שלום חברים מי יכול להמליץ על אנטנת GPS למחשב

יוסי כ1

New member

נייד להתקנה בקוקפיט אמין וחסין מים תודה יוסי

gb228

Active member
והמחשב עצמו חסין למים?

האם זה מחשב שביסודו "מוקשח" או האם הוא יהיה בתוך מארז כלשהו שיאטום אותו? או שאולי לא תהיה לו כל הגנה. אני מניח שזו לא האפשרות הראשונה כי זו אופציה יקרה מאוד ולכן נראה לי שיש שתי אפשרויות: מקלט מסוג "עכבר" USB - העמידות שלו תהיה טובה לפחות כמו המחשב. אם אתה מכניס את המחשב לאטימה כלשהיא, תכניס את המקלט יחד איתו. מקלט BLUETOOTH - אתה יכול להתקין אותו בתוך הקבינה, עם חיבור קבוע לחשמל (זה מקלט עם בטריה ודורש טעינה), היתרון - אפשר לארוז/לאטום את המחשב יותר בקלות ואין קשר חוטי בינו לבין המקלט. אופציה נוספת, אם אין עדיין מחשב, זה לקנות מחשב TABLET עם GPS מובנה. החיסרון - מוגבל לתוכנות נווט שנמכרות ב APPSTORE של מערכת ההפעלה שלו. דרך אגב, מה לגבי אספקת מתח למחשב עצמו? האם תוריד אותו לקבינה כל מספר שעות לטעינה?

יוסי כ1

New member
מצאתי בדיל אקסטרים המחשב יהיה למטה עם מטען 12

V מחובר למסך בסלון תודה

gb228

Active member
עכשיו זה יותר ברור

מהניסוח שלך הובן כאילו המחשב נמצא בקוקפיט. באמת אין צורך שהמקלט יהיה בקוקפיט ואפשר להתקין אותו בפנים. נדמה לי שיש לך סירה בדיוק כמו שלי - בוואריה 36 שנת 2004 (דרך אגב שלחתי לך לפני זמן מה מסר ולא ענית, אולי משום מה הוא לא הגיע אליך) אם זו באמת אותה סירה, מה שעשיתי זה לדחוף את המקלט דרך החור המרובע שיש במדף שמעל שולחן הנווט לכוון הדופן, כך שלמעשה הוא יושב ישירות מתחת לסיפון הצדדי, כך שאין הפרעות לקליטה (לפחות אני לא מרגיש שום הפרעות), והדבקתי עם סופר7 כדי שלא יזוז. את החוט השחלתי (קצת מסורבל, אבל אפשרי תוך שימוש ב"סטאלבאנד" של חשמלאים) לכוון ארון החשמל ומשם לכוון השולחן (אצלי זה מחשב מוקשח קטן שיושב במדף שמתחת לשולחן). זה משאיר את האיזור של השולחן נקי מכל מיני חוטים מידלדלים.

newsail

New member
כל GPS עכברי שמיועד לרכב להתקנה על הגג יתאים

נסה לקנות כזה שמיוצר בטוויאן לא בסין. המחיר כ 200 ש"ח. אפשר להוציא דרך החלון ללהניח על גג הסירה. כדאי שיהיה גבוה מגובה המים.

sheyd

New member
אנטנה ל-GPs

האנטנה אינה זהה אבל די דומה האנטנה אקטיבית ומחוברת למצבר בחיבור מהיר [מצת] 12V החלק הקולט בחוץ ניתן לקיבוע ע"י בורג או הדבקה או למתכת ברזלית נצמד ע"י מגנט קיים החלק הפנימי הינו אנטנה משדרת ברדיוס של כ-5 מטרים מהמוקד מה שיש בקישור הוא דומה אבל יש מבחר דגמים באיכות טובה את שלי רכשתי לפני כ-5-6 שנים היה 50$ אמריקאי.

23שלמה2

New member

GlobalSat BU-353 USB GPS receiver זאת האנטנה המתאימה מצטער לא יכולתי להעביר לך את הליק לפתיחה ישירה עולה כ 40$

למעלה