שלום לכולם , זקוקה לעזרה...

תיקי פ

New member
מתארת מה שירטטתי ....

החנות נראית כך - שנכנסים לחנות קודם כול מבחינים באור בהיר כמו אור יום , סדר וניקיון שולטים בחנות , החנות מסודרת ונוחה מאוד , הכול ברור כשמש המחלקות על פיהן מסודרים הספרים ויש אפילו מקום לספה , כורסאות נוחות לשבת ולעיין בספר בהנאה לפני הקנייה . החנות בינונית בגודלה , אינטימית לא של רשת ....... היא מעוצבת בסגנון החנויות של סטימצקי רק כמו שציינתי יותר אינטימי ויש מקום ישיבה , הריח הוא ריח ניקיון וסדר שנעים לשהות שם ונוח לא יוצר הרגשה של לא לגעת ולא לדרוך , יש מוזיקה נעימה לא שיר , רק מוזיקת שנטי . כמנהלת החנות אני זו שבעלת ההחלטה , איך לסדר מה ומו , בין העובדת וביני יש יחסי חברות וסמכות , היא מקבלת את העובדה שאני מנהלת שלה ומעריכה אותי ואפילו מעריצה , אני קשובה אליה ונותנת לה יחס טוב והוגן . הלקוחות שלי מכירים אותי והם לקוחות קבועים שחוזרים והמעגל רק גדל כשמועה מפה לאוזן כחנות מצויינת ומיקצועית , הם רואים בי כאחת שיודעת לייעץ היטב ובקיאה בחומר , אני מכירה אותם חלקם אפילו היטב ויודעת בדיוק מה הם יהנו לקרוא עוד לפני שיבקשו , משהו דומה ל - אדונית התבלנים חחחחח והשירות שלי הוא עם חיוך גם אם מישהו בא חסר מצב רוח , הנעימות שלי והחיוך שלי גורם להם לשכוח את צרותיהם ברגע שהם מגיעים לחנות . הכול בסבר פנים יפה ובחיוך . המשפט עוצר ומלחיץ אותי לא גורם לי למהר ולפעול , להפך משתק אותי מפחד . תיקי

bridges

New member
יש לתת לזרע לצמוח בקצב שלו

המטרה של התרגיל הוא שתצרי עבור עצמך כיוון ברור משהו ששווה לך לחיות את החיים עבורו. אני אוהב לתת את הדימוי של הזרע. את עכשיו זרעת זרע באדמה. לכל זרע יש את הקצב שלו לצמוח. כל מה שאנחנו צריכים זה להשקות אותו. מהם המים? המים הם ההוויה שלך, מה שאמרת שתהיי:י מוערכת, נערצת, קשובה, הוגנת, נעימה ומחויכת (מצטער אם פספסתי הוויה). מה שמדהים זה שאת ההוויה את יכולה להביא לעכשיו, להיום.. אני מזמין אותך לבחור את ההוויה (או מקסימום שתיים) שהכי הכי מרגשת אותך ומעוררת בך השראה. ואנחנו נסתכל איך את יכולה לפעול לגביה. רונן

תיקי פ

New member
בוחרת - מוערכת ומחוייכת

זה מה שהכי חשוב לי להיות עם הרגשה טובה בלב פנימה ועם חיוך שישתקף לצד המקצועי והמשפחתי . ולהיות מוערכת

bridges

New member
להחליף את הסדר במשוואה

אני קורא גם את העבודה שלך עם אילת ואני רואה שאת כבר היית מחויכת למוכרות. נכון? איפה עוד את יכולה להיות מחויכת. לגבי להיות מוערכת. דבר ראשון אני מזמין אותך להסתכל איפה היום את כן מוערכת ומה אפשר לך להיות מוערכת באותם מקומות? דבר שני אני מזמין אותך להסתכל על המקומות שבהן את מרגישה לא מוערכת או לא מוערכת כמו שאת צריכה להיות ולהסתכל מה היית עושה באותם מקומות אם כן היית מוערכת? האם ההתנהגות שלך היתה שונה? האם היו תוצאות אחרות? רונן

