שלום לכולם, אני חדשה פה בקהילה

אופה3

New member
שלום לכולם, אני חדשה פה בקהילה

שמי הוא אופניקה, בת 26 בעוד יומיים ב14/5 נשואה כבר שלוש וחצי שנים לאדם יקר ואהוב, מנהלת קהילת פוריות ועוד קהילות msn וכרגע מובטלת............ עוברת הפריות חוץ גופית, כבר פעם שביעית שנכשל............ ואתמול לראשונה אחרי שמונה חודשים שהטפסים נמצאים אצלי פתחתי אותם וקראתי ברצינות והתחלנו למלא, כל שנותר לי הוא להכין קורות חיים של שנינו ולשלוח ועכשיו רציתי לשאול איך מקבלים את ההחלטה לשלוח? איך מתמודדים עם זה? מה קורה ברגע ששולחים? הייתי שמחה לשמוע קצת על התהליך, ואיך הכל קורה...................תודה מראש

אופה3

New member
ועוד שאלה ברשותכם

אני מבינה לפי יעלי 55 שהם הוזמנו אחרי מספר שבועות לשירות למען הילד........ מהם ילדים עם צרכים מיוחדים? אם אני שוללת דבר כזה יכולים לעשות לי דווקא? אני יכולה אולי לקחת ילד כזה וגם תינוק נגיד? מה אני אמורה להגיד בפעם הראשונה מה עושים בפעם הראשונה הכל נראה לי מפחיד ומלחיץ מאוד

English

New member
ברוכה הבאה אופה ../images/Emo140.gif

מילוי הטפסים הוא צעד גדול קדימה. אנסה לענות חלקית, בפירוט רב יותר תמצאי בשורה הכחולה שבראש הדף - שאלות נפוצות וכו'. אז ככה: אחרי שממלאים את הטפסים ישנו הראיון הראשון בשירות. רק התחלה, הכרות הדדית. אם מחכים לתינוק התור הוא מעל 5 שנים כך שאין דחיפות גדולה לערוך לכם מבדקים. בקשר לצרכים מיוחדים אני מצרפת לינק לתשובה שלי ליעלי מאתמול. אף אחד לא מחייב אותכם לכלום, הבחירה בידיכם בתנאי שאתם עומדים בקריטריונים של השירות. העניין הוא בעיקר אורך ההמתנה והשיקול שלכם אם לחכות. אישית נרשמתי לשירות אבל כעבור שנה נמאס לנו מהטיפולים ואימצנו בחו"ל. השירות חזר אלינו רק 4 שנים (!) אחרי ההרשמה לראות אם אנחנו עדיין ממתינים לתינוק. אז איבדנו את התור ויכולנו להרשם רק לצרכים מיוחדים (כבר היינו מבוגרים מדי) ולחכות מההתחלה. נדמה לי שלמי שמאמץ בארץ קצת מקצרים את התור לפעם שניה. (רק שמועה, תבררי) בהצלחה!

משתפרת

New member
ברוכה הבאה אופה.

עשית צעד גדול בכך שהכנסת למודעות שלך את אפשרות האימוץ. את יכולה לשלוח את הטפסים לשירות למען הילד גם אם את רוצה להמשיך בנסיונות הפריה. מיום שיגיעו הטפסים- אתם בתור. תור שנמשך מעל 5 שנים. חבל שתגיעי למצב בו תתיאשו מהפריות, תשוועו לתינוק בבית ואז תתחילו להמתין 5 שנים או יותר. מאידך, אם תצליחו- פשוט תפרשו מהתור הזה. ניתן להרשם במקביל לילד עם צרכים מיוחדים, תור שנמשך מעל שנה (שנתיים- זה יותר ריאלי), ועדיין לא לאבד את התור לתינוק. חמש שנים זה ה-מ-ו-ן זמן, ובאמת יותר מוצלח כשיש בבית מי שמעניק לכם את חווית ההורות. ישאלו אתכם על צרכים מיוחדים. הם הרי השירות למען הילד והם בודקים אם יש אפשרות למשפחה עבור כל הילדים שבטיפולם. אתם- השירות למען משפחתכם, ותבחרו מהאפשרויות שיציעו לכם את אלה שמתאימות לכם. הכל נראה לך מפחיד ומלחיץ? לדעתי כל נסיון הפריה, עם כל ההורמונים, ההרדמה, השאיבה, החלק שעל האיש שלך לעשות, התקוות ושברון הלב במקרה של תשובה שלילית נראים לי הרבה יותר מפחידים ומלחיצים. בהצלחה לכם!

