שלום לכולם

a Warming Sign

New member
שלום לכולם../images/Emo9.gif

החלטתי להצטרף בעקבות הסיפור של ליאת שקראתי בטאגליינס
בכל אופן,אני בת 18,סיימתי בי"ס[תודה לאל
] ועוד חודשיים אני מתגייסת. בלי להיכנס לילדות שלי ומה שעברתי,אני אספר בקצרה על כל החרדה שלי.. במבט לאחור,תמיד הייתי[ועדיין] ילדה רגישה,ביישנית,מופנמת..אני זוכרת שבתיכון התחילו הצרות, הייתי מאוד נבוכה בשיעורים בהם הייתי צריכה להקריא משהו מול כל הכיתה עד כדי שלא הרגשתי טוב או הייתי משקרת על מנת לברוח ממצב לא נעים.. בשנתיים האחרונות חל סוג של שינוי,הצלחתי להתמודד טוב יותר עם מצבים כמו אלה שפחדתי מהם, ללא כל טיפול..ואפשר להגיד שהחרדה ההיא הלכה,והגיעה באופן חדש. הלחץ התחיל להופיע במצבים מסויימים בהם הרגשתי "חשופה",וזה התחיל להתחבר לאירועים כמו טקסים,הרצאות,שיעורים,שיחות,וכל מקום בו אני צריכה כביכול לשבת בשקט ולהתרכז. אין בי חלק היפראקטיבי,אבל השקט הזה הפך לגורם שמאוד מרתיע אותי..
עוד לפני האירועים מתחילות המחשבות השליליות ובעקבותיהם הסיפטומים המוכרים שבעצם גורמים לי לפחד להיות נבוכה במקומות כאלה- הכל בגלל המודעות ה"מעוותת" של איך אנשים רואים אותי או איך אני מתנהגת באותם מקומות. אני בעצם קוברת כל סיכוי להתמודד עוד לפני שאני מגיעה למקום שמלחיץ אותי..
בזמן האחרון המצב מצד אחד השתפר- התגברתי על מבוכה בפני אנשים חדשים,למדתי לצחוק על מצבים שמפחידים אותי מבחינה חברתית,אני יוצאת הרבה יותר למקומות חדשים,לא מתביישת לדבר,לא מתביישת להסמיק.. ומצד שני- זה נהיה רע. אני נמנעת כמעט מרוב האירועים שעלולים להלחיץ אותי[מבחינת מה שציינתי],הלחץ מתחיל להגיע גם במפגשים קטנים ורגילים לחלוטין,זה כבר גובל לעיתים בלחץ במצבים אינטימיים. עכשיו אני מחפשת מטפל/ת שבפניו/ה אני אוכל להפתח לחלוטין,משהו שלא הצלחתי לעשות עם הקודמים, בנתיים אני לוקחת תוספי מזון שצריכים לשפר את המצב הבריאותי שלי, ומבחינת אמונה אני מאוד אופטימית
..אני מתחילה להתעניין ולהתחזק מבחינה עצמית כדי שיהיו לי כל הכלים להתמודד. לכן בחרתי להתגייס לצבא
,יכולתי בקלות לצאת על 21 אבל אני רוצה לעבור את החוויה הזאת לטוב ולרע, אני לא בורחת יותר.סיימתי לברוח מהתמודדות ולחשוב שהכל יסתדר מעצמו.. יש לי תפקיד שאני מאוד מחכה לו בצבא והוא בדיוק מה שרציתי,אבל החששות מהמצבים שאצטרך להתמודד איתם[לאו דווקא בדידות או אנשים חדשים,משמעת..זה לא מפחיד אותי] קצת מורידות לי את הבטחון. אני אשמח לקבל קישור לרשימת המטפלים בשיטה ההתנהגותית-קוגנטיבית כי לא מצאתי את האתר..
וכמובן לשמוע עצות וכל מה שיש לכם להגיד..

eyola

New member
ברוכה הבאה../images/Emo24.gif

מצטערת על חוסר היחס לא להתרגש לפעמים כולם פה כל כך מעופפים
אני לא כל כך יודעת להדריך אותך לגבי חרדות חברתיות כי זה תחום שלא כל כך חוויתי בנפשי לעומת חרדות כלליות אחרות אני כן מודעת לתחושות הקשות שעולות והמתיחות האיומה לא משנה מה הטריגר בין אם זה אנשים לבין אם זה מחשבות על מוות והלא נודע וכן הלאה את נשמעת לי מאד חזקה ונשמע לי שהחלטת לא לוותר לזה ולהאבק למען חייך ושיפור איכות חייך וזו בהחלט הדרך הנכונה אין לי ספק אפשר להגשים הכל בעזרת גישה נכונה חזקה ותמיכה עצמית - זה בדוק~! חרדה חברתית נראה לי שזה בעיקר קשוןר לאהבה עצמית.. לכל ההתניות שנדבקו בחייך לגבי תדמית עצמית.. לגבי תדמיות על אנשים אני בטוחה שאפשר להתגבר ולשפר את העניין על ידי עבודה עצמית אינטנסיבית. מטפל קוגנטיבי אולי אכן יוכל לתרום, חפשי מישהון אפילו שמתמחה בתחום החרדות (חרדות חברתיות) אין לי מושג לכוון אותך לרשימה אבל דרך קופות החולים תוכלי לקבל כאלו או הדרכה אז תנסי מאחלת לך המון בהצלחה
ואת מוזמנת לשתף ולספר לנו על ההתקדמות וההתמודדות שלך עם הגישה הזו אין לי ספק שאת תהיה בעתיד במקום אחר- טוב יותר אולי הקשיים לא יעלמו לגמרי אבל ככה זה בחיים יש עליות מורדות חזרות אחורה קפיצות קדימה The Trick Is To Keep Breathing שוב ברוכה הבאה, שמחה ששיתפת כל הכבוד על האומץ
משם צומחים