תיקי פ

New member
תשובות -

אני יכולה להיות יותר מחויכת עם הבנות הגדולות שלי . אני מוערכת בקרב משפחתי מאוד מאוד וגם בנותיי- אני מובילה , כריזמטית , במשפחה תמיד הכול מתנקז אליי ודרכי , כול מפגש , כול דבר , סומכים עליי . והמילה שלי היא הקובעת למרות שאני הקטנה ביותר מבין אחיי . אני לא מרגישה מוערכת בזוגיות שלי ובמקום העבודה שלי . בעבר שהייתי מוערכת במקום העבודה אהבתי לעבוד ובאתי בכיף , אם הייתי מרגישה מוערכת גם היום יכול להיות שהייתי מרגישה טוב במקום העבודה למרות חוסר האתגר והשינוי בעבודה . היו לי יותר אתגרים בעבר . היום אני מוגדרת בתפקיד ספציפי ואין מקום לשינויים . אם הייתי מרגישה מוערכת מצד בן הזוג הייתי מאושרת , הייתי מרגישה שכול פועלי למען הבנות מוערך והיה לי כיף להמשיך לפעול . אני מרגישה די לבד בתחום . בן זוג שמאפשר הכול אבל לא עוזר יותר נמצא בצללים . היו יכולות להיות תוצאות אחרות - אולי אם הייתי מוערכת בעבודה הייתי מרגישה טוב שם אולי אם בן הזוג היה מעריך אותי ואת עבודתי יותר הייתי מרגישה בנוח , בן זוגי די מזלזל בעבודתי ותמיד אני זו שלוקחת חופש שצריך למען הילדים כי לדעתו אצלי אין בעיה וכו' עושה לי רע , הוא גם עובד פיזית ולכן ממעיט מערך עבודתי ואני זו שעושה את הרוב בבית מכול הבחינות .

bridges

New member
הערכה...

את אומרת שהיום את חשה פחות מוערכת מאשר בעבר, גם בזוגיות שלך וגם בעבודה שלך. מה השתנה בין מה שהיה לבין מה שהיום? אני מזמין אותך להסתכל על זה משני צדדים: מה השתנה ביחס של בן-זוגך ושל הבוס שלך? מה השתנה בך? אני מזמין אותך לדמיין שני מצבים: מצב אחד הוא שעזבת את העבודה משום שלא היית מוערכת והלכת לעבוד כמוכרת ספרים? מצב שני הוא שעזבת את העבודה כשאת מוערכת ומאושרת והלכת לעבוד כמוכרת ספרים? מה ההבדל בין שני המצבים בהרגשה? האם את חושבת שהתוצאות יהיו שונות או זהות בין שני המצבים? רונן

תיקי פ

New member
מנסה לענות -

בעבר הבוס עבד צמוד אליי באותו המשרד ולכן קיבלתי הערכה והוא ראה ביום יום את פועלי וככה תיגמל אותי בהתאם היום הבוס יושב במקום אחר משרד אחר כבר מספר ימים והתחושה שהוא כבר לא יודע מה אני שווה , שקט בצד שאני מטפלת בעסק וזהו אין שוב הערכה לא במילים ולא במעשים מצב סטטי שכזה . גם העלאות ודברים שאני מבקשת מתקבלים בחמישים אחוז לא מאה אחוז מהבקשות שלי . בן הזוג היחס הישתנה בקטע המקצועי שלי כי אולי שומע את התיסכולים שלי , שומע שהורדתי בתפקיד ומיזה מרגיש כמו שאני מרגישה , חווה את החוסר ערך דרכי , ובקטע הבתי הוא תמיד היה פחות מילולי בן זוגי הוא לא השתנה אולי אני זו שצריכה לשמוע יותר את הערכתו אם לא בתחום המקצועי מצד הבוס אז לפחות בבית מצד בן הזוג . נקודות ההתחלה בשני המצבים שתארת שונות - בראשונה אני כבר מתחילה ממקום נמוך בביטחון העצמי שלי ובשנייה אני באה ממקום חזק יותר של בחירה אמתית , ככה נראה לי . התוצאות יהיו שונות , כי ביטחון עצמי הוא דבר חשוב במכירות ובהשגת משרה במכירות .

bridges

New member
מה שאת אומרת...

שעם בן-זוגך תוכלי להרגיש מוערכת ע"י שינוי ההקשבה שלך אליו. לשמוע את ההערכה שיש לו אלייך. האם את מוכנה לקחת את זה כמשימה? לגבי הבוס, את אומרת שאת מרגישה חוסר הערכה משום שהוא לא מתגמל אותך בהתאם. כמו כן גם לא כל הבקשות שלך מתקבלות. יכול להיות הסבר אחר להרגשת חוסר ההערכה שאת חשה? את הרי אומרת שעברו מספר ימים, איך את יכולה לדעת שבאמת היחס אלייך השתנה? אני מזמין אותך לבדוק האם, גם בעבודה שלך, ישנה אפשרות עבורך לשנות את ההקשבה בצורה כזאת שתרגישי מוערכת. האם את יכולה לספק הסברים אחרים לכך שאת פחות מתוגמלת ולכך שהוא לא מקבל את כל בקשותייך? כפי שאת רואה בעצמך אם תגיעי למקום עבודה חדש, לא מתוך זה שאת בורחת ממקום אחר, אלא מתוך כך שאת בוחרת לעבור למקום חדש, מתוך שאת מגשימה חלום שלך ההרגשה תהיה אחרת וגם התוצאות יהיו שונות. אני מאמין שכאשר תיצרי לעצמך הרגשה של היותך מוערכת מתוך עוצמה פנימית (במקום להיות תלויה בתגמולים חיצוניים). אז יהיה לך הרבה יותר פשוט לפתח את הקריירה החדשה שלך ולהגשים את החלום הנפלא שלך. רונן

