שלום לכולם! שאלה לגבי אבחון

ענתי 10

New member
שלום לכולם! שאלה לגבי אבחון

של תשישות כרונית. קצת רקע על עצמי - אני בת 26, נשואה, אם ל-2. עובדת משרה מלאה, בעלת תואר ראשון ולומדת משפטים לתואר ראשון. נראה שיש לי מספיק מטלות כדי להיות עייפה ותשושה
אבל בזמן אחרון זה עובר כל גבול. בשבוע אחרון הייתי פשוט על הפנים. אולי זה נבע מכך שבשבת (היום היחיד שמיועד לפחות או יותר חופש) הייתי עצבנית מאוד, אפשר אפילו לקרוא לזה סוג של טראומה. ביום ראשון עדיין הייתי בהשפעה של זה, הייתי מאוד שקטה, לא היה לי כח לכלום, וביום שני הופיעו סימפטומים של תשישות מוגזמת, כאבים בפרקים וחרדה. ביום שלישי הלכתי לרופא ועשיתי אינספור בדיקות דם - הכל יצא תקין חוץ מזה שקצת חסרה לי חומצה פולית, ולדעתי לא זו הסיבה לתשישות הזאת. אני מנסה לנוח הרבה, לא להתעצבן, אבל העייפות לא עוברת, או שעוברת לשעות ספורות בלבד. רציתי לשאול איך מאבחנים תשישות כרונית? האם התשישות שלי יכולה להיות מעין תגובה "פוסט-טראומטית", תגובה לתקופה עמוסה מאוד שהקש ששבר את גב הגמל היה ההתפרצות של יום שבת? מה עליי לעשות?

linar1

New member
ענת שלום../images/Emo142.gif

לגבי השאלה האם העומס שנטלת על עצמך ותופעה שאת קוראת "פוסט - טאומטית" אלא בהלט יכולים להיות "הכוכבים" להתפרצות של מחלה. עם זאת את עדיין חייבת לעבור איבחון מקצועי רפואי. בארץ יש כמה מרפאות המתמחות במחלה: בבית חולים איכילוב ובאר-שבע. בבית חולים רמבם עורכים מחקר. ממליצה לפנות לאחד המקומות האלה או לפי רשימת רופאים מומלצים הנמצאת בשורת הסרגל (קישורים/מאמרים) איחולי בריאות.

משהו חשוב לגבי אבחון

אני לא יודעת אים זה הוזכר כאן אבל אני כן יודעת שזה קריטריון חשוב לאבחון CFS-הסימפטומים צריכים להימשך למעלה משלושה חודשים... לגבי הפיברו זה לא ממש ברור לי אבל אני יודעת ששתיהן מאובחנות על דרך השלילה- כלומר רק אחרי שנשללו כל האופציות האחרות כולל דלקת פרקים וכו' רק אז מגיע האבחון של CFS- כלומר- זה לוקח המון זמן מקווה שלא הפלתי רוחך, ומאחלת לך בריאות שלמה ומהירה, וימים טובים- מיצי

ענתי 10

New member
../images/Emo24.gif תודה לכולם - ועדכון

השבוע נחתי הרבה הרבה, והרגשתי הרבה יותר טוב. אפילו הצלחתי לנקות קצת את הבית. החלטתי לשנות את אורח החיים שלי עד כמה שזה אפשרי, לאכול יותר בריא, להפסיק לעשון וכו' וכו'. מקווה שזה יעזור, ואם לא - בטוח לא יזיק. (דרך אגב, אני סובלת לעיתים גם מליקוי קל בזכרון ובריכוז. זה עובר אם אני נחה מספיק). בקיצור, אני אנסה לחיות את החיים שלי ולא לתת למחלה (אם כזו קיימת) להתפרץ. שאלתי לי עליכם - מתוך ניסיונכם - האם ניתן לבלום את המחלה כשהיא בתחילתה? כשאלה רק סימפטומים "קלים" יחסית (כמו אצלי)?