Kalla

New member
ברוכה הבאה.

אימצתי בחו"ל ולכן לא מכירה את התהליך בארץ, אך בהצלחה!

דיאנה*

New member
ברגע ששולחים -

נפתח בפניך עוד נתיב אחד להורות. זה הכל. איך מקבלים החלטה - זה כבר עניין מאוד אישי. נראה לי שברגע שאתם מחליטים שחשוב לכם להפוך להורים גם אם נסיונות הפוריות לא יצלחו - זה הרגע לקבל החלטה. הרי התור לתינוק הוא תור ארוך מאוד. כרגע אתם מקבלים החלטה לסמן במפה שלכם עוד נתיב. זה הכל. כתבו כבר לפני - אתם יכולים לרדת מן התור בכל רגע שתרצו. הזוגות שאחריכם רק ישמחו ואנשי השירות לא יעלבו כלל. אם העובדת שתיפגש אתכם רצינית וטובה היא מן הסתם תציג לכם את האופציה של ילד בקטגוריה של צרכים מיוחדים. היא מציעה זאת כדי שתוכלו לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורכם. אתם תשקלו את הדברים (אתם לא חייבים לענות בו במקום) ותחשבו מה הכי טוב עבורכם. עוד על התהליך תוכלי לקרוא בקישורי הפורום. אני חושבת שאחת הסיבות לכך שרבים בפורום אימצו באימוצי חו"ל היא הדחייה של החשיבה על דרך האימוץ עד לרגע שקשה לחשוב על המתנה של עוד יום אחד. אין שום צורך להגיע לרגע הזה. אתם יכולים לעשות את ההתמודדות עם המחשבה על האימוץ בעודכם מתקדמים בתור. נדמה לי שבלאו הכי, באימוץ של תינוק בארץ תוזמנו לסדנא רק בעוד מספר שנים. מאחלת לכם להפוך במהרה להורים

היי!

מזל טוב ליום הולדתך! אולי נתחיל מהסוף: כיום אני מסתכלת על מה שיש לי, ואומרת שהמתנות הכי טובות שקיבלתי בחיי הן בתי ובעלי. אז יש לך מתנה גדולה, בן זוג יקר ואהוב. זוהי נקודת פתיחה נהדרת לכל השאר. אני לא עברתי שבע הפריות, שתיים הספיקו לי כדי להבין שזה לא בשבילי, אם כי כמובן, כל אחד חי את חייו עם העדפותיו, נטיותיו והחלטותיו. גם לא היה לי נורא חשוב שבתי תהיה פרי בטני. אצלי הכל הלך מאוד מאוד מהר מרגע שהחלטנו על אימוץ. אנחנו אימצנו בחו"ל, כך שהתהליכים היו הרבה יותר קצרים. מילוי השאלון של אימוץ בארץ הוא קליל, כפי שנוכחת לדעת. עם זאת, המשלוח כמובן איננו טריוויאלי כאשר מעורבות בעניין אמוציות חזקות. אחרי ששולחים, מתחילים מטבע הדברים לצפות לזימון לעוס"ית של השירות למען הילד. בדרך כלל זה לא לוקח זמן רב מאוד. כמובן שיש כאן איזה שהוא צעד מצידך שאומר לך, לכם כזוג ובכלל, שיש בכם מוכנות לראות גם בילד שלא נולד מזרעכם ומביציותיכם את ילדכם האהוב. אני מניחה שעד שלא תגיעי לשם, לא תוכלי באמת לאמץ. עם זאת, התהליך בארץ הוא ארוך כל כך, שאני מניחה שאם תגיעי לקצהו, זה יהיה אחרי המתנה ארוכה ועם הרבה רצון שזה יקרה. אני מאחלת לך ילד, ובקרוב!

