שלום כולם

נראה לי שהתבלבלת אל האדם שפנית

בתגובה, כי התגובה היתה מופנית אליי. אני לא אמרתי שאני אלמד אותם לעשן או משהו דומה לזה.

mis understood

New member
טוב תרשו לי שניה להגיב....

בתור מי שבכל זאת יש לה טיפה נסיון בגידול ילדים (וגם בעישונים) אז ככה: אני לא אומרת לילדים שסיגריות, מכל סוג, זה טוב. הבן הגדול (בן 6, הנה - גיליתי...
) כבר מתלונן על הריח (על זה של הסיגריות הרגילות יותר מהמגולגלות...
) ועוד מעט גם ישמע בביצפר שזה מזיק לבריאות ואני כמובן לא אכחיש כמה מחברי הטובים הפסיקו לעשן סגריות (רגילות) בגלל "לחץ" של הילדים שפחדו ש"אמאבא ימותו" הילדים יודעים שיש שני סוגים של סיגריות בבית הם לא קוראים למגולגלות בשמן המקובל אבל לא יפתיע אותי אם הם יודעים (ילדים קולטים הכל, אתם יודעים....) הם לא יודעים שזה לא חוקי ואם זה יעלה - אני אסביר, אסביר גם את דעתי בעניין (לגאליזציה וכו´) אבל הם יקבלו את כל האמת בעניין בעניין חינוך - אני מקווה בשביל כולכם ובשביל ילדיכם העתידיים שלא "תחנכו" את ילדיכם לעשות שום דבר שאתם עושים בעצמכם חנכו אותם להיות בני אדם למדו אותם להבחין בין טוב לרע אל פי אמות המידה הפרטיות שלכם אבל "הטפה", משום סוג, לא עובדת!!! (על מישהו מאיתנו זה עבד????
) אם וכאשר תגיעו להורות ועדיין תעשנו (סיגריות, ג´וינטים, זה לא משנה) אני מאמינה בכל אחד ואחת מכם שתדעו למצוא את הדרך לשלב בין השניים אני אישית מאמינה שחשיפה לסמים קלים בגיל צעיר, פרט לזה שצריך לעשות את זה בזהירות, וזו כמובן לא "מטרה" שלי, יש בה גם יתרונות. כל דבר שמצטייר בילדות כ"שחור", "אסור" - הופך להיות בגיל ההתבגרות ואחר כך מטרה! מה שלא הרשו לנו לעשות כילדים, כשאנחנו מגיעים לעולם המבוגרים, אנחנו מרגישים צורך לעשות, והרבה!!!! אפילו מוגזם לפעמים! כמו שכבר אמרתי, יש לי חברה (כן, בת גילי בערך) שגדלה בסביבת סמים דומה לזו שהילדים שלי גדלים בה. היחס שלה לנושא היום, כשהיא כבר אמא בעצמה, הוא הבריא והבשל ביותר שאני מכירה..... זו אמנם רק דוגמא אחת, ובטח יש גם אחרות, אבל אני מאמינה שאני לא גורמת לילדים שלי ש-ו-ם נזק, ואולי אפילו קצת תועלת.... שיהיה לכם אחלה סופשבוע סוטול נעים וזהיר....
מיס

vegi force 1980

New member
למי שהגיב לי.......

אני דבר ראשון בחור ולא בחורה דבר שני אני יודע שאם הילדים שלי ירצו הם יעשנו איתי גראס ואני יודע שאני אסביר להם על זה כשהם יהיו מוכנים ואני גם יאמר להם מה הדיעה שלי יש לי חבר ממש טוב שגדל בבית ששניי ההורים מעשנים גראס הוא עוד חצי שנה בן 20 ורק עכשיו הוא התחיל טיפה לעשן אח שלו התחיל בגיל 17 וצאמין לי שהם יודעים טוב מאוד מה זה ומצה זה עושה וזה שבן 20 בכלל לא נוגע בסיגריות.... אל תטיף לי כי אתה לא מכיר אותי בכלל דרך אגב עישנתי היום אחרי חודש שלם שאני סחי ואני מאושררררר:)))))))))

אור בת 18

New member
אממ.. יש לי שאלה..

