שלום לכולם- חדשה פה

revavonet

New member
שלום לכולם- חדשה פה

שלום לכולם.
אני רוצה לפתוח b&b בבית טמפלרי ישן בשכונת המושבה הגרמנית בירושלים.
בבית סבתא של בעלי גרה בבית יותר מ 60 שנה, מה שאומר שהבית נראה אותו דבר ולא השתנה בו שום כמעט שום דבר מאז שהיא נכנסה לגור בו.
מאוד היינו רוצים לשמר את האופי של הבית וגם חלק מהריהוט הישן.
ברור לנו שצריך להפוך את הבית לנוח ומפנק אבל גם ברור שצריך לשמור על אופיו המיוחד של הבית.
אני לא מכירה מעצבי פנים וגם לא יודעת מה עלויות של עיצוב פניםואם אני יכולה לעמוד בהן, ולכן הייתי רוצה להציע למי שחושב שהאתגר הזה יכול להיות מעניין בשבילו לחשוב על עסקת חליפין.
עיצוב תמורת שימוש עתידי (כשהעסק יפתח) במקום, שנמצא במיקום מאוד מאוד אסטרטגי בירושלים.
אם מישהו כזה נמצא פה, אשמח לפניות במסר, מכיוון שאני לא מגיעה לפה הרבה.
אני מקווה שאני לא עוברת פה על איזה שהוא חוק מחוקי הפורום, אם כן קבלו התנצלותי הכנה מראש.
תודה רבה

גלמיש1

New member
הי. הייתי שמחה לאתגר אילו הייתי בארץ עכשיו

(אני שוהה השנה בחו"ל) ואילו היה מדובר בהעסקה רגילה.
ההצעה הנחמדה שלך לא מתאימה לדעתי למהות הפרוייקט.
כוונתי שאת הולכת להשקיע בשיפוץ ושיקום הבית. לא נכון לחפף בזה. להעסיק דוקא את המעצב שיהיה מוכן לעסקת החליפין המשונה שאת מציעה, במקום להעסיק את המעצב/ת הכי מתאים , שעבודתו/ה מוצאת חן בעיניך, שיש לך שפה משותפת איתו/ה וכן הלאה, זה פשוט לא הגיוני.
תמורה לא ברורה תגרור שרות לא ברור.
אני מציעה לך להתיחס ברצינות לפרוייקט שאת לוקחת על עצמך. להבין שכל השקעה שאת עושה, תחזיר את עצמה. זה נקרא השקעה עסקית. ולעשות השקעה נכונה, במעצב/ת איכותית, מנוסה, שתיקח את הפרויקט הזה ברצינות הראויה.
מהיכרותי עם הבתים הטמפלרים הללו, יש צורך בהשקעה גדולה מאד כדי להביא אותם למאה העשרים ואחת. נדמה לי שאת לא מודעת לעומק השיפוץ הנדרש ולמשמעויות הכספיות שלו. דוקא משום כך, כדי מאד שמי שילווה אותך יהיה מנוסה מאד וגם יתמסר לפרוייקט כנדרש.
עצה קטנה - כדאי לך מאד לפנות ל מט"י ירושלים, מרכז טיפוח יזמות,
http://www.mati.org.il/
ולראות איך הם יכולים להדריעך אותך בהקמת הפרוייקט שלך. הם יוכלו לייעץ לך איך לתכנן את ההשקעה הכספית, איך לשווק, איך לנהל את הפרויקט וכן הלאה ויוכלו ללות אותך לאורך הדרך. אני יודעת ממכרים שזה עזר להם רבות להקים עסק.

אני מאחלת לך הרבה הצלחה.

גלמיש1

New member
הי תודה. אני באמת חובבת אתגרים.

אבל גם את, לא ? נכון שלתל אביבים ירושלים זה מחוץ לתחום....

ובאמת, אולי מספיק עם הטילים כבר ?????

מרי פופ

New member
הפרוייקט מרתק

התמורה פשוט לא באה בחשבון.
לא הייתי ממהרת בעבור זה הביתה.

נעים מאוד

אהבתי את הרצון העז שלך שנשמע מאוד מבעד למילים ואפשר לראות שאת כבר רואה את התמונה.
אני מסכימה עם כולן פה, זהו אכן פרויקט מאתגר ואין להקל בו ראש וקשה לי מאוד להאמין שאיש מקצוע יקח על עצמו כזו אחריות עסקית. יחד עם זאת, אולי כבר כדאי לגשת לעירייה ולבדוק אם הבית מיועד לשימור כלשהו ומהן הספסיפיקציות,
אם העניין מסובך לך לביצוע, עלות בדיקה של אדריכל את הנושא נעה סביב ה- 1,000 ש"ח. לגבי הפנים, אוכל לעזור לך להעריך את עלות השיפוץ ואת כל הדברים הכרוכים בו.

למעלה