שלום חדש כאן עם שאלה :)

fireforge

New member
שלום חדש כאן עם שאלה :)

נספר בקצרה ואז נגיע לשאלה

הבן שלנו החליט לצאת החוצה מוקדם מהרגיל (ממהר כמו אמא שלו ) בשבוע 26 במשקל 945 גרם
הספקנו לקבל הבשלת ריאות אחת לפני הלידה (הכול היה עניין של 24 שעות) היתה לידה רגילה הבחור יצא ומיד התחיל לבכות (כולם החזיקו את הנשימה בשניוית האלה) ואז החליט להשתין על מנהלת המחלקה של טיפול נמרץ
בגדול עברנו פגיה שקטה הוא נשם לבד מהלידה ורק נעזר במשקפי חמצן שירדו אחרי פחות מחודש היינו חודש בטיפול נמרץ ועברנו לפגייה
כול הבדיקות יצאו תקינות ובאופן קבוע עלה במשקל יצאנו לפני חודש מהפגייה והיום אנחנו שוקלים 2.8 ק"ג של שרירים ... :)

השאלה היא כזו כמה זמן נשארתן עם הילדים בבית לפני החזרה לעבודה הרי להכניס לגן בגיל שנה אי אפשר איזה אופציות בעצם יש ?
מטפלת ?
להישאר בבית (באישור של העבודה של אישתי כמובן)?

תודה

ברוך הבא

קראתי במהירות את כל מה שכתבת, וגם קצת בנשימה עצורה בשל השבוע הבכל זאת לא-טריוויאלי של הפגות, ונהניתי ממש לראות כמה קל יחסית הכל עבר עבורכם
.

כשהגעתי לשורה האחרונה ירד לי אסימון - ראיתי שאתה האבא ולא האמא מה שהסביר את הטון הקליל
. גם אצלנו, אם בעלי היה מספר כאן את סיפורם של איתמר ויהונתן זה היה נשמע יותר משמעותית יותר קל מאיך שזה נשמע אצלי...

ולשאלתך: לי יש תאומים שנולדו בשבוע 25+3. הם אמנם השתחררו מהפגיה כתינוקות בריאים בסך הכל - בלי חמצן, בלי שום תרופות או הוראות מיוחדות מלבד מיליון הפניות למעקבים הסטנדרטיים לפגים שכמותם...

ובכל זאת - קיבלתי החלטה ונשארתי איתם בבית קרוב ל-3 שנים (באמצע, בגיל שנה ושמונה חודשים עשיתי נסיון שלא צלח לחזור לעבודה). המחיר הכלכלי של ההחלטה הזו היה כבד ביותר, אבל בעיני זו ההחלטה האמיצה והנכונה ביותר שעשיתי בימי חיי ואני לא מתחרטת עליה לרגע.

להגיד שאי אפשר היה אחרת? לא אגיד. יש עוד אפשרויות, ואתה מנית אותם בחלקן - מטפלת למשל, אפשר גם להכניס בהתחלה למשפחתון קטנטן של 3-4 פעוטים. יש ברי-מזל שעומדים לרשותם בני משפחה מסורים (סבתא, דודה טובה שבדיוק יצאה לגמלאות). אם מדובר בילד בריא בסך הכל גם אין מניעה להכניס אותו לגן בגיל שנה - באישור רופא הילדים שלו כמובן.

אבל - צריך לקחת בחשבון שפגונים כאלה קיצוניים, גם בהנחה שהם בריאים
, צריכים בשנים הראשונות יותר מהכל: יותר מעקבים רפואיים, יותר מעקבים וטיפולים התפתחותיים, יותר מגע, יותר על הידיים, יותר רגישות ותשומת לב... וזה דורש המון זמן ואנרגיות שלכם ההורים, שלא קל לגייס כשמתחזקים במקביל עבודה במשרה מלאה או אפילו חלקית.

תחשבו על כל הנסיבות, תשקללו את הנתונים, ובסוף, הכי טוב - קבלו החלטה לפי תחושת הלב והבטן. תזכרו שכסף בא וכסף הולך, אבל את השנים היקרות והחשובות האלה של ההתחלה לעולם לא תוכלו לקבל בשנית כדי להעניק לילד את הבסיס האיתן של ההתחלה שטיפה התערערה עם הלידה המוקדמת.

כל כך כל כך מסכימה איתך

נשארתי עם התאומים שנולדו בשבוע 28 שנתיים וארבעה חודשים בבית.
דרך אגב, עם הגדולה שנולדה בשבוע 40 נשארתי שנתיים בדיוק.