אני לא מבינה בנושא הזה כל כך וקראתי ת´שירשור פה.. את אמרת שהעישון ליד הילדים לא מזיק להם נכון? מה הם לא שואפים ת´עשן? אני מכירה כאלה שלא מעשנים גראס ורק מהעשן בחדר התמסטלו.. אז אני לא מבינה העשן לא משפיע על הילדים?

mis understood

New member
הייתי בטוחה שעניתי לכל השאלות

אז סליחה אם פספסתי. אני מניחה שהכוונה בשאלה שלך היא לעשן של גראס (כי עשן של סיגריות אמנם לא בריא, אבל לא ממסטל) בעקרון, אני לא מעשנת להם "בפרצוף" בדר"כ הכל פתוח ומאוורר (כשהם נמצאים בסביבה) ואז, אם מעשנים, הם לא סופגים כלום קרה... פעם אחת... שעישנו (אחותי ואני) במקום סגור לידם ו.... כן הם היו קצת מסטולים נשפכנו כולנו מצחוק בערך שעתיים אז זה יכול לקרות אני דואגת שזה לא יקרה יותר מקווה שעניתי לך הפעם מיס

תותי 4

New member
מיס ../images/Emo31.gif

בטור אמא ומכורה...... הזדעזעתי מהגישה הפשטנית,ותסלחי לי החולה בנושא. אני גם אמא וגם מכורה אמנם נקיה היום,אך עם יום אחד אני ימעד,אני לעולם לא יכניס את הילד שלי לחגיגה שלי. מהיום שהחלטתי להיות אמא לקחתי את האחריות ללא פשרות וזה שאת מקלה ראש בנושא זה רק מתוך הנוחות שלך ,מגעיל אותי העובדה שהילד שלי ידע את ההבדל בגיל 6 בין סיגריה רגילה לבין גוינט,יקרתי ילד זה לא משחק,והמחשבה המגוחכת הזאת שהילדים רק יגדלו אחרת ללא רצון לשימוש,מאיפה הבאת את זה ,אמנם יש מקרים אך לא כולם,רוב המכורים באים מבתים כאלה,אני אילולה אימי שהשתמשה לידי לא היתי יודעת מזה ארואין בגיל 14.אז לפני שאת יוצאת בהצהרות מה טוב או לא,שאני בכלל לא חושבת שזה הענין,אלא הנוחות בשימוש בבית,אז תבדקי מאיפה זה בא לך....ואם בכל זאת את מעשנת אז תעשי זאת לא לעיני ילד בן 6 שבעל כורחו נחשף לכך....גם ככה בסוף כולם נחשפים לכך,אך למה בצורה כזאת בוטה. אם הורים כמוך מי צרייך אויבים......בושה.

tiger

New member
תתקני אותי אם אני טועה תותי...

אבל נידמה לי שאמא שלך לא בדיוק הישתמשה בגרס לידך...אולי אם זה היה קורה...מה שעוד מוזר לי לגלות בהודעה שלך זו הטלת אשמה ברורה על אמא שלך בהיתמכרות שלך. זו לא את שסיפרת תמיד שלסמים לא מגיעים ביגלל אף אחד אחר ושאסור להאשים אף אחד אחר מילבד את עצמך? וכן לדעתי בעולם בו אנו חיים צריך ללמד ילדים מה זה סמים מגיל הגן.בגן תרום חובה צריך להתחיל ללמד אותם מה זה סמים כדי שידעו לישמור על עצמם ולא לקבל סוכריות מאף אחד או שוקו...עם כל הסוטים והחולניות שיש היום צריך ללמד פעוטות מגיל הגן מה זה סמים ומה ההבדלים בין סוגי הסמים בדיוק כמו שמלמדים אותם מה זה מין ומה זה סוטי מין שכידוע להם יש את כל הידע והאינפורמציה על הנושא כשהם יודעים טוב מאוד איך לשלב בין השניים. אני את הילד שלי אלמד מגיל שהוא יוצא מהבית מה הוא עלול לימצא שם בחוץ ומימה הוא צריך להיזהר יותר ומימה פחות ומימה בכלל לא. אין לך שום רשות מוסרית לרדת בצורה כזו על אישה שמגדלת את הילדים שלה לפי צורה שניראית לה.היא לא אמרה שהיא נותנת לילדה שלה סמים היא אמרה שהילדה שלה יודעת מה זה וזה הבדל גדול.ככה אולי כשהיא תגיע לגיל שילדים כבר מתחילים להישתמש בכל הדברים האלה ביגלל שזה אסור וזה מגניב היא לא כל כך תיגנב... חוץ מיזה שלא ניראה לי שיש קשר בין אמהות שמעשנות סמים קלים לבין ילדים עם בעית היתמכרות.מעניין שלהורים עם בעית אלכוהול אין בדרך כלל ילדים אלכוהוליסטים אלה ילדים שלא סובלים את הריח של זה... ילדים נותים להישתמש בדברים שעושים דמויות שהם מנסים לחכות ומה לעשות שזה בדרך כלל לא ההורים לטוב ולרע. זה יותר האחים או האחיות,או השכנים והשכנות או הגיסים והגיסות,אם את באמת מעונינית לדעת אז גם אני היתחלתי להישתמש בבית אבל רק ביגלל שאמא שלנו חשבה שזה כזה מגעיל... t