תיקי פ

New member
ימים = שנים

בהתחלה אני והבוס ישבנו יחד באותו המשרד בערך 6 שנים הייתי יד ימינו במערך של עובדים גברים לרוב הייתי הכי הכי בראש כולם גם מבחינת ללמוד ולהציג דברים ולפני כ - 6 שנים הוא עבר לצפון ויש לו מזכירות אחרות אז כמו שאומרים אני נשכחתי , ואני לא הבכירה והקרובה וזו שסומכים עליה הכי הרבה . יש לי בלעדיות בתחום מסויים שאף אחת לא נוגעת בו אבל מבחינת הבוס עם השנים הוא שכח מי אני ומה אני שווה ואין לי אופציה לשנות זאת בגלל הריחוק הגיאוגרפי ביננו . ואני לא אדם שעושה רעש על כול פיפס שהוא עושה ככה אני מאמינה בעבודה ולא בשאו אוף . לפעמים זה בעוכריי . אנסה לשנות את אופן ההקשבה שלי לשמוע את ההערכה שיש כלפיי מהסובבים אותי . ואכן כמו שאתה אומר אני חושבת שזה יותר לברוח ממה שקורה היום ולחשוב שבמקום אחר יהיה טוב יותר במקום להתמודד . תודה .

תיקי פ

New member
לחיזוק ההערכה העצמית שלי

החלטתי לכתוב בפנקס קטן מידי יום מה אני מעריכה בעצמי באותו היום . מקווה שיעזור ועם הזמן ישנה את הגישה שלי את ההקשבה והראות שלי .

bridges

New member
דרך נפלאה להשקות את הזרע...../images/Emo182.gif

אני אודה לך אם כאשר הזרע יגדל ויהיה לשתיל תשתפי אותנו בזה. רונן

הי יקירה,

את מספרת לנו כמה דברים: את יודעת מה את אוהבת, מה את רוצה, מה חשוב לך. את ממש יודעת לשרטט איך החנות, איך היא תיראה, מה תעשי ועוד.. את גם מספרת שאין לך ניסיון במכירות ושהניסיון בניהול היה לא מוצלח, מבחינת הבוס שלך והותיר אותך בתחושה עמומה ולא טובה לגבי כישורי הניהול שלך. את כותבת שאין לך נסיון במכירות וידע בנושא- עד כמה יש לכך השפעה על ההחלטה שלך לעזוב ולחפש עבודה? מה כן יש בך, איזה איכויות, מיומנויות, כישורים את מביאה איתך? מה יכול להיות מבחינתך הצעד הראשון שיקדם אותך לעבר העתיד בו את כל כך חפצה? בברכה אילת לבנון

תיקי פ

New member
הצעד הראשון הוא

קודם לדבר עם הבוס הנוכחי על סיום עבודה , ללמד עובדת חדשה את כול מה שאני יודעת תהליך שיקח מספר חודשים אבל אני אציב כמובן אולטימטום ובתמורה הבוס יתן לי כול מה שמגיע לי כולל מכתב פיטורים שיתן לי זמן לבנות את עצמי בתחום החדש . בגלל שאני אדם מאוד אחראי זה מה שגורם לי לחשוב שצריך להיות הצעד הראשון שלי קודם לסגור דלת אחת בצורה יפה ואחראית ואז לפתוח אחרת . מה יש בי - לומדת מהר מאוד - העבודה שאני עוסקת בה היום למדתי אותה אין לי שום תעודה בניהול חשבונות וזה מה שאני עושה . כול תחום שמעניין אותי אני לומדת אותו בשקידה אחראית מאוד , אני בוס קשוח לעצמי ואת זה הבוס שלי יודע ולכן שקט מאוד ולא מתערב בעינייני יותר מידי הופעה ייצוגית מטופחת נעימה ויודעת לא לחצות גבולות של האחר יש לי חיישנים טובים תפיסה מהירה הוכחתי זאת הרבה פעמים בהמון תחומים בחיי. תודה תיקי

צעד גדול גדול או קטן?

