שלום לכולם

שלום לכולם

רציתי להתעניין לגבי עבודה באוסטרליה או השקעה (פתיחת עסק),
מה המצב הכלכלי שם? (בייחוד בערים-מלבורן וסידני)
יש דרישות לעובדים? הזדמנויות עסקיות?
לצורך העיניין יש לי תואר בתעו"נ ודרכון אוסטרלי.

אמנון כ

New member
איך לענות לשאלות שלך?

השאלות שלך סופר-כלליות ולא ממש ברור איך אתה מצפה שמישהו ברצינות יענה עליהם. עוד יותר לא ברור אילו תשובות אתה מצפה לקבל. אבל הנה בכל זאת התשובות הכלליות שלי, בגלל שאני בחור חיובי

המצב הכלכלי לא רע סה"כ.

דרושים עובדים באופן כללי ונתוני האבטלה סבירים. כמובן שיש עדיפות בד"כ לנסיון מקומי.

יש הזדמנויות עסקיות באופן כללי. יש פה הרבה עסקים ובכמה מהם יש הזדמנויות.

כל הכבוד ותודה

בתור אחד שגולש ועונה בפורומים שונים כבר שנים ממש עשית עלי רושם עכשיו

אמנון כ

New member
כמו יהודי טוב, אענה על שאלה בשאלה

בוא נחליף צדדים. אשמח אם תענה לי בבקשה על השאלות הבאות:

מה המצב הכלכלי בישראל? (בייחוד בגוש דן ואזור ירושלים)
האם יש שם דרישות לעובדים? הזדמנויות עסקיות?

בתור אחד שגולש ועונה בפורומים כבר שנים, בוא תעשה עלי רושם בכך שתענה לי ברצינות ובפירוט הנדרש לשאלות האלה.

המצב הכלכלי בישראל

מצויין ויציב, ישראל היא מעצמה במספר רב של תחומים, ומצליחה איפה שרוב המדינות היו נכשלות.
עם זאת וכמה שזה נחמד,
רוב ההצלחה המעולה הזאת לא מטפטף למטה ולכן מעמד הביניים וכל מי שמתחתיו סובל קשות כבר שנים,
רוב הכסף מופנה לפרויקטים הזויים בעוד כולנו משלמים המון על שירותים שברוב המקומות מקבלים בחינם.
שווקים שלמים שפרוצים לחלוטין בלי שום פיקוח, מה שלא משאיר מקום לאנשים ישרים,
ומונופולים כמו מכון התקנים, שגורם ליבואנים כמוני כאב ראש וכאב בכיס בלי לקבל ממש תמורה.

שאלת על איזור ירושלים? אל תהיה מצחיק, אחת הערים העניות, בעוד כמה שנים לא ישארו שם חילונים ואיתם תלך גם הארנונה. דרך אגב רוב הצעירים עוזבים את ירושלים בגלל עבודה ..
דרישות לעובדים? ברור, מלא, רק חבל שהמשכורות לא תואמות את הדרישות, שלא לדבר על העובדה שמהמשכורת הזאת לא נשאר יותר מדי,
כמובן גם צריך לקחת בחשבון את כל המפוטרים של השנים האחרונות, מה שגרם לאינפלציה של עובדים עם נסיון.

(אני אציין בקטנה שאני מכיר כמה וכמה אנשים כולל אותי שמחפשים עבודה כבר קרוב לשנה בלי הצלחה, כולנו בעלי תואר ונסיון)
הזדמנויות עסקיות? בטח, אם יש לך כמה מאות אלפי שקלים לקניית עסק או קצת פחות לפתיחה, (כש-80% מהם יסגרו בשנה הראשונה).
עוד שאלות?
לא?
עכשיו אם מישהו מחול שואל אותי אם בתור מהנדס תעו"נ שווה לו לבוא לארץ ולעבוד בגוש דן, אני אגיד לו שלא, לא שווה, אלא אם הוא רוצה להרוויח מעט לעבוד קשה ולהזיע מלא בקיץ.

Huntsman

New member
אתה עושה עלינו המון רושם

גם תואר וגם דרכון אוסטרלי וואו וואו וואו אני כבר קם מהריצפה שנייה
יש האומרים על שאלות טיפשיות עונים תשובות טיפשיות אבל אמנון חסך ממך את העלבון וניסה להסביר לך בעדינות שאתה שואל שאלות שאין עליהן תשובות ספציפיות כי הן כל כך כלליות שכמו שתשאל מה הדרישה במיקרונזיה לדפים והאם יש הזדמנות לשפר את מצב הרפואה וההגינייה בברזיל? אכן שאלות קשות אז לפי דעתי אני יכול לענות לך שהתשובה לשאלות שלך הן כן. מבסוט עיוני?
ובתור גרין לייבל אתה צריך לדעת שלא פותחים עסק על סמך דעה של עכביש מצוי זקן או כל יושב פורום אחר שיכול סתם לתת לך מידע שגוי.
גם אם המצב הכלכלי פה מצויין זה לא אומר שיט לגבי סיכויי ההצלחה שלך בתור בעל עסק לא משנה כמה כסף אתה משקיע רוב העסקים החדשים נסגרים בתוך 3 שנים הראשונות זה לא לימדו אותך בתואר? אז הנה קיבלת את זה חינם במתנה שלא תגיד שהפורום הזה מלא בישראלים זבל שלא משחררים מידע סנובים מתנשאים שקוראים הארץ.