בטח שיש הבדל אפילו גדול

ממממ אתה יודע מה אני עוד חושבת, אני חושבת שברגע שאבא מעשן ליד הילדים שלו זה מעודד אותם גם לעשן, כי בכול זאת דברים שלא ניסת מסקרנים אותך ובטח ובטח אם אתה רואה שזה גורם לאחרים כייף ותחושת סבבה , ככה לפחות אני רואה את זה, כי אם אבא שלי יעשן אז ברור שגם לי מותר, הדמות שאמורה להיות דוגמא בשבילי וללמד אותי דברים, עושה משהו שכביכול אסור, וברגע שאני אראה אותו מעשן, אז ישר אני אחשוב אם הוא עושה את זה אז למה לא , גם אני. ואתה יודע מה, אחר כך הורים בוכים למה הילדים שלהם נופלים לסמים. ולא רק זה, אני חייבת לציין שקל לדבר וקשה לעשות- ברגע שיהיה לך ילדים אני רוצה לדעת אם כל מה שאמרת אתה גם מיישם - סתם בגלל הסקרנות.

tiger

New member
אני לא מישתמש יותר בסמים קלים וקשים

ככה שאני זה לא דוגמא. ברור שסיגריות אני אשתדל לא לעשן להם בפרצוף אבל אני לא אשקול להפסיק לעשן ביגלל זה. אבא שלי עישן ואני זוכר כל עוד הוא חיי כמה שזה הגעיל אותי... t

mis understood

New member
צר לי תותי....

על התוקפנות השיפוטיות לא ציפיתי למצוא אותה כאן, אבל כנראה שטעיתי ועכשיו לגופו של עניין: אני לא מכורה (לגראס, או לכל סם לא חוקי אחר) ומעולם לא הייתי!! אני כן (לצערי) מכורה לניקוטין, אבל זה כבר דיון אחר לגמרי ו... לא! לא עישנתי כשהייתי בהריון לא סיגריות ולא דברים אחרים אין לי מושג איך הירואין נראה (חוץ מאשר בסרטים) וההשוואה בין הירואין (או סמים קשים אחרים) לבין סמים קלים מקוממת אותי ילד לאמא/אבא אלכוהוליסטים זה הרבה יותר נורא מילד לאמא שמעשנת ג´וינט מדי פעם גם אני, בתור אמא, לוקחת את מלוא האחריות על התפקיד אבל התפקיד שלי זה לא "לעצב וללטש" אותם לא להחליט בשבילם כולנו הרי יודעים שיש דוגמאות מכל הסוגים ילדים להורים מעשנים (סגריות) שנגעלים ולא נוגעים עד היום ילדים להורים מעשנים שגנבו מהקופסא של ההורים בגיל 12 לנסות ילדים להורים שלא מעשנים שמעשנים בעצמם או לא ועוד ועוד בסופו של דבר הם יעשו את הבחירות שלהם אני מנסה למנוע מהם, בדרכי הצנועה, להבחין בין טוב לרע ולעשות את הבחירות שיהיו הטובות ביותר עבורם! אני מאחלת לילדיך ולך הכי טוב שאפשר גדלי אותם כראות עיניך ואני רק יכולה לקוות שתלמדי אותם פחות לשפוט ולפסול אחרים מיס

dod_basim

New member
מה נסגר איתך? ../images/Emo13.gif

עם 100 אחוז מהדברים שאת אומרת אני מסכים, חאלס

mis understood

New member
תודה dod... ../images/Emo13.gif

רק שעניתי לתותי שלא רק לא הסכימה (עם זה אין לי בעיה, זכותה...) אלא גם התבטאה בצורה מקוממת אבל אתה צודק הדיון מבחינתי נסגר מיס

dod_basim

New member
בכל עת ועת ../images/Emo13.gif

תמיד לצידך למען המטרה, אחד בשביל כולם, כולם הולכים לים
.

mor-co

New member
ואם על חינוך עסקנו...

לדעתי הענווה, בלי שום קשר לסמים, ילדים, בניגוד לחברים/בוגרים, על ההורה לחנך אותם מכיוון שאין להם את ה"כלים" לחנך את עצמם,אבל תמיד עלינו לזכור שגם הם בני-אדם. הטעות הבסיסית של הורים היא שהם חושבים שהילדים הם שלהם. ומכאן נובעת תחושת בעלות חזקה: תעשו כך ואל תעשו כך. וככה - מה הפלא שהילדים מורדים? התפקיד של ההורים הוא להאכיל, להלביש, לדאוג לכל הדרוש להם ולגידולם החומרי, לחנך, לאהוב, לאהוב ולאהוב, ולהציב מסגרות. אבל לפעמים לא מספיק להגיד "לא", צריך לספק גבולות ברורים. אבל מצד שני, לא לחשוב שהילדים צריכים לעשות כמוני, לחשוב כמוני, להיות העתק מדויק שלי (אולי?) . זה ממש הריסת העצמיות והריסת החשיבה העצמית! כוונו את הילד לבחירה הנכונה ותנו לו את הכלים הדרושים לבחירה נכונה. יצא לי קצת ארוך, נסחפתי. מצטערת...

למעלה