קווי הטלפון של בזק או דרך הכבלים של הוט. אם את רוצה שהחברה תתקין לך, אז תתקשרי לבזק ותבקשי לקנות מהם רשת אלחוטית. או שתקני נתב שתומך ב ADSL+הציוד הנדרש ותגדירי בצורה עצמאית עם עזרה (יותר זול).
 

Lady McBeth

New member
אבל...

גם כשדיברתי עם הוט הם אמרו לי שצריך תשתית מיוחדת לאינטרנט בכבלים... הכצעקתה?
 

אזרח111

New member
נו ברור!

כי אם רוצה לקנות את הרשת האלחוטית שלך מהוט, את תצטרכי להתקין תשתית של הוט. אבל כבר יש לך תשתית של בזק!! אז למה שלא תתקשרי לבזק ותקני מהם את הרשת האלחוטית? יותר חכם,לא?
 

Lady McBeth

New member
מה הבעיה...

להסביר במשפט פשוט את השאלה הבאה: האם כדי להתחבר לאינרנט של הוט אני צריכה תשתית של כבלים!??
 

אזרח111

New member
תסתכלי על התמונה.

ואם מה שרשמתי לא היה מובן לך, אז התשובה היא כן.
 

Lady McBeth

New member
קשה הבנה שכמוך

אבל זה בדיוק מה שרציתי לדעת! מה בדיוק כוללת בתוכה התשתית של הוט?! אל תדבר איתי בסיסמאות! זה שצריך תשתית גם אני יודעת! אבל מה זה אומר תכל'ס!? אין לי כבלים אז זה אומר שצריך לחפור לי את כל הבית כדי לחבר אותי להוט או מה? מה בעצם זה אומר כשמתחברים להוט? מה בפועל קורה?
 

dudi4321

Member
צ'מעי, ראיתי את ההודעה שלך אחרי

שכתבתי. להכין תשתית של הוט זה אומר שצריך להעביר לתוך הבית כבל קואקסיאלי. אם בשכונה/בית משותף שאת גרה אין כזה כבל נראה על פניו שלא יעבירו אליך תשתית בגלל עצלות/השקעה רבה בזמן שעות עבודה. אני חושב שיש איזה חוק או תקנה שחיבים להעביר לכל בית גם אם הוא בכפר מרוחק, תשתית כבלים. תקנו אותי אם אני טועה. וזה כולל חפירות וקדיחה בקיר אם אין צינור להעברת תקשורת. לרוב העבודה נעשית בצורה מאד אלגנטית ולא מכערת אפילו על הקירות בבית. ניתן להשתמש בצינורות שבקירות.
 

dudi4321

Member
בהחלט

ישנם 2 סוגי תשתיות עיקריים: ADSL תשתית של בז"ק כולל טלפון רגיל. דורש מודם ADSL. CABLES תשתית כבלים כולל ערוצי TV מיוצג היום עם חב' הוט. דורש מודם כבלים. להתחברות לאינטרנט צריך ליצור קשר (חוזה ולשלם גם $) לתשתית (הוט או בזק) ולח' אינטרנט ISP כמו בזק בין לאומי, נטויז'ן סמייל, 012 ועוד. גם איתם צריך ליצור קשר (חוזה ולשלם גם $).
יש יתרונות וחסרונות לכל טכנולוגיה. אגב, יש מקומות בארץ עם אינטרנט אלחוטי בחינם, נקראים נקודות חמות hot spots ולא להתבלבל.
 

Lady McBeth

New member
תודה רבה לך!!

שאלה אחרת: יש הבדל מהותי בין החבילות שהוט/בזק מציעות? לא מבחינת המחיר, אלא מבחינת הגלישה עצמה?
 

dudi4321

Member
אין לי נסיון עם אינטרנט בכבלים

אבל משמועות ומהנכתב בפורומים בבזק החיבור יציב יותר?! בכבלים הערוץ העולה מהיר יותר והמחיר נמוך יותר. יש לשניהם מבצעים, של TV+אינטרנט וכו' (רק להוט..) ועוד כל מיני. מודם ADSL שונה מהותית ממודם כבלים.
 

אזרח111

New member
האמת?

בתור תומך טכני יש לי הרגשה שהכבלים תופסים נתח קצת יותר נכבד בפניות סנכרון המודם. יש לציין שיש לי תשתית של הוט במשך 7 שנים, ונתקלתי בבעיית סנכרון 2 פעמים, במשך כל התקופה.
 

Lady McBeth

New member
חחחחחחחחחחחחחחח...

עזבו, קוראים לי תמי.........לא ברור למה חתמתי בשם "הוט"
 
למעלה