שלום לכולם, חזרתי אחרי ניתוח

זהבית37

New member
שלום לכולם, חזרתי אחרי ניתוח../images/Emo122.gif../images/Emo13.gif

אמנם בשבועות האחרונים בעיקר קראתי מרחוק והגבתי, אך היום שמחה לעדכן שאני אחרי ניתוח לפרסקופיה. נכנסתי לניתוח ביום חמישי ב- 18:00 . סוריאנו ניתח. הניתוח לקח בערך שעה ו- 45 דקות. יצאתי כעבור 3 שעות, וסוריאנו עידכן אותי שמדובר באנדו קל יחסית. הורד מוקד אחד משמאל והדבקויות מתחת לפריטונאום, שגרמו לכל ההקרנות שמהן סבלתי. בימין היו נגעים שטחיים שנצרבו בלבד. טוב, מה אני אגיד לכן, היומיים הראשונים לא קלים....גם היום עדיין כואב מאוד, אבל היום כבר היה יותר קל מאתמול, ואני כל כך שמחה שאני אחרי הניתוח. בשעות האחרונות יש ירידה מסוימת בכאבים, ונראה לי שאפילו לא אקח כלום נגד כאבים ללילה שמתקרב. בעיקר שמחה על ההקלה של לקבל אישור לאבחנה, לדעת מה יש שם בפנים, ובעיקר לדעת שהוציאו הכל
מקוה להיות בין ברות המזל שהלפרסקופיה היטיבה איתן, ובעזרת טיפול תרופתי לא אצטרך לחזור לניתוח זה לעולם. פעם אחת בהחלט הספיקה לי..
אז זהו לבינתיים, שיהיה לילה שקט, נטול כאבים לכולן ובהצלחה לזואילי מחר בניתוח.
תודה רבה לכולן על התמיכה שזכיתי לה בחודש וחצי האחרונים, זה ממש בית בטוח ומרגיע, שניתן להוציא בו הכל, ועל כך תודתי.

ברוכה השבה

יופי שאת אחרי שמחה לשמוע שמרגישה יותר טוב......ועוד יותר שמחה שסוריאנו ניתח תרגישי טוב אל תתאמצי יותר מידי תלכי ותפעלי את הגוף ....נשימות....ושימי לב לחום הגוף. תרגישי טוב תאכלי טוב ואנחנו כאן

זהבית37

New member
היי זק יקרה, תודה רבה

אפרופו חום גוף- מאיזה חום גוף להתחיל להתרגש? אחה"צ הרגשתי שיש לי חום, מדדתי ואכן היה לי 37.9, שזה לא ממש מעט. בכל מקרה החלטתי להמתין מעט ולא להלחץ, ואכן החום ירד לבד בערב. לא יודעת אם פעלתי נכון, בכל מקרה, אשים לזה לב.

מיכל235

New member
שמחה לשמוע שאת אחרי

תנוחי ותתפנקי הרבה וכמובן תרגישי טוב.

ר ו מ י ה

New member
ברוכה השבה ../images/Emo24.gif

שמחה שאת אחרי ובמיוחד שהאנדו' שאובחן תוייג כקל. החלמה מהירה

זהבית37

New member
תודה רבה לכולן על התמיכה../images/Emo24.gif

אך יש לי מספר שאלות מעיקות, לבעלות הנסיון,
כמה זמן בערך נמשכים הכאבים מהניתוח עצמו? אני מרגישה שחלק מהכאבים הם מהתפרים, חלק מפנים הבטן, וחלק כנראה מהגז שהכניסו. כמה זמן לוקח לגז הזה להשתחרר, עד שהבטן יורדת לגודל רגיל פחות או יותר? ושאר הכאבים? עדיין די סובלת מהכאבים ,
אבל לפחות היום כבר כמעט ולא כואב בגרון (כנראה מהצינור של ההרדמה). שאלה נוספת- כמה זמן נשארתן בחופש מחלה אחרי הניתוח? נתנו לי שבוע, שזה נראה לי ממש מעט...

