שלום לכולם...

brose

New member
שלום לכולם...

קודם כל שלום - חדשה בפורום... דבר שני, אני צריכה את העזרה שלכם.... אני צריכה לשיר בטקס יום הזיכרון (כמו בכל שנה) ואין לי שיר לשיר... בכל אופן בשנים הקודמות שרתי: "לאורך הים", "אימא של גיא" (של דוד דאור), "פרי גנך" -- > כך שאתם יכולים להבין את הסיגנון שלי. חשוב לדעת כמה דברים, אני שרה בלי מוזיקה, הקול שלי דומה לקול של נינט טייב (בלי להשוויץ או משהו כזה) בגלל זה שירים עם נשמה מאוד מתאימים לי. כל השירים כגון: "לכל איש יש שם", "בבא אל וואד" וכל דומיו, זה שירים מהמהמים, אבל גם חרשו אותם, וגם הם מתאימים יותר למקהלה. מעבר לכך, בתור היותנו משפחה שקולה (שני האחים של אבא שלי נהרגו במלחמת יום הכיפורים) ובתור דוברת המשפחות השכולות בשכונה, חשוב לי למצוא שיר עם רגש, שיר שיעלה דמעות בעיניי אנשים, משהו כמו השירים שכבר שרתי לפני. מודה מראש לכולכם על ההתייחסות.

הנה ארבעה שאני בוכה בהם באופן קבוע

1. בכל שנה בסתיו, גיורא - שיר שכתבה נעמי שמר לזכרו של גיורא... הסיפור המלא נמצא בספריה וגם בלינקים שמפורסמים כאן בפורום. 2. יורם (אם אני לא טועה, כתב אותו יהודה פוליקר), ששר גידי גוב. גם כן - מדבר על חבר שנשאר בן 20.... 3. עצוב למות באמצע התמוז (נעמי שמר) 4. בן יפה נולד על כתף הכרמל - של אהוד מנור, כמובן, לזכר אחיו יהודה. אם תבחרי באחד מהם ותזדקקי למילים - את מוזמנת לבקש. בהצלחה בכל מקרה

שקדי

New member
ממליץ בחום ובדמע

על ''בשביל אל הבריכות'' לי הוא עושה את זה ויותר

המצמרר שלי הוא

חורף 73. אבל ישנם עוד רבים כמו: נחל שלי הראית איזה יופי אליפלט אנחנו שנינו פרח אחי הצעיר תוגת הפרידה אחר קציר..............ועוד.ועוד..........ועוד...

מוגג

New member
למה 'בחופשתו' זה שיר זכרון?

כל פרידה סופה מוות? אבל אני מסכים איתך שזה שיר יפה.

קוליפון

New member
גם "בשביל אל הבריכות" הוא לא שיר

זיכרון קלאסי, אך אפשר לתת לו ול"בחופשתו" משמעות כזאת ולאו דווקא זכרון המת
למרות שאחרי קריאה נוספת "בשביל אל הברכות" הוא בהחלט שיר זיכרון המתאים לטקס כזה
.

למעלה