אופה3

New member
תודה לכולכם על התגובות, היום חתמנו

אני ולולי שלי על הטפסים מחר בבוקר אגש לשלוח אותם, האם יש סימן בזה, שביום הולדתי אני שולחת? לא יודעת................ יש בנו מוכנות לראות בילד שלא משלנו מהביצית והזרע , הוא יהיה הילד שלנו אני ילדה מאומצת בעצמי................. בכל אופן תודה לכם על ההדרכה, הכנתי קורות חיים לפי מה שכתבתם פה פחות או יותר וזהו, מחר אני אשלח לגבי אימוץ בחו"ל, מה העלויות? 25000$ זה המון כסף זה כמעט 100000 אם אני רוצה לאמץ שם אני צריכה למכור את הבית, מאיפה אביא סכומים כאלו? נראה כבר.............אולי בעוד חמש שנים אוכל..........חחחחח זה המון כסף .........זה בטח לא על הפרק עכשיו למרות שאם לא תהיה ברירה אפשר לחשוב על הלוואה................. שיהיה לכם לילה טוב מאופי שערה בשעה מאוד לא שגרתית

English

New member
בהצלחה! תצטרכו הרבה סבלנות

אבל לפחות תדעו שיש ילד מובטח. אמרת שאת בעצמך מאומצת? אם בא לך אשמח אם תספרי קצת. מאד מסקרן אותי איך האופציה שגם אתם תאמצו התקבלה במשפחה. ועוד מליון שאלות אבל אני אתן לך ללכת לישון. לילה טוב

אמאמצת

New member
אופניקה - שיהיה בהצלחה בדרככם החדשה

הרבה סבלנות תצטרכו לגייס, אבל בסוף הדרך הארוכה הזו - יהי תינוק שיקרא לכם אבאמא
נו, וכמובן שנתעוררה סקרנותי כשכתבת שגם את מאומצת... אשמח אם תכתבי לנו קצת על זה, על הקשר (אם קיים) בין עצם היותך מאומצת לבין רצונך לאמץ בעצמך. בכל מקרה - המון בהצלחה

אופה3

New member
היי בנות אספר לכן קצת על הרקע שלי

כעקרון אימי ילדה אותי אך לא רצתה אותי, סבי וסבתי אימצו אותי ולקחו אותי תחת חסותם עד גיל 12 בערך ומאז גדלתי בפנימיה, ובחגים ובשבתות הייתי מגיעה לדודתי אשר אימצה אותי.........מה שאומר שאומצתי כביכול פעמיים על ידי בני המשפחה..............אני מכירה את אימי הביולוגית והיא אישה רעה ומגעילה אבל זה כבר נושא אחר.............. אף אחד לא יודע אצלנו שנרשמנו לאימוץ...........היום שלחתי את הטפסים בדואר רשום............היום יום הולדתי והחלטתי לפתוח דרך חדשה...... עדיין לא יודעים, רק החברים שלנו יודעים והם תומכים בנו............ נראה מתי נגיד להם , כנראה שזה יהיה יותר קרוב, שנתקרב לאימוץ נספר....מה יש לי לדבר עכשיו שזה יקרה בעוד חמש או שש שנים? מה איתכם מתי מספרים? אולי לפחות אחכה לפגישה הראשונה עם העובדת סוציאלית? אני לא יודעת אם יש קשר בין זה שאני מאומצת לבין הרצון לאמץ אני לא שוללת את זה ומעולם לא חשבתי שזה דבר רע או לא יפה רציתי להביא ילדים, כרגע זה לא הולך עם הטיפולי פוריות, יום אחד זה יקרה אני מקווה, ואני רוצה לאמץ ילד שיהיה שלי, מישהו שיאהב אותי ויקרא לי אימא............אנחנו נאהב אותו. דרך אגב יש לי שאלה אם אני נכנסת להיריון אני יכולה לאמץ גם? גם אם יש לי ילד ביולוגי אני יכולה לאמץ? אנחנו רוצים בכל מקרה לאמץ................ תודה לכם ושבת שלום, אשמח לענות על כל השאלות שלכם

