שלום, כמה שאלות ותהיות לגבי חוקי

מצב
הנושא נעול.

עבודה: 1. יש אצלינו הלנת שכר באופן שיטתי כבר הרבה שנים. מה החוק אומר לגבי היום הכי מאוחר לקבלת הכסף. 2. הבטיחו לנו דמי הבראה בדצמבר 05 למרות שלפי החוק שמעתי שחייבים לשלם בחודשי הקייץ (אין חודש אחיד?) בקייץ לא שילמו ונאמר לנו שאפשר למשוך את זה עד דצמבר. דצמבר עבר ולא קיבלנו..האם זה חוקי? והאם זה חוקי למשוך את זה עד דצמבר?

3. המעביד אמר שהוא לא משלם פדיון

עבודה: 1. יש אצלינו הלנת שכר באופן שיטתי כבר הרבה שנים. מה החוק אומר לגבי היום הכי מאוחר לקבלת הכסף. 2. הבטיחו לנו דמי הבראה בדצמבר 05 למרות שלפי החוק שמעתי שחייבים לשלם בחודשי הקייץ (אין חודש אחיד?) בקייץ לא שילמו ונאמר לנו שאפשר למשוך את זה עד דצמבר. דצמבר עבר ולא קיבלנו..האם זה חוקי? והאם זה חוקי למשוך את זה עד דצמבר?
ימי חופשה וחגים. האם זה חוקי? כמו כן אין שום תשלום עבור מחלה

4. מה משך הפסקה שמגיע בעבודה של 6.5

שעות? אנחנו מקבלים 25 דקות הפסקה. 5. כמה נהוג לשלם על נסיעות? אנחנו מקבלים 10 ש` ליום.

4. הורדת שכר. הורידו לנו בשכר בגלל

שעות? אנחנו מקבלים 25 דקות הפסקה. 5. כמה נהוג לשלם על נסיעות? אנחנו מקבלים 10 ש` ליום.
קשיי תשלום מצד המעביד. האם זה חוקי? אודה מאוד לכל מי שמסוגל לענות על שאלות אלו

טעות: סעיף 4 האחרון צריך להיות

סעיף 6. (אני רוצה לציין שהעבודה היא לפי שעות וימים כלומר 3,4,5 ימים בשבוע)

7. שעות נוספות: אנחנו עובדים לפעמים משמרות כפולות מבלי לקבל על כך תוספת. מה החוק אומר במקרה זה? (אני רוצה לציין שהעבודה היא לפי שעות או ימים, לא גלובלית וימי העבודה בשבוע הם: 3,4, ו- 5 בשבוע. אני מניחה שהתשלומים השונים צריכים להיות משולמים באופן יחסי לכמות השעות או הימים בחודש. אודה לכם מאוד אם תוכלו להאיר את עיניי מה אומר החוק לגבי כל סעיף וסעיף. בתודה מראש אבודה

שיר ורד

New member
6

6
עובד רשאי לסרב להורדת שכרו . במקרה כזה, הוא יכול לבחור בין להודיע על דרישתו להמשיך ולקבל את השכר המוסכם ואם המעסיק מורדי בכל זאת להגיש תביעה בגין הלנת שכר. לדרוש מהמעביד לתקן את ההרעה.אם ההרעה לא מתוקנת הוא רשאי להתפטר ולקבל פצויים אם עבד מעל שנה.

תודה על תגובתך... א. זה לא הגיוני

6
עובד רשאי לסרב להורדת שכרו . במקרה כזה, הוא יכול לבחור בין להודיע על דרישתו להמשיך ולקבל את השכר המוסכם ואם המעסיק מורדי בכל זאת להגיש תביעה בגין הלנת שכר. לדרוש מהמעביד לתקן את ההרעה.אם ההרעה לא מתוקנת הוא רשאי להתפטר ולקבל פצויים אם עבד מעל שנה.
שעובד יסכים לקבל את השכר המופחת.. לא? ב. אם העובד יגיש תביעה בגין הלנת שכר הוא עלול למצוא עצמו בחוץ !! (דבר שמעיד על דיקטטורה מצד המעביד !!) ג. לגבי התפטרות: זה צעד שתמיד העובד יכול לעשות אבל זה לא פתרון..גם בשל העובדה שקשה למצוא עבודה בזמנים אלו...בקיצור, ההצעות שהבאת לא נותנות פתרון סביר...אשמח אם תענה לי על 3 הסעיפים..

