שלום לכולם..

שישיץ

New member
שלום לכולם..

משום מה החלטתי לא לצאת משם המשתמש שלי כפי שאני תמיד עושה כשאני מדברת על דברים כה אישיים.. אבל איכשהו כאן במסכה של המחשב אני חושבת שקל יותר לספר דברים. אז ככה, לפני כארבע שנים אני לקחתי כמות לא מוגבלת של כדורים, כן ניסיתי להתאבד. בסופו של דבר עשו לי שטיפת קיבה והתעוררתי יום שישי או שבת. לא ברור לי עדיין. אני זוכרת שזה היה יום חמישי בבוקר ובדיוק רבתי עם אמא שלי וכל הבעיות של יום לפני ובכלל של התקופה נראו לי עצומות וקשות מנשוא. אז החלטתי שפשוט ככה אני רוצה לסיים את החיים שלי. העניין הוא שההורים שלי הביאו אותי אחרי 8 שנים של טיפולים כואבים וקשים, שנים של ייאוש והפלות.. כך לפחות היום אני יודעת יותר בבירור מה זה אומר. כילדה לא מרגישים את הייחוד שבזה כיוון שחיי משפחה בקבוצת השווים [אנשים בני גילי] לא הדבר שהכי מתעמקים בו בגילאים נמוכים, ולכן חשבתי שהיחס הנפלא שנותנים לי זה דבר רגיל ונורמטיבי ושאני יכולה להתייחס אל זה כמובן מאליו.. מאז שנרשמתי לתפוז אני קוראת פה [כמה חודשים אני מניחה] כי כל כך חשוב לי להבין מה בדיוק עבר עליהם באותו הזמן.. ברור לי שזה היה כל כך קשה, אני זוכרת שהייתי שומעת את אמא שלי בוכה בטלפון ושאחרי זה לא יכלתי להסתכל לאף אחד בעיניים.. אבל עדיין, כשיש רגעים עדיין שאני ממש רוצה לגמור עם הכל [ולא חסרים כאלו רגעים] אני חושבת רק על המשפחה שלי ואיך הם יגיבו ושלהם יהיה קשה.. ומהקריאה פה אני מבינה את ההתמודדות הזו.. באמת שמבינה ואפילו יצא לי לבכות כמה פעמים במהלך קריאת הודעות מסוימות כאן. אני חושבת "מה עשיתי?? האם אני כל כך אגואיסטית שחשבתי רק על עצמי באותו זמן ולא עליהם??" אבל עדיין עולות בי תהיות אם זה לא אגואיסטי מצד האנשים שאוהבים לבכות אחרי מוות של אדם מרצון. הם בוכים על זה שהוא לא יהיה איתם יותר. הרי עדיף לעשות את זה מבחירה ולהיות שלם עם ההחלטה מאשר למות בלית ברירה מזיקנה או מרצח או מכל דבר אחר שלא מותיר לך ברירה.. ולפעמים אני כל כך רוצה לשאול אותם שאלות על מה שהיה.. איך הם הרגישו, מה באמת קרה לי [השטיפת קיבה זה השערה שלי אחרי ששמעתי משהו..] ומי מהמשפחה יודע.. וגם כל פעם שמדברים על נושא ההתאבדות בטלוויזיה או בכל דבר, אני בורחת לחדר ובאמת יש איזשהי אופוריה בבית בקשר לנושא. שאסור לדבר על זה, שזה דבר אסור ונוראי כל כך.. האם זה באמת כזה נורא?

אם לא תשאלי - לא תקבלי תשובות

"למה?" זו שאלה סתמית ואני מקווה שאיני פוגעת בך אם אומר שהיא מעידה על גילך הצעיר. אנחנו לא נוכל לענות בשם המשפחה שלך על מי יודע מה. אם תשאלי אותם, אולי גם תזכי ביחסים יותר מלאים עם המשפחה. שווה לנסות. כדאי גם שתביני כי התאבדות ש"מצליחה" היא מעשה שאי אפשר להתחרט עליו כי מי שמת לא זוכה יותר לראות אור ושמש ופרחים או לשמוע ציוץ של ציפורים. הוא גם לא זוכה ללטף תינוקות וגם לא מרגיש יותר בחיבה של אנשים אחרים. איני מאמינה בחיים שאחרי המוות. אחרי שכתבתי לך רציתי לאמר שפעם הייתי עונה למכתבים כאלה והחלטתי שלא להגיב להם יותר כי הם מדכאים אותי. עונש כבד מדי עבורי. לכן, זה שכתבתי לך הפעם לא מבטיח שאוכל שוב להגיב אליך. עצתי לך: התחברי עם בנות/בני גילך ואל תכנסי לפורומים עצובים כמו זה.

"האם זה באמת כזה נורא?"

