שלום לכולם, שאלה בנוגע לפונדקאות..

נועמפו

New member
שלום לכולם, שאלה בנוגע לפונדקאות..

למי מכם/ן שיש לו/ה מושג.. כיצד נקבעת אבהות של גבר שנעזר באם פונדקאית בחו"ל? האם דרך ביהמ"ש לענייני משפחה שמוציא צו אבהות? או.. האם כאשר מגיע האב לישראל הוא נרשם במרשם האוכלוסין על בסיס תעודת לידה (כאשר האם הפונדאית יצאה מהתמונה באופן משפטי)? אודה להתייחסות...

כפונדקאית לשעבר בארץ יכולה לומר לך,,

שלדעתי ולמרות שלא מכירה את החוקים בחו"ל,,אחרי הלידה מתקיים דיון בבהמ"ש של צו הורות שמקבלים ההורים, כמובן שאחרי הלידה הם אלה שלוקחים אותו ומטפלים בו במסגרת שהותו בבה"ח, אני מאושרת שזכיתי לתת לזוג הזה ילד בריא והפכתי אותם למאושרים,

londoner1

New member
התשובה לא לגמרי ברורה.

כשהבן שלנו נולד בארה"ב, הקונסוליה הישראלית בסן פרנסיסקו סירבה לרשום אותו כישראלי, בגלל שהיתה לו תעודת לידה אמריקאית ובה שני אבות, ללא שם האם. אמרו לנו לחזור לארץ ולהסדיר את מעמדו שם. בסופו של דבר בשגרירות ישראל בעיר אחרת בארה"ב נתנו לו אזרחות ודרכון ללא בעיות (ורשמו את שמו של אחד מאיתנו כאב, ללא צורך בכל הוכחה נוספת מעבר לתעודת הלידה). אני יודע שרשמו שם גם ילדים אחרים שנולדו לזוגות גברים מפונדקאות. אבל שמעתי שמועה שהם כבר הפסיקו לרשום תינוקות כאלה, ומפנים את כולם להסדיר את המעמד בארץ. מה המצב בשגרירויות אחרות - אין לי מושג. אבל אני חושב שגם בארץ בסופו של דבר הם מסתפקים בתעודת הלידה ולא דורשים בית משפט או בדיקת אבהות. בכל אופן, למיטב ידיעתי אין כל התייחסות לעניין בחוק, ואין מדיניות אחת קובעת, כך שזה קצת עניין של מזל על איזה פקיד נופלים. כדאי גם לשאול ב"משפחה חדשה" וגם כפורום "הורות הומו-לסבית" בתפוז, אולי יש להם מידע יותר מעודכן משלי.

למעלה