שיר ורד

New member
תשובות

שעובד יסכים לקבל את השכר המופחת.. לא? ב. אם העובד יגיש תביעה בגין הלנת שכר הוא עלול למצוא עצמו בחוץ !! (דבר שמעיד על דיקטטורה מצד המעביד !!) ג. לגבי התפטרות: זה צעד שתמיד העובד יכול לעשות אבל זה לא פתרון..גם בשל העובדה שקשה למצוא עבודה בזמנים אלו...בקיצור, ההצעות שהבאת לא נותנות פתרון סביר...אשמח אם תענה לי על 3 הסעיפים..
תשובות
א. עובד שיתנגד להפחתת השכר עשוי למצוא את עצמו בחוץ (וזה חוקי לחלוטין). ב. אסור למעסיק לפגוע (כולל לפטר) עובד שתבע את שכרו , אם הפיטורים הם בעקבות התביעה.(אבל למי שחושש להיות מובטל, אני מציע לא להסתמך על כך, כי בדרך כלל קשה להוכיח שסיבת הפיטורים היא התביעה, וגם אז בדרך כלל לא יבוטלו הפיטורים אלא יפסק לעובד פיצוי כספי). ג.לא נכון. במצב רגיל עובד שמתפטר מפסיד את הפצויים. אם ההתפטרות היא עקב הרעת תנאים ונעשית בצורה הנכונה הוא זכאי לפצויים. בפורום עולות מידי שבוע מספר שאלות של עובדים שהיתה פגיעה (לעיתים רבות קלה מאוד) בתנאי עבודתם והם רק מחפשים את ההזדמנות להפוך את הפגיעה הנ"ל להתפטרות וקבלת פצויים.

שיר ורד

New member
3/4 שעה

3/4 שעה
מהם חצי שעה רצופה לפחות. אם העובד רשאי לעזוב את מקום העבודה בהפסקה של חצי שעה או יותר ההפסקה לא תחשב כזמן עבודה. נסיעות - לפי תעריף תחבורה ציבורית (עד 21.14 שח ליום) או חודשי חופשי לפי בחירת המעביד.

שיר ורד

New member
3

3
פדיון ימי חופשה צריך להיות משולם רק בסיום יחסי עובד מעביד. עובדים במשכורת קבועה מקבלים את משכורתם כרגיל ואינם זכאים לתוספת בעבור חגים. על ימי מחלה המאושרים ע"י רופא מגיע תשלום של 75% מהשכר הרגיל החל מהיום הרביעי למחלה (בגין ימים 2 ו 3 למחלה מגיע תשלום של 37.5% מהשכר לכל יום). התשלום מותנה בצבירה מספקת של ימי מחלה (הצבירה היא יום וחצי על כל חודש עבודה בשמרה מלאה).

פדיון חופשה

3
פדיון ימי חופשה צריך להיות משולם רק בסיום יחסי עובד מעביד. עובדים במשכורת קבועה מקבלים את משכורתם כרגיל ואינם זכאים לתוספת בעבור חגים. על ימי מחלה המאושרים ע"י רופא מגיע תשלום של 75% מהשכר הרגיל החל מהיום הרביעי למחלה (בגין ימים 2 ו 3 למחלה מגיע תשלום של 37.5% מהשכר לכל יום). התשלום מותנה בצבירה מספקת של ימי מחלה (הצבירה היא יום וחצי על כל חודש עבודה בשמרה מלאה).
פדיון חופשה
נאמר לי בקו לעובד שאני זכאית לפדיון ימי חופשה אם עבדתי מעל שנה בלי קשר להפסקת עבודתי..האם אין חוק יותר ברור בעניין?

שיר ורד

New member
אין זכות לפדיון ימי חופשה

פדיון חופשה
נאמר לי בקו לעובד שאני זכאית לפדיון ימי חופשה אם עבדתי מעל שנה בלי קשר להפסקת עבודתי..האם אין חוק יותר ברור בעניין?
אין זכות לפדיון ימי חופשה
בלי סיום יחסי עובד מעביד. ישנם מעסיקים שמאפשרים זאת, אך לא ניתן לחייבם לכך.

שיר ורד

New member
תשובות

תשובות
1 יש לשלם שכר עד ל 9 לחודש העוקב 2 דמי הבראה משולמים פעם בשנה במועד הנקבע ע"י המעסיק.

תודה על תגובתך אבל לא קיבלתי מענה

בקשר להלנת השכר השיטתית.. מה עלי (עלינו) לעשות במקרה כזה? מה לתבוע בדיוק: ריבית והצמדה. פיצוי.. מה? ומה עלינו לעשות בקשר לדמי הבראה שלא שולמו כפי שהובטח- בדצמבר... אודה לך אם תעני לי..

שיר ורד

New member
מה זה הלנת שכר שיטתית?

בקשר להלנת השכר השיטתית.. מה עלי (עלינו) לעשות במקרה כזה? מה לתבוע בדיוק: ריבית והצמדה. פיצוי.. מה? ומה עלינו לעשות בקשר לדמי הבראה שלא שולמו כפי שהובטח- בדצמבר... אודה לך אם תעני לי..
מה זה הלנת שכר שיטתית?
מתי קבלתם בפעם אחרונה דמי הבראה?

הלנת שכר שיטתית

מה זה הלנת שכר שיטתית?
מתי קבלתם בפעם אחרונה דמי הבראה?
הלנת שכר שיטתית
א. המשכורת משולמת במקרה הטוב ב- 15 לחודש העוקב (במרבית הפעמים היא שולמה ב-20 וגם ב-25 לחודש בעוקב) ב. דמי הבראה מעולם לא קיבלנו למרות שיש אנשים שעובדים מעל 3 שנים

מצב
הנושא נעול.
למעלה