a Warming Sign

New member
תודה../images/Emo24.gif

התגובות שלכם מחממות את הלב
אני עכשיו בתקופה הרבה יותר טובה,ומכאן בא החוזק להתחיל שינוי. מה גם שפתחתי נושא מאוד מאוד כואב שהיה לי על הלב הרבה שנים, אז אני רואה את זה ככה-גם מתקופות רעות אפשר ללמוד ולהתחזק. התקופות הטובות זה בונוס על העבודה הקשה

SHANIA MY MUSIC

New member
היי ...זאת ליאת..

אני שמחה שהחלטת להצטרף לפורום המדהים הזה ועוד בזכות המדריך שכתבתי... זה מאוד מחמיא לי ,אז תודה קודם כל.. אני שמחה גם שבחרת למרות החרדה החברתית להתגייס לצבא, כמו שאני בחרתי. אני לא יכולה להמליץ לך על מטפלים באזרחות , אולי בצבא כן.. לא כדאי להתחיל טיפול אם עוד חודשיים את מתגייסת.. אני חושבת שכדאי שתתחילי בצבא אחרי הטירונות... בכל מקרה, אם יש לך עוד שאלות, תשלחי לי מסר ונדבר... ואני ישתף אותך עוד קצת מהחרדה החברתית שלי ואתן לך כמה עצות להמשך אם את רוצה... אז ביי בינתיים אני מקווה לשמוע ממך.

a Warming Sign

New member
לא הייתי מוותרת על הצבא ../images/Emo13.gif

גם כי כמו שציינתי קיבלתי תפקיד שאני מאוד רוצה ויעזור לי בעתיד אני מקווה, וגם כי הייתי מרגישה רע עם זה.בנתיים אני באה לצבא בגישה חיובית, אני רוצה להתחיל דף חדש ולהשאיר את הבי"ס והתקופה הרעה מאחורי עד כמה שניתן. אני אתחיל טיפול,כי טיפול התנהגותי-קוגנטיבי הוא קצר,וגם אם אני לא אסיים אני רוצה שיהיו לי לפחות קצת דרכים להתחיל להתמודד

chooselife

New member
ברוכה הבאה../images/Emo13.gif

אני אומר לך את האמת בפנים. אני קורא את מה שכתבת ומאוד שמח. את מאוד מודעת,באה ממקום של כוח והתמודדות,בלי שמץ של ויתור-אין לי ספק שעוד זמן מה את עוד תודי לחרדות שלימדו אותך כמה שיעורים חשובים על החיים ועל כוח. את כבר בשלב מאוד מתקדם ביציאה מהספין הקטן הזה שנקראה הפרעת חרדה- לדעתי את ללא ספק בדרך הנכונה! אני אנסה לעדכן את הרשימה,ואני גם אגלה שכרגע אני מנסה לברר אם יש איזה מכון שיהיה מוכן לתת איזו הנחה לחברי הפורום,אבל כרגע זה רק בחיתולים כמו שאומרים
ההמנעות היא אכן דבר שלילי מאוד, וזה חשוב מאוד לחסל אותה כבר עכשיו- מאחר והיא לא רק הולכת ומחמירה עם הזמן אלא גם מתחילה לשאוב פנימה עוד ועוד תחומי חיים,אם את מודעת אליה את כבר במקום טוב של התמודדות איתה- לדעתי אין ספק שעם הגישה שלך את תצליחי
אני ממליתץ לך לקרוא את המדריך ללוחם ואת נספח ההמנעות,שם יש דגש מיוחד על ההתמודדות בתחום וגל השלבים בדרך החוצה
נדבר מחר אני מקווה
שיהיה לך לילה מצויין! צוז

a Warming Sign

New member
וואו../images/Emo13.gif,איזה כיף לשמוע

אני כבר עכשיו מודעת לכמה שהחרדה לימדה אותי..כל הדברים שעברתי לימדו אותי בעצם,אבל זה השיעור הכי אינטנסיבי-נגדיר את זה ככה
המדריכים שבטאגליינס מצויינים ומאוד מועילים! המון תודה!

למעלה