אישית- אני חושבת שאם אפשר זה נהדר, גם אם לא פגים, אבל לפגים במיוחד.

אני חושבת שחלק מהעובדה שהיום יש לי ילדים מופלאים ולא נופלים בכלום מבני גילם מבחינה התפתחותית וקוגנטיבית, קשורה לכך שהקדשתי להם המון תשומת לב בשנים הראשונות הקריטיות כ"כ להתפתחותם.

גם מבחינה בריאותית אני בטוחה שזה תרם.
החורף הראשון בגן היה בגיל שלוש, והם עברו אותו בקלילות.
זה ממש לא היה המצב אם היו עוברים אותו בגיל שנה... בכך אני גם בטוחה (בגיבוי רופא הריאות המופלא שלנו כמובן
)

תראה- אם לא ניתן... אני חושבת שמטפלת היא פתרון עדיף על גן. ברור שבני משפחה כמו סבתא זה גם רעיון נהדר.
אבל אם ניתן- הכי טוב אמא

אורטל OSE

New member
וואו, לא יאומן!

שבוע כ"כ צעיר, לידה כ"כ מהירה וחצי מהכמות של הבשלת הריאות ובכל זאת הכל היה כ"כ "פשוט"?! איזה כיף לשמוע ולקרוא.

למה לא להכניס לגן? מי אמר שאי אפשר? בגדול, אם ההתפתחות תקינה והילד מרגיש טוב אז אין מניעה אמיתית להכניס למעון/ משפחתון/ גן וכו' זה כמובן תלוי בכם.
מה שכן, ילדים בשנתם הראש'ונה במסגרת כלשהי חולים הרבה יותר מאשר לפני וכל שכן פגים אז קחו את זה בחשבון.
אצלנו הייתי שנה בבית ואח"כ חזרתי לעבודה והילדה "הופקדה" אצל מטפלת מדהימה (מרי פופינס של ממש) מה שלא ממנה להיות חולה (כי האחים הגדולים הביאו את כל החיידקים...)

בהצלחה ובריאות טובה!

fireforge

New member
תודה רבה :)

כי כולם אומרים שלפגים יש מערכת חיסונית חלשה ועדיף שלא להכניס לגן עד גיל שנתיים
אז כנראה שנלך על אופציה של מטפלת לשנה ומשם נמשיך

עוד שאלה ברשותכם

שיצאנו מהבית חולים הילד אכל 60CC כול 3 שעות בטיפת חלב אמרו לנו לעלות עד 70CC ולהמתין שישנו לנו את זה
אבל הילד לפעמים רוצה עוד ... היום הוא אכל כמעט 90CC
זה יכול לגרום לבעיות כול שהן ? הוא לא פולט הרבה ממש קצת
יש לו יציאות סדירות פעם ביום יכול להיות שאלה קפיצות "גדילה" ?

הוא אוכל חלב אם מלידה מעולם לא אכל מטרנה או סימילאק

רוצה עוד? תנו לו!

זה מצוין שהוא רוצה- הוא רוצה לגדול

דרך אגב- אם הוא מקבל חלב אם אז למה בבקבוק ולא ישירות דרך הציצי?
והמון מזל טוב כמובן!

fireforge

New member
הוא עדיין לא מספיק חזק לאכול הכול בהנקה

לפעמים הוא אוכל 20 לפעמים 50 בהנקה
אנחנו שוקלים לפני ואחרי ומשלימים בבקבוק

הבנתי...

ולא עדיף לתת לו פשוט יותר הנקות קצרות? (אני שואלת- לא אומרת)
הבת שלי פשוט כשהשתחררה מהפגייה גם היתה מתעייפת מהר אז הייתי מניקה המון, אפילו כל שעה.... והיא עלתה יפה במשקל.
מצד שני היא נולדה בשבוע 31 אז אולי זה שונה, אני לא יודעת.
אני אומרת את זה כי יש משהו נורא משחרר בהנקה מלאה שאתה לא צריך בדיוק למדוד כמות בכל ארוחה אלא לתת לו כמה שהוא רוצה...

אורטל OSE

New member
בטח שלהוסיף- כמה שירצה...

אם זה לא מכביד עליו אז הוא ממש מושלם

נסו לאט לאט להעביר אותו להנקה מלאה ככה יהיה פשוט הרבה יותר קל לאשתך...

למעלה