שלום לכולם, חדש כאן

שאלה מעניינת,

דווקא העניין של ריכוז בשיחה קשה לי יותר מול אשתי מאשר מול אנשים אחרים. אבל בשיעור למשל קל לי מאוד לאבד ריכוז.
מעבר לשיחה, יש דברים שאני לא מצליח להיפטר מהם כמו תיפוף בידיים וברגליים, דחיית מטלות עד לרגע האחרון, קושי בהתמדה, חולמנות והרשימה עוד ארוכה.
אירית- אם אני אגיד לאשתי לחזור שוב על מה שהיא אמרה אני פשוט אחרפן אותה. היא תתעצבן ששוב אני לא מקשיב - לכאורה בצדק.

05 מיכל

New member
לך ואולי גם לאשתך:

איך זה להקשיב עם ADHD?
איך זה לקרוא עם ADHD?

תציץ בעצמך ואולי תשתף גם אותה אחר כך.
אבל תביא בחשבון שקשה מאוד למישהו שאין לו הפרעת קשב לקבל את העובדה שבעיה כזו אכן קיימת, והיא אמיתית ואובייקטיבית. כמו קשיי הריכוז אצלנו ככה גם הקשיים של אחרים לקבל את העובדה הזו - הקשיים האלה לא נובעים מחוסר רצון טוב - אלה קשיים אמיתיים.

שלום לכולם, חדש כאן

שלום,
שמי רפאל (שם בדוי), אני בן 28 נשוי כמה שנים ללא ילדים.
מזה שנים שאני מכיר את עצמי אני מבין שיש לי בעיית קשב לא קטנה. לאחרונה מילאתי את השאלון הזה וכבר באמצע הדרך הבנתי שהתשובה היא חד משמעית.
בעבודה אני דווקא מתפקד בסדר גמור, אולם עם אשתי קצת יותר קשה לי. אני שוכח דברים שהיא אומרת לי, לא מרוכז, נרדם תוך כדי שיחה, ובקיצור- אי אפשר לנהל אתי שיחה נורמלית בלי שהיא תיגמר בריב.

עשיתי "מחקר" קטן באינטרנט והגעתי למסקנות של מה שאני צריך לבצע:

1. תקשורת- שיחה של חצי שעה לפחות כל יום.
2. לברר לגבי טיפול טבעי.
3. חדר כושר- תרגילי קורדינציה?
4. אכילה מסודרת.
5. הקפדה על שעות שינה.
6. מדיטציה/ דימיון מודרך.
7. התייעצות בפורום תפוז.

חוץ מסעיף 7, יש לכם הסתייגויות? האם אני בכיוון הנכון?
טיפול תרופתי לא בא בחשבון כרגע, מסיבות כאלה ואחרות, מעדיף לא להכניס את זה לדיון בשלב הזה.

תודה רבה!

iritki

New member
נראה שאתה בדרך הנכונה

הכי חשוב שתמצא את הפתרון שמתאים לך.
לגבי לזכור דברים - כאשר מבינים שזה חלק מבעיה כללית ולא שאתה שוכח כי לא אכפת לך/ כי היא לא חשובה וכל מיני סיבות כאלה שמובילות לריבים אז אפשר למצוא פתרונות, בד"כ טכנים. למשל לכתוב תזכורות בפלאפון, לשלוח משימות במייל, לכתוב פתקים.
&nbsp
לגבי שיחה, אני מוצאת את עצמי אומרת לבן הזוג מידי פעם - רגע, לא הקשבתי, תחזור שוב על מה שאמרת.
&nbsp
בהצלחה

xavier2

New member
לרפאל

לגבי מדיטציה וטיפול טבעי אני לא יודע אבל אם יש לך בעיית קשב ותרופות לא באות בחשבון, שאר הצעדים הם בכיוון נכון ואמורים לשפר את הרגשתך.

קואורדינציה לפי נסיוני תשתפר מאליה אם תעלה את הכושר אבל ככל הידוע לי זה לא קשור להפרעת הקשב. העלאת הכושר עוזרת מאוד לחידוד יכולת ההקשבה.

אם היית שואל גם לגבי הפרעת ריכוז הייתי אומר לך שבהפרעת ריכוז ההצלחה שלך להתרכז בעבודה אפשרית רק אם אתה אוהב את מה שאתה עושה וזה מעניין אותך.
אם זה לא המצב - אין לך הפרעת ריכוז.

בהצלחה.

liatzing

New member
היי

היי רפאל, שמי ליאת אני משווקת משקה טעים ובריא המבוסס על תמצית פירות המסייע בין השאר לריכוז, פוקוס. אשמח להרחיב בנושא

למעלה