שלום לכולם ולכולן
תגובה מוזרה של אמא...

יש לי כמה דברים..

נחמדים ולא מסובכים

בן זוגי עכשיו חוקר את המטבח המולקולרי. הוא אפילו הזמין ערכה מחו"ל של כל מיני חומרים שמשתמשים בהם בבישול מולקולרי. מעבדה הוא פתח לי כאן

רוני810

New member
נכון, האמא יצאה קצת צבועה פה. ניתן לה להנות

מהספק שזו רק פליטת פה מטופשת.
תיאוריה: אולי האמא לא יודעת שביתה מציעה כל הזמן עזרה לחמות, והחמות לא רוצה עזרה - אלא רק במקרה המיוחד של עכשיו, אחרי האישפוז.
אם האמא היתה יודעת את זה, אולי היא היתה נרגעת.
חמות כזו ממש לא נשמעת כמישהי שתנצל את כלתה.

ayaht

New member
אל תגזימי.

בכל פעם שכלה מתלוננת כאן שאין לה עזרה מזכירים לה יפה שאף אחד לא חייב לה שום דבר, ושתקח עזרה מבחוץ. ובצדק.

אז למה לא להיפך?

אני נגד הציפייה המסורתית העתיקה שכלה תעשה את עבודות הבית של חמותה.

אם חמותה צריכה עזרה, שתבקש קודם כל ממי שגר יחד איתה בבית, ודבר ראשון מבעלה.
אח"כ אפשר לבדוק אם זה מתאים לילדים שלה.
אפשר לקחת גם עזרה בתשלום.
ואם היא נקלעה חלילה למצב סיעודי? נהוג לפנות לביטוח לאומי.
הכלה? היא האחרונה שצריך לפנות אליה, אם בכלל.

כי הכלה הזו רוצה לעזור, כי חמותה ביקשה

וכולם מרוצים חוץ מהאמא שהפסידה עוזרת.
כלומר אין בעיה בכלל.

הכלה היא האחרונה שצריל לפנות אליה?
אולי במשפחה שלך, יש משפחות עם דינמיקה הרבה יותר קרובה והדדית, ואין דרך אחת נכונה לחיות את החיים.

בעצם אני יודעת מה היא הדרך הלא נכונה, מצב בו חמותי תחשוב עלי כעל האדם האחרון שהיא יכולה לבקש ממנו עזרה.

קליספרה

New member
האישה חולה - יצאה מאישפוז

אני מגזימה?
אלוהים ישמור אם זאת ההתנהלות שלכם אל מול האנשים הקרובים אליכם. אני שונאת לנקות, שונאת! ולמרות זה שאמי או חמותי חלו הייתי הולכת להכין להן מרק ולהעביר סמרטוט בבית - מה ניצול בזה בדיוק? בעיקר שבמקרה הזה הכלה מתנדבת לעזור בכל פעם מחדש. ואיך קפצת למצב סיעודי - האישה מרגישה לא טוב והתאשפזה ללילה ואת כבר בסיעודי?
התגובות כאן הן מעבר לשנאת חמות, הן חוסר באנושיות בסיסית .

ועל איזה ציפיה לעשות את עבודות הבית של החמות את מדברת
גדלתי ואף זקנתי ואני לא מכירה אף לא כלה אחת שהתבקשה על בסיס קבוע לעזור לחמות בעבודות הבית - מנהג זה משהו נפוץ, באיזו חברה בדיוק זה נפוץ?

לא יכולה להיות מערכת יחסים בריאה בין שני אנשים כאשר צד אחד לא יכול לבקש עזרה שהוא צריך - אבל אני נוכחת שאתן לא באמת רוצות יחסים טובים עם החמות...

נומלה

New member
למה צריך לארח כשמרגישים לא טוב?

ממש ממש לא חובה. תתחזק תרגיש יותר טוב, אז תחזור לארח. עד אז אפשר לקפוץ אליה לקפה ולהגיד לבריאות. לא מוכרחים לישון אצלה ולאכול אצלה.

