שלום לכולם, אני זקוק לעזרה

R-o-i

New member
שלום לכולם, אני זקוק לעזרה

שלום רב אני בן 17.9 הייתי בצו ראשון על כל שלביו קיבלתי תאריך גיוס 29.7.02 והשאלה שלי היא מה אני צריך לעשות כדי להתקבל לשייטת ? האם יש סיכוי שאני אוכל להגיע לגיבוש אם לא קיבלתי זימון עד עכשיו ? מה לגבי קורס חובלים ? איזה עוד תפקידים יש בחיל הים ? אודה לכם אם תמליצו לי על עוד תפקידים תודה מראש רועי שמקווה לטוב

טל עדתו

New member
קורס חובלים, חיל הים, ושייטת...

אז ככה: לשייטת (קומדנו ימי) תוכל לקבל זימון לגיבוש רק אחרי שתעשה יום סיירות...אם תקבל זימון ליום סיירות. ביום סיירות מסתובבים אנשים ממטכ"ל, וקומנדו ורואים מי לדעתם יש לו פוטנציאל או לא יודעת איך הם בוחרים את אותם אנשים...אבל הם נותנים מספר די מצומצם של אנשים הם נותנים להם בסיום היום סיירות כמובן לפי איך שתפקדת ביום סיירות ולפי נתונים אישים זימונים או לחובלים או לשייטת או למטכ"ל. אם קיבלת את הזימון לגיבוש שייטת אז תוכל לצאת לגיבוש...אני לא יודעת כמה ימים הגיבוש ואני גם לא יכולה לספר לך הרבה על הגיבוש הזה רק שהוא נחשב לגיבוש קשהההה מאוד מבחינה מנטלית ועוד יותר מבחינה פיסית...מישהו פה בפורום אמר פעם שזה הגיבוש הכי קשה ליחידות מיוחדות...אבל אני לא יודעת...בקשר למה יש בגיבוש והכל - זה תצטרך לשאול פה בנים... בקשר לקורס חובלים: יש שני דרכים להגיע לשם - 1. אם יש לך קב"א מעל 55 (אבל אני לא סגורה על המספר הזה...) אז אתה מקבל זימון אוטמטי ואז עושה בחינות בחדר חיל הים בבקו"ם...עברת אותם יש פסיכלוג...עברת אותם יש גיבוש של 4 ימים... הדרך השניה היא לקבל זימון דרך היום סיירות והמסלול בחינות והגיבוש הוא אותו הדבר. איזה עוד תפקידים יש בחיל הים? אהמ...יש סטילים...יש פה כמה חבר´ה שרוצים סטילים אז תשאל אותם בידיוק מה זה...יש צוללות...וזהו ממה שאני יודעת. שיהיה המון בהצלחה, טל.

טל עדתו

New member
אהמ...בקשר לסטילים...יש פה כמה בנים

שהלכו או הולכים לגיבוש הזה... תשאל אותם... כי לי אין מושג מה עושים בסטילים. טל.

גיבוש שייטת

אתה צריך ללכת ליום סיירות ולרשום את שייטת בעדיפות ראשונה ביום סיירות עושים לך מבחני כושר שונים שאם תגיע לתוצאות הדרושות תתקבל לגיבוש הגיבוש עצמו הוא 4 ימים אבל בעצם 3 ימים קשים פיסית והיום האחרון זה רק מבחן פיסיכאטרי עם בוחן(ואל תזלזל בזה כי 50 אחוז מאלו שסיימו את הגיבוש לא מתקבלים בגלל זה) אתה צריך להיות בכושר אדיר וגם להיות אחד שלעולם לא נשבר רוצה לדעת אם תוכל להיות בשייטת-אז תענה לי על שאלה זאת בכנות: אתה ויחידתך יוצאים למסע מפרך ביותר שאורך בערך 15 קילומטר על חוף הים ועלייך יש-פק"לים,נשק,מימיות,אלוקה,שקי חול-שכל זה שוקל כמה עשרות קילוגרמים אתה מסיים את המסע תשוש ואומר לעצמך שעשית זאת בדיוק באותו רגע בא אלייך המפקד ואומר-אוקיי-עכשיו תחזרו להתחלה-עושים את זה שוב-באותו רגע איך תגיב? אני עצמי גם רוצה להיות בשייטת-אבל יש לי עוד זמן ואני כבר מתאמן הרבה הרבה-אבל תאמין לי שזה נכון מה שאמרתי לך פרטים על הגיבוש: http://www.idf2000.co.il/corps/comando13.htm

ערן ל. !

