שלום לכולם

שלום לכולם

בני סער בן 7 חודשים יש לי כמה שאלות: 1)השיניים אצלו עדיין לא בקעו האם יש מקום לדאגה? 2) הוא עדיין לא זוחל, הוא כבר קרוב לחודשיים כמעט כמעט אבל כלום מה אני יכולה לעשות? 3) האם אני יכולה כבר להושיב אותו בכיסא אוכל או הליכון למרות שהוא עדיין לא יושב יציב לבד? תודה רבה מראש.

kby

New member
ברוכה הבאה!

אצלנו בקעה שן ראשונה בגיל 10 חודשים... לא לדאוג (כן- גם אני הייתי במתח נוראי מתי יצאו כבר... אמרו לי שיותר טוב כמה שיותר מאוחר...) אומרים לא להושיב בכסא ילד שלא יושב לבד. אשר להליכונים בהם יושבים- הבנתי שזה הסיוט של הפיזיוטרפיסטיות ושיש המלצה ברורה להמנע מהם לגמרי כי הם מעכבים התפתחות. אשר לזחילה- תכף אורן של איה יעודד אותך מאוד... כל ילד והקצב שלו.

פרח 007

New member
ואצלינו...

השן הראשונה בקעה בגיל 5 וחצי חודשים,אבל לרוב האחחנים שלי זה קרה בטווח 8-12 חודשים, דוידי גם לא זוחל עדיין ואני דווקא מנסה להינות מזה ולא נלח אני כן מושיבה אותו בכסא אוכל, היות והרופאה ( וגם אחות טית חלב וגם פיזיוטרפיסטית מוכרת וגם מכרות שהן אמהות ואף אמא שלי ) אמרו שהשד לא נוראה כל כך ... הוא יושב לבד, למרות שבינתיים נופל לצדדים כשמתעייף... ואנחנו כזכור בני 8 חודשים (מחר) :)

שלום גם לך!

1) אין לך מה לדאוג מכך שעדיין לא בקעו לו שיניים יש ילדים שגם בגיל שנה (ויותר) עוד לא בקעה להם השן הראשונה 2) חכי קצת עם הזחילה, כמו שחמתי אוהבת להגיד "כל ילד והקצב שלו" 3) עד כמה שאני יודעת אסור להושיב לפני שהילד יושב לבד, ובקשר להליכון הפיזיותרפיסט שלנו אמר שממש ממש לא כדאי להשתמש בו כי חוץ מקצת שקט להורים (הגדרה שלו) זה לא בטיחותי ובטח שלא בריא להתפתחות הליכה תקינה ברוכה הבאה

קרני12

New member
ואצלנו

ליעלי בקעו השיניים בגיל שנה וחודשיים. וזה ניראה לי עדיף כי תול תקופה קצרה יצאו כולם ביחד. כמה שבועות של נידנוד וזהו. יהונתן שלי בן 8 חודשים + ועדיין לא זוחל ולא יושב או מתיישב. הכל בסוף יגיע הרי. אם את מודאגת את יכולה להתייעץ עם המרכז להתפתחות הילד שיש בכל קופ"ח

גילור

New member
אז ככה

1. לא! אל תדאגי זה יגיע. 2. פשוט לחכות בסבלנות. גם זה יגיע מעצמו. הוא פצפון עדיין. הבת שלי זחלה רק בגיל 11 חודשים. אז מה? 3. בשום פנים ואופן לא! זה משבש את היציבה בשלב מאוחר יותר. אסור לגרום לילד לעשות שום דבר שהוא עדיין לא מוכן לו פיזית.

למעלה