מספרי טלפון של המרכזים

האם משהו יודע אם קופת חולים מכבי מכיר במרכזים אלה? ובכלל כחברת קופת חולים מכבי כיצד ניתן להגיע למרכזים אלה? תודה

linar1

New member
מכבי מכירה בהם

רק לאחר ביקור ראשון,שהוא על חשבון החולה ואין החזר. במידה ומאובחנת המחלה - מקבלים מכתב מסכם והזמנה לביקור הבא. בהזמנה נדרש החולה להביא טופס 17 (או לשלם שוב). ברוב המקרים! המכבי אינה עושה "צרות" עם הוצאת ט.17, אבל תמיד יש חריגים ואז יש צורך להפעיל לחץ על גורמים מוסמכים ולשכנע... מצרפת לינק מבית חולים איכילוב, בו מפורטים השירותים שניתן לקבל במחלקה וגם הטלפון לזימון תור - יש צורך להסביר שזה איבחון ראשוני וסוג המחלה. אין לי פרטים על בית חולים סורוקה - צריך לברר ב-144. על בית חולים רמבם יש כאן בדיוק הודעה. חוץ מזה רצוי לפנות לעמותת "אסף" - כתובת של האתר בקישורים(שורת הסרגל של הפורום). איחולי בריאות

דיתי3

New member
תבורכי linar ../images/Emo65.gif

כל הכבוד על היוזמה והביצוע. תבורכי על כך. בברכת יום נפלא דיתי

linar1

New member
דיתי תודה../images/Emo141.gif

את לא תאמיני, אבל היום על בוקר חשבתי עליך - כי רציתי לשאל מה שלומך? איזה תחליף מצאת לחומצה מלית או שבכל זאת מצאת באיזהשהו מקום. שיהיה לך יום מלא אור.

דיתי3

New member
linar../images/Emo39.gif../images/Emo13.gif

תודה לך, ואני שמחה שחשבת עלי,בכל אופן לא מצאתי תחליף כרגע, חשבתי לנסות את הנוני, אך מכיוון שבלוטת התריס אצלי לא במצב טוב כעת אני אטפל בה קודם, ורק לאחר מכן אראה מה לעשות.. ושוב תודה גם לך יום קסום....
דיתי

yamit23

New member
הבהרה וסדר.. ../images/Emo13.gif

מרפאה מיוחדת לטיפול במחלות פיברו' וCFS נמצאת רק בבית החולים איכילוב (המרכז הרפואי תל אביב). זוהי מרפאה רב תחומית המשלבת כמה מומחים מתחומים שונים, שהאבחון בה עובר דרך כולם (למיטב הבנתי, לא הייתי בה מעולם), וכך גם התוכנית הטיפולית, הכוללת יעוץ תזונתי, ופעילות מיוחדת בחדר הכושר השיקומי שלהם, הידרותרפיה וכו' וכו'. בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, עובד ד"ר דן בוסקילה (שהצליח כמה פעמים להתארח כאן בפורום, ואני מקווה שישוב אלינו בקרוב). כפי שהבנתם, הוא רופא מומחה לנושא הפיברו', ועורך מחקרים רבים בנושא. אין לו בביה"ח יחידה או מרפאה מיוחדת לטיפול בפיברו', אך ניתן להגיע אליו לבדיקה במסגרת מרפאות החוץ של בית החולים. חשוב לציין שהוא עובד גם במרפאה פרטית באיזור המרכז, וניתן לפנות אליו גם בצורה זו. במרכז הרפואי רמב"ם עובד ד"ר ג'ריס יעקב, החוקר במשך שנים רבות את תסמונת התשישות הכרונית. היום מתנהל שם מחקר על התפרצות המחלה, ומנגנונים הגורמים להחמרתה. הם מחפשים חולים שהתשישות החלה אצלם בששת החודשים האחרונים, או שבששת החודשים האחרונים סובלים מהחמרה משמעותית בסמפטומים. מכיון שזהו מחקר, כל העלויות (בדיקות, חלקן די יקרות, למיטב הבנתי) הן על חשבונם
, כך שאין כל צורך בט' 17 או בהפנייה. מצ"ב קישור לדף המידע מאתר בית החולים. כמו כן, ישנם עוד רופאים רבים המכירים את התסמונות, חלקם עובדים בתוך בתי חולים, חלקם במרפאות של קופות החולים השונות (ויש כאלה שגם וגם), ויש כמובן אופציות לפניה באופן פרטי, שלעתים הביטוח המושלם משתתף בעלותה. כדי לקבל את הרשימה המלאה, אנא פנה לעמותת אס"ף, ברשימה הזו גם מפורט מי עובד באיזה קופה וכו'. שיהיה לך בהצלחה, והמון המון בריאות
ימית

yamit23

New member
אופס..../images/Emo5.gif רק עכשיו ראיתי את ההודעה

של אלינה. אני מכירה את המחקר מההודעות בYNET, אז
על החזרה. וגם המשכתי לקרוא וראיתי שיובב היא בת, אז
גם על זה. יום טוב