New member
אני נגנב ממכם

קראתי את כל ההודעות האלה בנוגע לגיבוש שייטת ואני חייב לומר שאני לא יכול יותר לראות איך אתם מפחדים את עצמכם במילים כמו "סיוט פיסי", בלתי אפשרי" וכו´... די עם זה! עשיתי את זה, עשיתי גיבוש מטכ"ל ועשיתי עוד משהו, ואני אומר בכל הרצינות : ז ה מ א ו ד ק ש ה ! אבל אנשים- קצת פרופורציות! זה לא בילתי אפשרי, לא גהנום ולא סיוט- זה בסך הכל מבחן שבא לבדוק כמה דברים (שאני בנגוד לכמה מכאן, לא מתיימר להבין או לנתח). לא צריך להיות בשום כושר אדיר או להיות סוס וכל שאר הביטויים. סך הכל, כל מה שדורשים ממכם זה לא לוותר לעצמיכם- (ושיהיה ברור: כל פרישה או עזיבה שלא בגלל פציעה היא לא יותר מויתור עצמי). בניגוד לגיבוש מטכ"ל, המשימה בגיבוש לשייטת (לפחות בגדנ"ע צלילה זה היה ככה) היא מאוד פשוטה (אני מדבר על החלק העיקרי- המסעות): אל תעצרו- ואל תפגרו מאחור יותר מידי. זה הכל. עכשיו יבואו לי כל מיני גאונים (שברובם לא עשו אפילו יום סיירות) ויגידו לי כל מיני קשקושים שהם שמעו.. אז חבר´ה- ובעיקר ASAEL שרצה להתקבל לשם- אל תעשו מהגיבוש הזה יותר ממה שהוא- כי בתכלס כל הגיבושים זה אותו חרא: עומס פיזי על הגוף- ולא מילימטר יותר (בתנאי כמובן שבפנים אתה עדיין רוצה) ערן

asael

New member
וואי , קיבלתי צומי!!! תודה!

אני לא מזלזל בך ערן , להיפך. אני לא בא לומר שזה קורע את התחת ואין סיכוי להתקבל ועוד שטויות. אחרת מזמן הייתי מאושפז במחלקה גריאטרית. אם חברה כאן לא התקבלו זה בגלל שהם לא התאימו. אם להם היה קשה אז הם אומרים שזה בלתי אפשרי. אם בלתי אפשרי , איך מתקבלים אנשים? אני מבין שלא רק סוסים או לא סוסים בכלל מתקבלים לשם. בתכלס , צריך כושר טוב , לא היילה גבריסלאסי אבל כושר שיחזיק. ואפשר להחזיק גיבוש אפילו עם 8 ב-2000 ולא רק עם 6 וחצי. מעבר לכך צריך אופי רציני וחברותי , ראש שלא מוותר כשלא מגיע חמצן והרבה רצון. אבל אנחנו דנים בזה כ"כ הרבה בגלל שזה מפחיד בכלל להעז לחשוב מה יקרה אם , בגלל שאני כ"כ לא מוכן לאפשרות הזאת , שאני באמת לא יודע מה יהיה אם. ואני לא רוצה לשמוע על חברה שאומרים שיש חיים אח"כ ושירדה המוטיבציה או משהו אחר. פשוט לסתום את הפה , לדעת מה יקרה לי בשביל להיות מוכן לקראת הגיבושים והטרטורים , לדעת שהכל אפשרי עם קצת יכולת ורצון ולבוא מוכנים לתת את הכל. ובתור אחד שלא מעז לחשוב על מה יקרה אם , אני מודיע שמבחינתי להתעלף בסיום אבל לעבור. אחרת אני לא אשכח את זה לעולם. כח רצון! וזו לא רק ססמא. רק לדעת מה מחכה לי כדי לא להיות מופתע.

איתי-ג

New member
סטי"לים זה שירות די נחמד

אני עברתי גיבוש סטי"לים ומה שזה אומר זה שאתה חייל על סטי"ל או דבור שלא בתפקיד קצין, אתה יכול להיות בקר ל"א (לוחמה אלקטרונית), אלחוטן ימי ועוד תפקידים די מעניינים, אבל חייב להיות לך פרופיל קרבי בשביל לקבל זימון לגיבוש הזה. אם אתה רוצה להיות קצין אתה צריך לעבור גיבוש חובלים.

נריה_ה

New member
יו. יש לך מידע על סטי"לים???

תוכל בבקשה לספר עוד? איך מתנהלת השיגרה על הסטי"ל? תוכל לספר עוד על התפקידים? מה בדיוק עושים בכל תפקיד... וחוץ מזה איך האוירה בסטי"ל? ואיך החבר´ה? נריה

גרובי

New member
תודה טל, עזרת גם לי

אני עדיין לא החלטתי סופית איפה אני רוצה לשרת, אבל חובלים היא אופצייה מועדפת ובראיון האישי אמרתי שאני רוצה. אני באת מחפש כמה שיותר מידע לגבי השירות הזה.

למעלה