שלום לכולם, שאלה:

1שילגיה

New member
שלום לכולם, שאלה:

הבן שלי בן 8 וחצי (כמעט). מאז גיל 3 הוא אוהב להתחפש לבת.
כשהיה קטן היה מתחפש לבת אחרי הגן, ועכשיו כשהוא בבית הספר, זה נמשך...
הוא מתאפר, לובש שמלות, עקבים. אפילו מבקש ממני לקנות (בכאילו) לאחותי שמלה אבל במידה שלו.
הוא רוקד כמו בת, אוהב את כל הלבוש הנשי ואפילו יפה כמו בת :)))
בכיתה הוא מחובר בעיקר (אם לא רק) עם בנות.
אני תתומכת בו ב 100% . הכי חשוב לי שיהיה מאושר ולא משנה בכלל - מה יעשה אותו מאושר- אני איתו.
השאלה שלי, האם העדפת המגדר השני, בגיל כ"כ צעיר, מעידה חד משמעית שהוא ירצה להפוך לבת כשיגדל או זה יכול לחלוף?
האם יכול להיות שהעדפה שלו ללבוש שמלות ועקבים ולהתאפר כי הוא מאוד אוהב אופנה ופריטים יפים ולא בגלל נטייה לשינוי מגדר?
אשמח לדעתכם,
תודה :))

Ellianne

New member
שאלה ללא תשובה

אפילו הבן שלך בעצמו לא ידע לענות על זה, למרות שלא יזיק לשאול לדעתו.

אני חושבת שהדבר הכי חשוב זה לתמוך בו ולהיות שם בשבילו.
גם אם הוא רוצה ללבוש בגדי נשים כי הוא אוהב את זה וגם אם הוא טרנסג׳נדר, להיות שם לצידו.
עם הזמן הוא יגבש זהות ויגיד לכם בעצמו (או שהוא יכול להגיד לכם כבר עכשיו, פשוט תשאלו אותו).

תנו לו להוביל אתכם למה שעושה אותו מאושר ותעזרו לו בדרך, תהיה אשר תהיה.

בכל אופן, גם אם יתברר שהוא טרנסג׳נדר, זה לא שהוא יתחיל לקחת הורמונים ולעבור ניתוח.
עד גיל 12 זה מסתכם בלבוש בלבד. אז אתם יכולים להסיר דאגה מליבכם לגבי השינויים ה׳קיצוניים׳.

והכי הכי חשוב - לא לתת למסגרות כמו בתי ספר לשבור אותו.

יו איפה

New member
תמשיכי לתת לו להרגיש שזה בסדר

ברור שהוא יודע על הדרך בה כל העניין נתפס בחברה הכללית, לכן חשוב שהוא יקבל ממך וממי שקרוב אליו את החיזוקים שזה בסדר ולאו דווקא בצורה מילולית, שאין שום בעיה עם זה, שזה בסדר כמשהו זמני או לטווח ארוך, אם זה מעיד על מגדר שונה מזה שהוצמד לו מלידתו או פשוט בביטוי אישי.

לנו אין תשובה, אנחנו לא יכולים לדעת על אדם אחר ועדיף שלא נשליך עליו את החוויות שלנו חוץ מהעצה הפשוטה שכבר כתבתי למעלה :)

1שילגיה

New member
תודה רבה על התשובות בפורום ובמסרים :))

הארתם את דרכי :)
אין ספק שהבן שלי רוצה להיות בת, הוא גם אומר את זה בכל הזדמנות..., אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות את המניע שלו (כמו שהבנתי זו יכולה להיות גם אפיזודה חולפת...), אבל אני איתו בכל אשר יבחר.
בזכותו נחשפתי לעולם מרתק שלא הכרתי... אני זורמת עם מה שעושה אותו מאושר. הלוואי והחברה בה אנחנו חיים היתה פתוחה יותר.
לילה טוב

המלכה CD

New member
זו לא אפיסודה חולפת

אם זה כבר כמה שנים כך, תהיי בטוחה שזו לא אפיסודה חולפת.
וכל הכבוד שאת תומכת בו, זה נדיר שההורים כה תומכים.