תודה על התשובה המפורטת

אכן יצרתי קשר הבוקר עם המרפאה בבית חולים איכילוב הם מוכנים לקבל רק עם טופס 17. דבר שמכבי לא מוכן לספק כי המרפאה כולל רופאיה לא נמצאים ברשימת הרופאים של מכבי ממשליםץ ניתן להגיע לאחד הרופאים באופן פרטי אך כל ביוקר כרוך בתשלום של 450 ש"ח . האם יש משהו שחבר במכבי ויכול להמליץ לי מאיפה כדאי להתחיל. תודה רבה ובכל זאת אמשיך לחפש.

ornelia

New member
סליחה יובב בן/בת - לא קלטתי

תנסה/י להגיע למזכירה של ד"ר פריד ישירות באיכילוב ולקבוע נדמה לי שהם לוקחים 170 ש"ח כך זה היה אצלי לפני מספר שנים לפי דעתי לא השתנה באם לא- חפש/י ד"ר אורי אלקיים רמטולוגית בראשל"צ - יש לה גם פורום בתפוז "רמטולוגיה" נדמה לי שהיא מקבלת מכבי והיא מצוינת מקווה שהייתי לעזר

linar1

New member
יובב עוד כמה עדכונים בשבילך../images/Emo24.gif

דיברתי בעקבות הסיפור שלך עם מרכז מידע באיכילוב והם אמרו שאם את משלמת בפעם הראשונה ואת צריכה רק הפנייה מרופא משפחה לצורך בירור המחלה. אני מבוטחת במכבי ומתוך נסיון יכולה להמליץ אפשרות נוספת, בתנאי שיש לך מכבי מגן כסף/זהב. את יכולה ללכת לכל רופא שתרצי באופן פרטי לצורך קבלת יעוץ/חוות דעת(3 פעמים בשנה) ותקבלי החזר עד 70% עם הצגת קבלה. הרופא לא חייב להיות בהכרך רופא שבהסכם עם מכבי, לדוגמא: פרופ' בוסקילה מקבל במרפאה הפרטית בת"א והוא שייך לכללית. מה שכן מאוד חשוב לצורך קבלת זיכוי: רופא/יועץ חייב להיות ברמה של מנהל מחלקה/מרפאה באחד מבתי חולים/קופות!!!. לאחר מכן שיש לך כבר איבחון אז הדרך לקבלת ט.17 על מנת להיות במעקב של אחד המרפאות המתמחות נראת הרבה יותר קלה. אם דר' אלקיים עובדת עם מכבי, כפי שנכתב, אז שמעתי שהיא רופאה מעולה. המון בריאות לך.

היי linar1 וכולם

אכן עם המידע שסיפקתם לי יצאתי לדרך . ועשיתי עוד כמה בירורים והפעם התעקשתי. מסתבר שחוקי מכבי השתנו וכעת ניתן לבחור יועץ אך ורק מתוך רשימת היועצים המוכרים של מכבי. והחוק של מנהל מחלקה כבר לא תופס!!!! ובכל זאת גם ד"ר מורדכי פריד וגם פר' דן בוסקילה הם יועצים מוכרים המופיעים ברשימה של מכבי , מה שאומר שחבר מכבי עם מגן זהב זכאי בשנת חברות שלו לבקר עד שולש פעמים אצל יועץ כזה ולקבל 80% ממה שהוא שילם עד התקרה של 537 ש"ח. טוב אז פניתי למרפאה באיכילוב. הפקידה הזדרזה להגיד לי שאני חייבת להביא טופס 17 ושקופת חולים מכבי לא מספק לי את זה ומיהרה לציין שאני יכולה ללכת אליו באופן פרטי תמורת סכום 450 ש"ח ולקבל החזר חלקי ממכבי. ביקור אצל ד"ר פריד עולה 450 ש"ח לפגישה! מעניין הוא שרק כש התעקשתי חוזר ושוב לגבי ביקור דרך המרפאה באיכילוב ולא ויתרתי הפקידה ציינה בחוסר נוחות שאכן יש אפשרות ביקור במרפאה שבבית חולים תמורת 177 ש"ח אצל אותו רופא וכפי שאתן כתבתם אם אכן אקבל אבחון של המחלה אוכל לגשת לקופת חולים שלי ו ...... טוב רק רציתי לשתף אתכם . ועוד משהו ד"ר אורי אלקיים אכן מקבל חברי מכבי כרופא מכבי. תודה רבה רבה לכל העונים והעונות בריאות שלמה לכולם

linar1

New member
מדבריך, אפשר גם ללמוד../images/Emo141.gif

שאסור לוותר - וזה משתלם! בהצלחה והמון בריאות

למעלה