שלום, יש לי שאלה(=

שלום, יש לי שאלה(=

היי, אחרי תהליך התנדבות ארוך ומייגע הובטח לי מתא מתנדבים שהבדיקות האחרונות שהייתי צריכה להביא הן ההאחרונות ואם הן יהיו תקינות (והן היו תקינות) התיק שלי יועבר לתא מתנדבים תל אביב לבחירת תפקיד וכו'. אז עכשיו הבדיקות אצל הרופא בלשכה כבר שבועיים ואני מפעילה לחץ לקדם את העיניין. אז יש לי כמה שאלות על תפקידים: אני אגוייס רק לשנה מכוון שאני מעל גיל 20. חשבתי על מש"קית חינוך (אין הרבה דברים שמתאימים למגבלה הרפואית שלי, ראיה) ולמרות שזה לא חובה למתנדבים אני רוצה לעשות את הקורס! 1. האם יאפשרו לי לעשות קורס שאורכו נראה לי מעל חודשיים כשאני מתגייסת לשנה? 2. מישהו יודע מתי נפתח קורס כזה? 3. יש לי מי שימשוך אותי להיות מש"קית חינוך בשלדג או מטכ"ל אבל רציתי לשאול אם מתנדבים תופסים תקן? 4. אם יש כאן מישהו שמחזיק בתעודת עיוור/לקוי ראיה ואפשר לשאול אותו כמה שאלות בפרטי? 5. אם מישהו מכיר עוד תפקיד טוב (לא יומיות פרופר) שיכול להתאים ללקויי ראיה? (גם לא מודיעין וניירת). יש לי קב"א מאוד גבוהה (קיבלתי שחקים, חבצלות וסימולטורים וזו עוד לפני השנת שירות שלפי השמועות מעלה בנקודה את הקב"א) פשוט לא הצלחתי למצוא תפקיד שגם יהיה מעניין וגם יסתדר עם הראיה. מדריכת חי"ר/ סימולטורים/מד"סית ירדו לצערי מהפרק. ושאלה אחרונה, יש כאן מישהו/י שמשרת בתפקיד של מפעיל חדר כושר ויודע להגיע לי אם זה מעפן כמו שזה נשמע? המון תודה וסליחה על החפירות.

תשובה

היי אם הפטור שלך הוא מסיבה נפשית תגוייסי לשנה בלבד. אם הוא מסיבה רפואית תגוייסי לשנה וחצי מבחינת קורסים- כל קורס מחייב בחתימה על אורך שירות מלא- הווה אומר שנתים שירות. לגביי תאריכי פתיחת קורסים אין לי את המידע הזה. במידה והוא יהיה רלוונטי עבורך אנו נעשה בירור פרטני. עניתי לך על הדברים בהם יכולתי לסייע בהצלחה בהמשך!

למעלה