RuthPeleg

New member
לפי מה שאת מספרת

לפי מה שאת מספרת, זו לא אפיזודה חולפת בכלל ואני חושבת שאני והרבה טרנסיות היינו מתות לדעת בגיל כה מוקדם כשאפשר לקחת הורמונים וההשפעה שלהם תהיה הרבה יותר ניכרת.

אני כמובן לא רופאה ולא מכירה את ילדתך (אני פונה אליה בלשון נקבה כי מהתיאור שלך נשמע לי שהיא בת) אך אם היא אומרת לך שהיא בת כל הזמן כבר שנים אז היא בת וכדאי אולי לוודא שהיא יודעת מה האופציות שלה מה לעשות לגבי זה כל עוד היא לא סיימה עדיין את גיל ההתבגרות וההשפעה הפיזית יכולה להיות ניכרת.

כמובן שאני לא מציעה להגיד לה קחי הורמונים, זה משהו שרק היא אמורה לבקש. אני פשוט מציעה לנוכח ההפצרות החוזרות ונשנות שלה שהיא בת ליידע אותה לגבי האופציות ולקחת אותה לפסיכולוגיות שיש להן נסיון עם זהויות מגדריות שיעזרו לה להגיע להחלטה מושכלת בריאה ונבונה מצד אחד ויחד עם זאת לא להפסיד את ההזדמנות היחודית של ההשפעה המוגברת של לקחת הורמונים לפני שהסתיים גיל ההתבגרות.

RuthPeleg

New member
העיקר

העיקר לא להגיד לה לעשות שום דבר. אל תגידי לה לקחת הורמונים. אל תגידי לה לא לקחת הורמונים. אל תגידי לה ללכת לפסיכולוג או לא ללכת לפסיכולוג. הכוונה של דברי היא לתת לה אופציות ושהיא תחליט מה לעשות איתן.

1שילגיה

New member
ל RuthPeleg

זה יפה שפנית לבני כ"בת".
מגיל 3 בני מתחפש לבת (ואני גם מצלמת אותו בכל הזדמנות).
אנחנו מדברים מאוד פתוח ובכל פעם כשהוא מתחפש לבת, אני גם פונה אליו בשם של "בת".
נדמה לי שהוא נולד "בת" במעטפת של בן. זה מדהים לראות את זה. הוא גם יפה כמו בת... וגם רגיש.
הוא כל הזמן אומר לי שמקנא בבנות, תמיד שיחק בבובות. מגיל צעיר מאוד הוא ואני שומרים את הסוד הזה...
בעלי ממש לא פתוח לזה... הוא חושב שאני "מעודדת" אותו בכך שאני זורמת איתו... מה שבעלי לא מבין זה שנולדים עם זה. ולא משנה אם אזרום איתו או לא, אם מדובר ב"דבר האמיתי" אז זה שם כדי להשאר. השוני היחיד זה שהוא לא ישתף אותנו וזו לא אופציה מבחינתי.
אני עדיין בסימן שאלה אם הרצון שלו להיות בת הוא משהו מולד או נרכש. כלומר האם זה כי הוא מאוד קרוב אלי ומוקף במין הנשי סביבו (חברות) ומנסה לחכות אותי ואת החברות שלו או שזה עמוק יותר... מתי באמת מבינים "שזה זה" ?!
אני מעדיפה לזרום איתו ולהתקדם בקצב שלו... הוא פתוח איתי מאוד ואין לו סודות ממני.
אמרתי לו כמה פעמים שמבחינתי יש לי 3 בנות...
גם חשפתי אותו (ככל הניתן לגיל שלו) שניתן להפוך לבת כשגדולים. ואם צריך להתחיל הכל מחדש, במקום אחר, אז הכל פתוח מבחינתי. הוא עדיין לא מבין את כל המשמעויות...
אין ספק שכאשר הוא מחופש (ומאופר), העיניים שלו זורחות והוא מרגיש הרבה יותר בנוח... זה רגע מושלם.

RuthPeleg

New member
עם אמא תומכת מהממת כמוך

עם אמא תומכת מהממת כמוך אני בטוחה שיהיה בסדר לא משנה מה היא תחליט לעשות או איך היא תחליט שהיא רוצה שיפנו אליה ואיך היא רוצה שהגוף שלה יראה. שמחה שמילותי התקבלו בחיוביות :)

למעלה