קראת מה כתבתי?

מהנדס תעשיה וניהול, עבודה במלבורן, לא צריך אישורי עבודה..
צודק, זה באמת כללי מדי

Huntsman

New member
אתה צודק

אוקיי בוא נלך לפי ההגיון שלך:
עכביש יפהפה עם תואר בהנדסה ושיבוט של כבשים ניו זילנדיות מחפש עבודה בוושינגטון ויש אישור עבודה צודק זה באמת כללי מדי
אגב כן קראתי את מה שכתבת אולי אתה לא שמת לב מה שהקלדת אבל אמרת מלבורן סידני בייחוד, שזה אוכלוסייה של נראה לי יותר אפילו מוושינגטון
עצה קטנה מעכביש קטן: תזנח את גישת הישראלי אחי צמוך עליי יהיה בצדר בקטנה קצת נפוטיזם לא מזיק בוא תצדר לי ואני אסבן לך את הגב שמור לי ושמור לך בן דוד שלי סידר לי את המכרז זה סגור.
כאן במדינת הקואלות והשיכורים זה לא עובד ככה תפנים אתה לא יכול להסתער ככה במיוחד אם אתה ירוק אחי חכה תצבור קצת פזם תעבוד קצת תכיר את השוק מי נגד מי תעשה קצת קפה רובאית טוב לסבא ולדוד תעשה כבוד למנוסים ממך ולא לבוא בגישת אני כל כך תותח תשתחוו לפניי זה לא יעבוד עלינו ונראה לי שלא יעבוד על האוזים השיכורים והבלונדיניים שלא יודעים לעבוד כמו גרין לייבל התותח.
פה לא מתקתקים כמו במדינה שלך הכל לאט לאט ואין מי שיסדר אותך זו מדינה גדולה שמעדיפה צניעות וענווה על פני שגעון גדלות ישראלי אני כל יכול כולם מטומטמים אני לא אצא פראייר.
ותחשוב על זה כמו שאמר זוזו הגדול ז"ל

איך מהשאלה הפשוטה הזאת

יצאתי לא צנוע? מה בסך הכל אמרתי?
לא כתבתי שאני תותח או יודע הכל, בגלל זה נכנסתי לכאן להתעניין. על מה הסתערתי?
ולסוויט תודה, את האתרים האלה אני מכיר וכבר עברתי עליהם, לא הייתי נכנס לכאן לפני שיטוט בסיסי.
רציתי דעה ונק' מבט של ישראלי שם..

Sweet Hereafter

New member
נקודת המבט שלי:

1. SEEK זה אתר מעולה לחיפוש ומציאת עבודה. מה שלא מצאת שם כנראה לא תמצא לפני שתגיע לכאן ויהיו לך (הרבה) חברים מקומיים.

2. אם יש לך קצת פלפל והרבה סבלנות אתה תוכל להקים כאן עסק וגם להצליח בע"ה. מנסיון.

תגיע.
אתה תסתדר.
אוסטרליה זה לא ישראל.

oriyahoo

New member
הנה קח אדום -

ועוד אחד -
, ואחרון חביב -

נו חזרת כבר ?
אני מגיע שוב לאזורכם (כן, כן , המדינה הפצפונת הזאת מערב אוסטרליה שכולם שם שכנים....) ב- 20.2 לשבועיים וקצת. מארגנים מפגש ?
כפיר נעלם (נראה לי שהוא הלך לאיבוד בביקור בארץ...) אבל אני עובד ממש לידו ואם הוא יצוץ אולי הוא יבוא גם...אולי אצליח לשכנע גם את PIXIE.

עוד מישהו מצטרף ?

kfirse

New member
מי אמר אני ולא קיבל.. : )

הביקור בארץ נראה ממש מזמן. גם קצת עסוק לאחרונה אז מבקר פה פחות. הפורום מתחיל להיראות קצת כמו פרת' לא? משעמם עם לא מעט ערסים שעושים רעש.. ; )
כשאתה מגיע צור קשר, ניפגש לבירה שהבטחת לי איפשהו ומי שירצה להצטרף מוזמן. רק אציין שבאיזור התאריך שאתה מגיע החסידה גם אמורה לבקר אז אולי אני אהיה עסוק, אפילו מאד, בהתראה קצרה...

pixie66

New member
לא בטוחה לגבי בירה

אבל לגבי מפגש, אין שום בעיה, הרי גם אנחנו נהיה קרובים (אליך) יותר ממקודם.

הסתדרת עם הדיור? יצא משהו ממה שנתתי לך?

oriyahoo

New member
כן, הסתדרתי - מצאנו דירה בעיר דרך AIRBNB

תודה בכל אופן ונתראה בקרוב.

Small Dragon

New member
שכחת אותנו :)

אמנם בפעמים הקודמות לא ממש יצא לנו להפגש, אולי זה בגלל ההתרעות הקצרות

הפעם אתה מודיע די הרבה מראש
. אז נראה מה אפשר לעשות. כי השבועיים האלו די עמוסים וגם אנחנו טיפה רחוקים מקומו, אבל רק טיפה.
בכל מקרה, אם יזדמן לנו- בכיף!

oriyahoo

New member
במהלך היום אני בבנטלי אבל הפעם בערב אני בעיר

וכך גם בסופ"ש כך שאולי זה יותר נגיש...
אבל אפשר לתאם משהו בכיף.

למעלה