ר ו מ י ה

New member
עברתי שתי לפרוסקופיות

ולכל אחת הגבתי אחרת, אז אקח כדוגמה דווקא את זאת עם זמן ההחלמה הארוך יותר- *כאבי הגרון כתוצאה מהחדרת הטובוס עברו לאחר מס' בודד של ימים. * כאבי השכמות והכתפיים כתוצאה מהחדרת הגז כאבו כשבועיים, אם כי במינון הולך ופוחת. * הנפיחות- גם כן, משהו כמו שבועיים. * סה"כ , אצלי בפעם ההיא, הכאבים חלפו לגמרי רק לאחר כחודש, אם כי מדי יום היתה הטבה מסויימת. * לעבודה חזרתי רק לאחר 10 ימים. במידה ואת עדיין סובלת גשי לרופא (אפילו משפחה) ע"מ שיאריך לך את חופשת המחלה . ישנו סקר שעשינו בנושא (החלמה מלפרוסקופיה) ממליצה לך להסתכל בארכיון הסקרים.

מיכל235

New member
היי זהבית

כמו שרומיה ענתה לך, גם אצלי הכאבים מהגז חלפו תוך שבועיים בהדרגה. לגבי הגרון, מישהי כאן בפורום הציעה לי לאכול ארטיקים וגלידות כדי להקל על הכאבים בגרון, וזה באמת עזר. רוב הכאבים בבטן ובתפרים היו לי מקימה לשכיבה ולהיפך, ותוך שבוע בערך הם חלפו. הנפיחות בבטן התחילה לרדת תוך שבוע , שבוע וחצי בערך. לי נתנו 21 ימי מחלה. תרגישי טוב

ברוכה השבה../images/Emo24.gif

שמחה שחזרת. תשימי
אם החום לא עולה שוב ואם כן אז כמו שזק אמרה לרוץ למיון כי זה יכול להעיד על זיהום כמו שהיה אצלי. רפואה שלמה.

בלגן2

New member
שמחה לשמוע שאת אחרי

וכבר עם רגל בתוך שלב ההתאוששות. מאחלת לך שאכן לא תצטרכי לחזור על הניתוח הזה שוב.

חלי80

New member
איחולי

היי זהבית אני שמחה שעברת את הניתוח בשלום ושאת מרגישה טוב הייתי רוצה לשמוע על הניתוח מה בדיוק עשו לך כי קראתי על גז ונפיחות בבטן מה התהליכים שעברת. תודה חלי

זהבית37

New member
היי חלי,

מה שעברתי הוא לפרסקופיה טיפולית. ניכנסו לבטן דרך 4 פתחים קטנים, כדי לבדוק היכן יש מוקדים של אנדו. אני מבינה שלצורך התהליך הזה מנפחים את הבטן בגז. בכל מקרה מצאו אצלי מוקד מצד שמאל והמון הדבקויות סביב הרצועות האוטרוסקרליות. גם מוקד ליד אורטר שמאל. את המוקדים הוצאו, וניקו את ההדבקויות. חוץ מזה מצאו נגעים שטחיים בשמאל ובימין, שהיה צריך רק לצרוב. אחרי הניתוח יש כאבים מהניתוח עצמו, מהתפרים וכן מהגז שהוכנס, שלוחץ על הסרעפת. לוקח מספר ימים לגז להשתחרר. הגז גורם לכאבים בכתף ובשכמה, אך מיום ליום יש הטבה בכאבים והנפיחות בבטן יורדת. היום, כמעט שבוע אחרי, כמעט שאין נפיחות בבטן. עדיין מעט קושי בנשימה, ומעט כאבים בתפרים ובבטן תחתונה. אם יש עוד שאלות, את מוזמנת כמובן לשאול.

חלי80

New member
תודה על הפירוט

היי זהבית איך ידעת מה הטיפול הנכון לעשות והחלטת לעבור את הפרסקופיה האם ניסת קודם כל לקחת הורמונים ולנסות למוסס את הציסטה. והאם יש לך ילדים? אני כך כך רוצה להרות ואני לא מצליחה כבר שנה וחצי מה שממש מתסכל אותי מה שבטוח שאני שמחה לדעת שיש אפשרות שזה בגלל זה ויש פיתרון. זה היה בשיבא והאם עשה לך ד"ר סוראנו? או איזה רופא את ממליצה. אני כל כך מודה לאתר הזה שאני יכולה יותר לברר על המחלה הנוראית הזאת ויש בנות שמרגישות בדיוק כמוני זה מדהים. זהבית בכל אופן תודה על תשומת הלב שנתתי לי שיהיה לך החלמה מהירה ושתרגישי טוב ואני מקווה שהכל מאחוריך חלי

למעלה