שלום-כאבים לקראת מרתון טבריה

שלום-כאבים לקראת מרתון טבריה

אהלן, אחרי כל הריצות הארוכות ודווקא בתקופת הטייפר, יצאתי בשבת האחרונה ל28 ק"מ, אחרי 14-15 ק"מ התחילו לי כאבים בשריר התאומים ברגל שמאל- כאבים שהתגברו ככל שהריצה נמשכה וגרמו לי להקטנת הצעדים ושינוי סגנון לסוג של חצי צליעה עד לסוף הריצה. מאז הכאבים לא חלפו, אלא רק התמתנו בימי המנוחה. הכאב הוא בחלק הפנימי של הרגל (בתאומים) למטה - באזור שבו השריר מתחיל לרדת. היום אני אמור לרוץ- מה לעשות? ובכללי, עד המרתון מה עלי לעשות עד התחרות? תודה מראש

rshilon

New member
זה הכל?

אז עברת את כל תוכנית האימונים ואתה ממש בסוף. אין צורך להלחץ ולהמשיך בימים אלה לרוץ "בקנאות", אלא להתאושש לקראת היום הגדול מה שאתה כנראה מתאר זו מתיחה והיא בד"כ נובעת ממחסור בנוזלים ובמלחים אז: 1. לשתות הרבה, ועדיף איזוטונים ולא מים בימים אלה 2. קח מגנזיום ועדיף בתצורת ZMA (בתוספת B6 ואבץ) לספיגה מוגברת ואם אתה לא מסוגל להתאפק, סובב קצת רגליים על אופניים וחזור לרוץ לאט בהצלחה ונתראה על המסלול

תודה על התגובה

דבר ראשון- רצתי היום בכדי לבדוק מה מצב הרגל, רצתי 2 ק"מ (כולל הליכה בהתחלה) ואת ה500 מ' האחרונים סיימתי בקצב מרתון. הרגל השתפרה אך עדיין לא מאה אחוז, אילו אימונים אני צריך לעשות עד יום המרתון? דבר שני- עשוי לי עיסוי ברגל ואני מורח מספר פעמים ביום כל מיני משחות (בנגיי,אקסיופן וכו'), האם זה טוב או שעלי להפסיק? חשוב לציין שמאז העיסוי אני מרגיש את השריר (תאומים) יותר (מרגיש כאב כשלוחץ על השריר בעדינות עם האצבע) אך עם זאת בריצה כמעט ולא הרגשתי כאבים כמו במהלך השבוע

rshilon

New member
לקראת המרתון

טוב, נשארו רק ימים בודדים. איזו התרגשות נשמע שהמצב משתפר אבל עדיין לא מושלם 1. רוץ עם גרבי לחץ, מה שיחלק את העומס בצורה טובה יותר לאורך השוק 2. המשך בלקיחת מגנזיום מוגבר עד המרתון 3. רוץ רק קל בהצלחה ונתראה על המסלול

למעלה