שיראס

New member
שלום אופה

אני אימצתי בחו"ל אז אני לא מכירה בכלל את התהליך בארץ. מהסיפור שלך, עולה כי הילדות שלך לא היתה פשוטה, אבל יש בי הרושם שאת טיפוס אופטימי, שיש לך בן זוג אוהב, ואני מקוה שלא ירחק היום שתהיי אמא. רק לא הבנתי אם דודתך אמצה אותך כחוק, אז זה אומר שהיא אמא שלך, או שהיה היתה עבורך משפחה אומנת. אני מאחלת לך בהצלחה שיראס

אופה3

New member
היי שיראס,

הילדות והבגרות שלי לא היו פשוטים כלל וכלל, וזה על קצה המזלג מה שכתבתי כאן.......אימי הביולוגית המשיכה להתעלל בי שנים רבות וארוכות לא דודתי ולא סבתי אימצוני כחוק.........אני עדיין נחשבת הבת של המפלצת תודה לכם על ההתעניינות ועל התשובות

אמאמצת

New member
ראשית - יומולדת שמח לך../images/Emo65.gif../images/Emo39.gif

שנית - וואו
איזה סיפור חיים יש לך.... נשמע לא קל בכלל
מזל טוב לרגל שליחת הטפסים, זו התחלה של דרך חדשה שאושר מצוי בסופה
ועוד ביום ההולדת שלך... איזה יופי
כל אחד מספר בעיתוי שמתאים לו, אני סיפרתי לכל העולם ברגע שהחלטתי לאמץ, יש כאלו שחיכו לעיתוי קרוב יותר לאימוץ עצמו, כמו שאת מתכננת. העיקר שתהיי שלמה עם מה שאת עושה. ספרי להם כשתרגישי נוח עם זה, לא לפני. לגבי אימוץ גם אם נולד לך ילד ביולוגי - אני לא ממש מצויה בפרטים כי אימצתי בחו"ל, אבל נדמה לי שהתור מתאפס ואני גם לא בטוחה שתוכלו לאמץ תינוק בן יומו. אבל מתישהו יכנסו כאלו שיודעות יותר ממני על הנושא ואני בטוחה שהן יענו לך. וכמובן שאת יכולה לשאול בשרות למען הילד, שם התשובות יהיו מהמקור הכי מוסמך
על השיתוף

אופה3

New member
אמאמצת תודה רבה לך

אכן זוהי התחלה חדשה ביום מיוחד.............. בכל אופן אני עדיין לא החלטתי מתי העיתוי יכול להיות שנספר היום, יכול להיות בעוד חודש..............כמו שאת אומרת שיהיה נוח נספר תודה לך ושבת שלום

משתפרת

New member
מזל טוב ליום הולדתך

את עדיין לא רואה את זה, יקח שנים עד שתראי, אבל הפעם נתת לעצמך מתנה אמיתית ליום ההולדת. מה שתראי מיד זה השקט שתעניק לך הידיעה שבכל מקרה תהפכו להורים. זה יעזור לכם לעבור אילו טיפולים שתחליטו בזמן הקרוב. אם את נכנסת להריון ויולדת ילד- שוב לא תוכלו לאמץ תינוק. תוכלו לאמץ ילד עם צרכים מיוחדים. זה לא מפחיד כפי שזה נשמע, ואם תקראי מספיק בשאלות הנפוצות תראי שיש מספיק אפשרויות תחת הכותרת הזאת. מסתבר שלמרות הילדות הקשה שעברת התפתחת לאדם שלם, רגיש ומלא חום. מקווה שמהר מאד תוכלי לממש את האמהות שבך.

הודעה מרוכזת../images/Emo8.gif

אז ככה, ברוכה הבאה
,
ליום ההולדת, ועוד יותר
לצעד החשוב שעשית. בדרך זו בטוח שתהפכו להורים! גם אם ייקח זמן. אז היום עשית את הצעד הראשון שמבטיח זאת. גם אם הדרך ארוכה האור נמצא בקצה המנהרה.

למעלה