שלום, יש לי שאלה

מצב
הנושא נעול.

Jecklin

New member
שלום, יש לי שאלה

שלום, יש לי שאלה
זוג נשוי + 1 (ילדה בת 14) הם אזרחי רוסיה וגם אזרחי ישראל, הם חיו ברוסיה. עד שהאישה באה לבקר את אמא בישראל , והודיעה לבעלה שהיא לא חוזרת ורוצה להתגרש. כיצד המשפט יתבצע? לפי חוקי רוסיה? או ישראל? האם יש לאישה אפשרות להוציא צו הרחקה מהבעל? או לילדה? כיצד תישלח הזמנה למשפט? אשמח לכל פרט תודה מראש

תשובה

שלום, יש לי שאלה
זוג נשוי + 1 (ילדה בת 14) הם אזרחי רוסיה וגם אזרחי ישראל, הם חיו ברוסיה. עד שהאישה באה לבקר את אמא בישראל , והודיעה לבעלה שהיא לא חוזרת ורוצה להתגרש. כיצד המשפט יתבצע? לפי חוקי רוסיה? או ישראל? האם יש לאישה אפשרות להוציא צו הרחקה מהבעל? או לילדה? כיצד תישלח הזמנה למשפט? אשמח לכל פרט תודה מראש
תשובה
אין מספיק פרטים. איזה משפט? גירושין? השאלה אם הצדדים יהודים או רק אחד מהם. צו הרחקה מוצא רק אם יש סיבה מוצדקת כמו אלימות.

Jecklin

New member
פרטים נוספים

תשובה
אין מספיק פרטים. איזה משפט? גירושין? השאלה אם הצדדים יהודים או רק אחד מהם. צו הרחקה מוצא רק אם יש סיבה מוצדקת כמו אלימות.
פרטים נוספים
שניהם יהודים, משפט גירושין . זקוק לפרטים נוספים? ותודה על העזרה

תשובה

פרטים נוספים
שניהם יהודים, משפט גירושין . זקוק לפרטים נוספים? ותודה על העזרה
תשובה
אפשר להגיש תביעת גירושין לביה"ד הרבני אם שני הצדדים חיים בישראל או שיש להם זיקה לישראל. לא ברור מהשאלה שלך אם הבעל תושב ישראל.

Jecklin

New member
במידה ואין לו שום זיקה לישראל

יש פסיקה
אם אין לו שום זיקה לישראל יתכן מאוד שאין סמכות לביה"ד הרבני ואולי צריך להתגרש ברוסיה.
מלבד האזרחות. היכן אמור להתבצע המשפט? ותודה רבה על התשובות.

נקל

New member
תשובה

מלבד האזרחות. היכן אמור להתבצע המשפט? ותודה רבה על התשובות.
תשובה
זיקה יכולה להתבטא למשל בדירה שיש לבני הזוג בארץ או רכוש אחר. למיטב זכרוני ישנה פסיקה של בית דין רבני המסתפקת אף בפחות תוך שימוש בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ככלי פרשני. אם רוצים ניתן אולי להגיש תביעה לגירושין לבד"ר ולחכות שהצד השני יטען בעניין הסמכות, אם בכלל. כמובן נדרש ששני בני הזוג הינם יהודים ולא די רק באזרחותם.

Jecklin

New member
שום זיקה. שניהם יהודים,

תשובה
זיקה יכולה להתבטא למשל בדירה שיש לבני הזוג בארץ או רכוש אחר. למיטב זכרוני ישנה פסיקה של בית דין רבני המסתפקת אף בפחות תוך שימוש בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ככלי פרשני. אם רוצים ניתן אולי להגיש תביעה לגירושין לבד"ר ולחכות שהצד השני יטען בעניין הסמכות, אם בכלל. כמובן נדרש ששני בני הזוג הינם יהודים ולא די רק באזרחותם.
שום זיקה. שניהם יהודים,
שניהם מתגוררים ברוסיה. שאלה נוספת לי: כיצד תגיעה ההזמנה למשפט אם הבעל נמצא בארץ אחרת? באמת מודה לכם על התשובות.

Jecklin

New member
ולשניהם יש אזרחות ישראלית

שום זיקה. שניהם יהודים,
שניהם מתגוררים ברוסיה. שאלה נוספת לי: כיצד תגיעה ההזמנה למשפט אם הבעל נמצא בארץ אחרת? באמת מודה לכם על התשובות.
וגם רוסית.

משה אחר

New member
אם שניהם בעלי אזרחות ישראלית

וגם רוסית.
אם שניהם בעלי אזרחות ישראלית
זה תלוי בנכונות בימ"ש או ביה"ד לראות בכך זיקה לישראל. אם הם התחתנו בישראל זה יכול לעזור מאחר שלפי תקנה 500(4)(א) לתקסד"א בימ"ש ניתן לבקש המצאה מחוץ לתחום כאשר (4) התובענה היא לאכוף חוזה, לבטלו, להפקיעו או לפסלו, או לעשות בו על דרך אחרת, או לקבל דמי נזק או סעד אחר בשל הפרתו, באחד המקרים האלה: (א) החוזה נעשה בתחום המדינה;

מצב
הנושא נעול.
למעלה