קליספרה

New member
נומלה, אם הבנתי נכון

החמות ביקשה שהם יבואו באופן חד פעמי לעזור לה להכין את השבת, לארוחת ערב הם מתוכננים ללכת להוריה.

נומלה

New member
טוב אני יודעת

שיש מגזרים בארץ הזאת שמוכרחים לעמות שעות על הרגליים כדי "להכין את השבת". אבל כשאני חולה ומרגישה לא טוב, אני לא מתביישת לקנות אוכל מוכן או להכין ארוחה פחות מפוצצת, ביחוד שמדובר בשני אנשים. הייתי מבינה אשה חולשה מבקשת: אני לא מרגישה טוב אתם יכולים להביא מיני מזון מוכן (או שהם יבשלו) שיהיה בבית בשבת (כי יש עוד אח חדל מעש שלא עושה כלום כנראה). למה צריך לעמוד ולבשל במטבח שלה? אני מאוד מתחברת לעזרה, אבל עזרה יכולה להגיע בקופסאות סגורות ישר מהמטבח שלי למקרר שלה.

במקרה שלנו

הרבה יותר קל ונוח לנו לבשל אצלה מכיוון שאנחנו מגיעים בתחבורה ציבורית מחוץ לעיר, אין לנו כרגע רכב. אנחנו אוהבים לבשל וזה בא לנו בקלות, אז לא ממש מפריע לנו לעמוד במטבח של חמותי ולבשל.

קליספרה

New member
תקראי את הדברים שהוסיפה אחר כך.

זוג הורים ועוד שני אחים צעירים בבית - כולם מגויסים לעזור - יש בעיה עם הבישול, בעלה של הכותבת מבשל והיא הסו שף...

אי אפשר בכוח להוציא את החמות לא בסדר - מה לעשות, קורה

ayaht

New member
לפני שאת קופצת ומאשימה אותי בחוסר אנושיות

ועוד שלל תכונות אופי מלבבות, הייתי שמחה אם תקראי שוב את התגובה שלי.
וגם את מה שעלה לא נידף כותבת על מה שאמה חוותה מחמותה.
זה לפחות יתן לך דוגמא קטנה למישהי שחוותה את הציפיה הזו.

שאלת באיזה חברה זה נפוץ? בחברות מסורתיות. בחברות שבהן נהוג לחיות בחמולה.
בחברות שבהן האישה לא נהנית משוויון זכויות.

בהמשך דברי גם הבעתי ביקורת על גישתך.

וסבתא שלי היא לא דוגמא - עוד לא קראתי על חמות גרועה כמותה, ואני פה למעלה מ10 שנים.

ayaht

New member
אני יודעת שאת לא מסכימה איתי

ובכל זאת, הדוגמא שלך היא מה שאליו התכוונתי.

אני לא חיה בחברה כזו.

אצלינו שוויון זכויות וחובות מלא, לכל אחד התפקיד שלו, ואם קשה- מותר לבקש עזרה.

נומלה

New member
בעצם השאלה האמיתית היא

אם את שייכת למשפחה מהסוג שבו בפעם הבאה שהיא תבקש (כאשר לא יהיה לך כלכך מתאים) תוכלי לומר בחופשיות "לא מתאים לי השבוע" או שתצטרכי להתחיל להתפתל. אם את שייכת למשפחה כזו אין בעיה לעזור כי כשאי אפשר אז פשוט אומרים "לא". אולי אמא שלך לא שייכת למשפחה כזו?

בתכלס

אם לא היה מתאים לנו והיינו אומרים לה שזה לא מסתדר, חמותי לא היתה אומרת מילה ומוצאת לה סידור אחר בלי שום בעיה. היא ממש לא מסוג האנשים שיקפצו לנצל אחרים ולעשות להם רגשי אשם.
אבל בתכלס ממש שמחתי שהיא ביקשה מאיתנו ובפרט ממני, כי זה אומר שהיא בוטחת בי יותר ויותר מבחינתי..

למעלה