הי תיקי פ, יש בך המון איכויות נפלאות שיכולות לסייע לך ללמוד את התחום החדש אליו את רוצה להגיע. את כותבת שהצעד הראשון שלך הוא לדבר עם הבוס שלך על סיום העבודה.האם זה צעד קטן מבחינתך או צעד גדול? אני רוצה לבדוק איתך,האם יש צעדים קטנים נוספים שאת יכולה לעשות לפני השיחה עם הבוס? אילת לבנון

תיקי פ

New member
זה צעד גדול וסופי! ללא דרך חזרה

צעדים קטנים שאני יכולה לעשות , זה לבדוק מה תנאי השכר של מנהל חנות , האם יש בסביבת מגורי ביקוש לכך וכו' אולי לדבר עם מישהיא שעובדת בחנות ולברר מה התנאי שכר בגדול , יתרונות חיסרונות וכו'

נכון מאד

ולכן הצעדים הנוספים שכתבת הם צעדים קטנים יותר שיסייעו לך לקבל החלטה. מה נדרש כדי להיות מנהלת חנות ספרים- איזה כישורים, מיומנויות, ידע נדרשים כדי להיות מנהלת חנות טובה? כשאת מסתכלת על עצמך, ובוחנת את עצמך למול אותן דרישות- איפה את נמצאת? מהם הכשורים, המיומנויות שעליך לשכלל או לפתח כדי להיות מנהלת חנות טובה? מהם הצעדים הקטנים הנוספים שעליך לעשות כדי לקדם את עצמך ולהתקבל לעבודה כמנהלת חנות? בברכה אילת לבנון

תיקי פ

New member
או קיי אז דבר ראשון

הלכתי אתמול לקניון בשעת הפתיחה ממש ממש ברגע שנפתח וראיתי איך מתחיל סדר יומן של המוכרות , בשטיפת החנות , בפתיחת קופות אזעקות , ראיתי שאחת מדברת עם השנייה וכו' . הקטע שתמיד הייתי מרגישה מוטרדת כשפנו אליי לעזרה אני מעדיפה שיניחו לי לנפשי בחנות , ואתמול הודיתי לכול מוכרת שרצתה להושיט לי עזרה חחחחח וסירבתי בנימוס או שנעזרתי במידת הצורך . לומר את האמת אני מרגישה שלהיות מוכרת זה לא בשבילי רק תפקיד ניהולי מעניין אותי לצד עובדת שתהייה לצידי . כדאי להיות מנהלת טובה אולי עליי לצבור ניסיון במכירות קודם כול , ויש אופציה ללימודים בתחום . לא יודעת אני מרגישה שוב שהצד המהסס שלי מתחיל לגבור עליי בגלל שתפקיד מוכרת/ מנהלת הוא כול כך שונה ממה שאני עושה היום אז אני מרגישה שדרושים לי המון מיומניות שלא התפתחו ושאין לי בגלל חוסר ניסיון מוחלט בתחום . תיקי

הי תיקי פ,

אני מברכת אותך על האומץ להתחיל ולבדוק עם עצמך איך נראית ומה כוללת עבודה בחנות- את סיפרת שזהו חלום שלך והנה את מתחילה לבדוק אותו במציאות. מה את יודעת על תפקיד של מנהלת חנות ספרים? מה יש בחנות ספרים שמושך אותך להיות שם? איזה מיומנויות את מזהה כחסרות לך היום כדי להיות מוכרת ובהמשך מנהלת? מה יכול לעזור לך לצבור יותר מידע על התפקיד של מוכרת ומנהלת בחנות? את מספרת ששוב הצד המהסס מתחיל לגבור עליך- והרי זה צד שאת מכירה היטב. יש בך משהו שמתנגד לשינוי ואותם שדונים שעולים בך גורמים לך להסס. אותם שדונים מנהלים אותך כבר הרבה שנים. כדי שיפסיקו לנהל אותך, עליך ללמוד לזהות את אותם הקולות, להבין שהם לא את, שאלה הפחדים שלך ושאפשר אחרת. זה תהליך, עליך להיות סבלנית ולא לוותר לקולות אלא ללמוד להאמין בעצמך- לחזק בתוכך את הקולות החיוביים, את היכולות שלך, את הצדדים החזקים שאת מזהה בך. אשמח להמשיך ולסייע אילת לבנון

תיקי פ

New member
תשובות -

אני יודעת שמנהלת חנות היא האדם הסמכותי בחנות , והאחראי ובעל הדעה הסופית . אני אוהבת ספרים מאוד מילדות ולכן אני אשמח למכור אותם . חסרות לי מיומניות מכירה בכלל מעולם לא התעסקתי בכך , אבל לא נראה לי שתהייה לי בעיה להיות מוכרת בשלב ראשון מה שמרתיע אותי זה השכר הנמוך ממה שיש לי היום ושעות העבודה הלא נוחות לעומת היום . אני צריכה ללכת פיזית ולשאול כנראה איך זה . תודה על העזרה של כולם .

למעלה