שלום חברים!

קלייטון.ש

Well-known member
אני חושבת שחייבים להיות במעקב! אני מעוניינת להגיע לסטטוס של "סבתא-רבתא". וכדי שזה יקרה, הולכת כמו ילדה טובה, לכל מי שצריך, נבדקת בכל הבדיקות שצריך, כי אם אין אני לי, מי לי?
בריאות לכולנו 🙏 🙏
הלכתי למעקב. PET-CT. ואיפה? אני גר עכשיו בת"א ושלחו אותי ללא פחות מבית חולים זיו בצפת. בקופת חולים אמרו שהם יסדרו לי תור, ואחרי כמה ימים מתקשרת בחורה ואומרת שהיא מזיו בקשר ל-PET-CT. בשניה הראשונה חשבתי לריב איתה. בשניה השניה (באמת, לקח לי 2 שניות להחליט) אמרתי קודם כל מה היא אשמה, לא היא קובעת, היא עובדת בזיו, אמרו לה תתקשרי תקבעי תור. שנית ויותר חשוב אמרתי מה רע, טיול לצפת.
אז נסעתי. הלכתי לבית החולים מתחנה מרכזית ברגל דרך כל מיני סמטאות. אחרי הבדיקה חזרתי לעיר באוטובוס אבל עליתי לשעה לגן המצודה. נראה נחמד, סידרו שם ויפה. בשבילי במעקב הבא רק בית חולים זיו בצפת, גם אם צריך להגיע מאילת.

סופהו 1

Well-known member
הלכתי למעקב. PET-CT. ואיפה? אני גר עכשיו בת"א ושלחו אותי ללא פחות מבית חולים זיו בצפת. בקופת חולים אמרו שהם יסדרו לי תור, ואחרי כמה ימים מתקשרת בחורה ואומרת שהיא מזיו בקשר ל-PET-CT. בשניה הראשונה חשבתי לריב איתה. בשניה השניה (באמת, לקח לי 2 שניות להחליט) אמרתי קודם כל מה היא אשמה, לא היא קובעת, היא עובדת בזיו, אמרו לה תתקשרי תקבעי תור. שנית ויותר חשוב אמרתי מה רע, טיול לצפת.
אז נסעתי. הלכתי לבית החולים מתחנה מרכזית ברגל דרך כל מיני סמטאות. אחרי הבדיקה חזרתי לעיר באוטובוס אבל עליתי לשעה לגן המצודה. נראה נחמד, סידרו שם ויפה. בשבילי במעקב הבא רק בית חולים זיו בצפת, גם אם צריך להגיע מאילת.
סידרו את הגן? וואלה, אולי נערוך שם את מפגש הפורום.

mיטלמן

Well-known member
לא בדיוק ככה.
בחלק מהמקרים, אפשר למנוע. (מתחסנים, מקדישים תשומת לב, עוברים בדיקות מוקדמות ונמצאים במעקב ואז ,אם התגלה כשהוא עדיין לא ממש גדל לו, או כשהנגע עדיין טרום סרטני, אפשר להפריע לו).

לא רק התלוננת ולכן אנחנו יכולים לקרוא, לא רק את התהליך שעברת, אלא גם את כל קורותיך בהמשך.
מתחסנים?

mיטלמן

Well-known member
כן. כשיש חיסון, למשל נגד נגיף הפפילומה האנושי, מתחסנים.
את מביאה דוגמה שאין שום אפשרות להסיק ממנה לגבי סרטן,
אפשר להתחסן נגד הפפילומה וזהו,
לשום סרטן אחר (מלבד תואר הרחם) אין חיסון,
וקלייטון כתב על הירך.
ואני מכירה לא מעט סוגים בילדים ומבוגרים, אין חיסון.
רצוי כך וכך, (לאכול בריא ולנהל אורח חיים בריא ולא לעשן), חשוב מאד,
לדבר כאן על חיסון נקרא לי מצחיק, ואני מסכימה שהחיסון הנ"ל מאד חשוב.

סופהו 1

Well-known member
את מביאה דוגמה שאין שום אפשרות להסיק ממנה לגבי סרטן,
אפשר להתחסן נגד הפפילומה וזהו,
לשום סרטן אחר (מלבד תואר הרחם) אין חיסון,
וקלייטון כתב על הירך.
ואני מכירה לא מעט סוגים בילדים ומבוגרים, אין חיסון.
רצוי כך וכך, (לאכול בריא ולנהל אורח חיים בריא ולא לעשן), חשוב מאד,
לדבר כאן על חיסון נקרא לי מצחיק, ואני מסכימה שהחיסון הנ"ל מאד חשוב.

מתנצלת.
צ"ל:
כשיש חיסון שימנע התפתחות סרטן, מתחסנים.

אגב, לפני כמה שנים דיברו על פיתוח חיסון שימנע את הפתחות סרטן הלבלב הקטלני, אבל אני כבר לא עוקבת.
חג שמייח

mיטלמן

Well-known member
מתנצלת.
צ"ל:
כשיש חיסון שימנע התפתחות סרטן, מתחסנים.

אגב, לפני כמה שנים דיברו על פיתוח חיסון שימנע את הפתחות סרטן הלבלב הקטלני, אבל אני כבר לא עוקבת.
חג שמייח
חג שמייח לך ולכולם,
הלוואי.
לא התכוונתי להתנצלות, איכשהו נשמע לי פשטני מדי,
ושוב, הלוואי.
ובריאות לכולם.

אביב 2019

Well-known member
מזל טוב אביב 2019
יום הולדת שמח 🤸

אפרופו גיל, קראתי עכשיו בצער שרגע לפני שיצחק נוי חוגג 80, הוא גילה גידול סרטני במוח וכנראה לא ישדר עוד בקרוב. הוא ברקע בקרי השבת שלי לפחות 25 שנה. עם הקפה, העיתון, שטיפת כלים מאתמול בערב, אפילו עם הבעל...תמיד הוא ברקע. עם הפרנקפורטר אלגמיינה צייטונג ..
למי אאזין אם הוא יפרוש? הדינוזאורים הולכים ומתמעטים.
היי.
אני אוהב להאזין ליצחק נוי המעולה,בשידור החוזר ביום א' בשעה 21:05.

דווקא גידול במוח ?! איזו אירוניה.
יצחק נוי הוא איש מאוד משכיל,מוח מבריק.פעם היו קוראים לו -איש אשכולות.
שיזכה לבריאות ואורך ימים.

למעלה