שלום חברים, רעש סטטי ברמקולים

Lonesome George

New member
שלום חברים, רעש סטטי ברמקולים

שלום ! נתלתי בבעיה ותהיתי אם ישנם אנשים כאן שיוכלו לייעץ לי מה לעשות.. רכשתי לאחרונה מערכת רמקולים של חברת altec lansing דגם 5021 מדובר בשני סטליטים ובסאב בהספק כולל של 90 וואט. הרמקוללים מחוברים לנגן תקליטורים ולמחשב (נייד). העסק נשמע מצויין חוץ מרעש סטטי בסטליטים. הרעש לא קשור לשום מקור סאונד מכיוון שהוא קיים גם כאשר כל הכבלים מנותקים מכל מקור וגם כאשר כל מוצר חשמלי באותו החדר מנותק מהחשמל. כך שהפרעות חיצוניות הם לא הבעייה לדעתי. האם יש פתרון לעניין? אולי החלפת כבלי הרמקולים תעזור? תודה מראש לכל העונים!

עמיתR

New member
רעש ברמקולים מוגברים

כשאין חיבור בכניסה אינו מהווה אינדיקציה לתקלה - הכבלים פשוט קולטים רעשים (בעיקר 50HZ) שמוקרן מכל הכבלים שסביבינו. אם זה עדיין קורה גם כשמחוברים למוצא המחשב או הנגן הנייד, זו סיבה לתיקון . (הם כבר לא באחריות?) המגבר נמצא בד"כ בארגז המכיל את הסאב, והחוט המוביל לסאטליטים הוא חוט פשוט שאין סיבה לחשוד בו. תיתכן תקלה בחוט המוביל למחשב/נגן, אם ההארקה שלו התנתקה. תיתכן גם תקלה בחיבורי הכניסה.

Lonesome George

New member
תודה על התגובה - תשובות:

אני לא בטוח שהבנתי מתשובתך אם מדובר בתקלה או לא. הרעש הססטי קיים תמיד בלי שום קשר לחיבור מסוים.הוא קיים גם כאשר הרמקולים לא מחוברים לשום דבר וגם כשהם כן. והוא רעש קבוע. (מתחזק כאשר מגבירים מאד את הסאונד ולא מנגנים מוזיקה) יש לציין שהרעש לא נשמע בזמן נגינת מוזיקה, ולכן אינו מפריע,אני מעוניין לדעת רק אם מדובר בתקלה והאם התופעה נורמלית. הרמקולים חדשים ובאחריות. מה אתה מציע לעשות? תודה.

עמיתR

New member
אין רעש כשהם מחוברים??

מההודעה הראשונה הבנתי שיש. אם ככה, זה בסדר. כמו שכתבתי, רמקולים מנותקים עשויים להשמיע רשע, כי הכבל משמש כאנטנה (אפילו כשהמכשירים בחדר מנותקים).

למעלה