שלום לכולם

spelling

New member
שלום לכולם

קרה לי דבר מדהים לאחרונה...אחרי שהתייאשתי מכל הדבר הזה שנקרא אהבה וזוגיות...זה נכנס לי לחיים וזה מדהים פשוט!
כחלק מהשיחות היומיומיות עם הצד השני סתם דיברנו על סבים סבתות וכל שאר הדברים המשפחתיים...
גיליתי שלצד השני יש: אבא שסבל מסרטן המעי הגס...ולפחות שני סבים\סבתות שסבלו מהלב..אין לי מושג מה קרה אבל פשוט חרדת אימים!
וכרגיל עשיתי את טעות חיי וזה לקרוא מידע על הדברים האלה ולראות איך כל הגנטיקה עובדת...מאז כבר שבוע בלי הפסקה 24\7 המחשבות של "מה יהיה אם יום אחד זה ידפוק לנו על הדלת? מה אם יום אחד זה ייקח ממני את האהבה הזאת?
ברור שזה גם הפחד הטבעי לאבד משהו יקר לך אבל הפחד הזה שהמחלות עצמן יגיעו (ברור לי שהן גם מזמינותא ת עצמן בלי גנטיקה לפעמים..) כבר בגילי 24 הדמיונות מגיעים לגילאי ה 50 והלאה....ההרגשה היא זוועתית ויש לי מודעות ענקית למה קורה מסביבי וברור לי שיש פה חרדה עצבנית במיוחד! קראתי פה בפורום התשובות של "תלמדו לחיות עם החרדות שלכם" הוא מעט פלצני כי אף אחד לא רוצה לחיות עם זה או עם רגשות קשים..נכון שכשמתרגלים זה מתמוסס כמו שאמרו פה אבל במקרה הזה יש פה רק החרפה של העניין...
כיצד אפשר לעודד את עצמי ולהפטר מהתקופה הנוראית הזאת ולחזור לשמוח מהזוגיות?

צ טלי

New member
|spelling יקרה

זה מאד טבעי לחשוש ממקומות שאין לנו שליטה בחיים.

הרי אם תחפרי בכל משפחה יש אי אילו גנטיקות - לב/סרטן/נפש/אסטמות ועוד ועוד..

בשורה התחתונה - החשש מהחולי, מהמוות, מהארעיות של חיינו כבני אנוש כדור הארץ.

שיש לנו כרטיס אחד והוא לכיוון אחד. אבל הכיוון עשוי להיות מאד חיובי וחושב לפעול שהוא יהיה כזה.

גם אם יש מחלות במשפחה, אין זה אומר שאת או זוגך תחלו בהם..

יש כל כך הרבה סטטיסטיקות. כאשר למעשה החרדה הגדולה היא חרדת המוות. חרדת האין שליטה.

לדעתי, יש בה מין המשותף לכלל האנושות בעוצמה כזו או אחרת. אם היא בעוצמה גבוהה - כמובן חשוב לטפל בה.

למעלה