זה הרבה יותר ממה שאת יכולה לתאר לעצמך. תשובות לשאלותיך תוכלי לקבל רק מהוריך. ואני בטוחה שקשה להם לחזור לימים הקשים שהם עברו. בסוף דבריך כתו משפט מענין: "אני משאירה חללים בתוך הסוגריים ולפני סימני הקריאה כדי שבעוד 20 שנה אוכל לומר דברים אחרים לגמרי." מאחלת לך ש20 השנים יחלפו ואת תצברי המון חוויות טובות שימלאו את החללים הללו.שמכאן והלאה יהיה לך רק טוב.

estherd

New member
יקירתי, אם חיפשת לגיטמציה../images/Emo4.gif

ושנגיד לך שזה "לא נורא, הם יסתדרו" - לא כאן. זה מאוד נורא, זה יותר מנורא. את כותבת "למות בלית ברירה מזיקנה". זה המהלך הטבעי של החיים, עד שמזדקנים חיים חיים מלאים, נהנים מהיופי, מהאהבה ומכל מה שאנחנו בונים בשביל עצמנו,ילדינו וחברינו. עוד לפניך שנים אין ספור ולא צריך להתאבד בגיל 16 כדי לא להזדקן!!!! גם כשהורינו הולכים לעולמם בשיבה טובה אחרי חיים מלאים - נתגעגע אליהם כל שארית חיינו. רצח? מה האחוז באוכלוסיה שבאמת נופל קורבן לטרגדיה נוראה והוא נרצח? אז לא נצא לרחוב כי יכולים לדרוס אותנו, או כלב יכול להתנפל עלינו, או לבנה יכולה לפול לנו על הראש...הרי על הדברים האלה אין לנו שליטה. זה יכול לקרות לכל אחד בכל מקום. אבל כשאדם עושה את זה במו ידיו ומרצונו - זה חוסר אונים, זה עוול (הדימוי שעולה לי כרגע זה "להטיח את הראש בקיר") - אין לי אפילו מילים לתאר את מה שעובר על המשפחה, ואם את קוראת כאן את יודעת רק טיפה בים, משום שההתמודדות בבית ביום יום היא הרבה יותר גרועה ממה שכמה מילים בפורום יכולות להגיד. אולי תנסי להעמיד את עצמך בסיטואציה של הדמיה כאילו (חס וחלילה!!!) אחד ההורים שלך מתאבד - מה היית מרגישה?! האם היית אומרת "זה בסדר, זה החיים שלהם - זכותם"? האם לא היית מנסה למנוע את המעשה בכל כוחך??? האם היית אנוכית בגלל זה - או חרדה לחיים של אהוביך? ובכן יקירתי, אין לגיטימציה להתאבדות. את לא חיה על אי בודד לבדך בעולם. זה לא ש"אני עושה מה שאני רוצה עם החיים שלי, ואחרים עושים מה שהם רוצים". אנחנו קשורים לשרשרת שלמה של אנשים, כשמשפחה ואלה שאוהבים אותך דואגים לך ורוצים להציל אותך זו לא אנוכיות אלא דאגה אמיתית ופחד מפני מה שאת עלולה לעשות לעצמך, ומעגל שלם של אנשים נפגעים מכך לשארית חייהם. אנחנו לא תלושים יש מאין, אנחנו שרשרת בתוך מעגל. אולי באמת תנסי לדבר עם ההורים שלך על פחדיך והרגשתך ותשאלי את השאלות שמטרידות אותך. אז כנראה תביני קצת יותר. אסתר

גיבין

New member
זה כל כך נורא

עד כי אין לי כוחות אפילו להגיב. ובכל זאת - זה נורא!!! והמלים אינן יכולות לתאר את הכאב, את הגעגועים, את רגשות האשמה והכעס והתסכול. קיבלת הרבה עצות טובות כאן - דברי ישירות עם הוריך, ואולי זה יתן לך הרגשה דווקא של חוזק, שאת הצעירה מהם פותחת ערוצים חדשים להידברות. בהצלחה אא

א55

New member
זו כנראה המחשבה שעברה בראשם של

יקירנו, זו כנראה ההחלטה הלא הגיונית, וסליחה אם אני פוגעת, והאגואיסטית, לסיים את חייהם ולא לחשוב מה אחרים ירגישו, איזה שינוי קיצוני יצטרכו לעבור בני המשפחה משמחה לעצב, עצב שאיתו צריך לחיות והחור שבלב. הם אלה שיסבלו, הם אלה שירגישו שאין טעם לחייהם בלעדייך, הם ירגישו שאין להם כוחות לחכות עד שהטבע יעשה את שלו. אני מאמינה שאת מרגישה רע כרגע, אבל אני גם מאמינה שאת יכולה לשפר אותם את בסה"כ בחורה צעירה שהחיים עוד לפניה ושתעבור משברים, אהבות, שמחות תני לזמן לעשות את שלו, תפסיקי לחשוב על הסוף, תחשבי על ההתחלות. בהצלחה

למעלה