שלום זקוק לעצה והכוונה

fireforge

New member
שלום זקוק לעצה והכוונה

הסיפור שלנו הוא כזה

העסקנו עובדת משק בית שעבדה 4 פעמים בחודש בעלות של 180 ש"ח ל 4 שעות

שילמנו ביטוח לאומי כול אותו זמן

לאחר 10 חודשים החלטנו להפסיק את עבודה עקב בעיות כספיות שנקלענו וכרגע עוזרת נחשב מותרות

לאחר שהודענו לה על פיטורין ותשלום על ימי חופשה / הבראה + ימי שבתון שהיא טענה שמגיעים לה + ימי מחלה שהיא היתה חולה שילמנו לה הכול

היא טוענת שלא שילמנו לה לפנסיה היא מעולם לא דרשה ולא ידענו אנחנו מטפלים בזה כרגע עם סוכן הביטוח שלנו וסוכן הביטוח שלה ונשלם לה הכול

בנוסף היא שלחה לנו מכתב רשום מעורך דין שהיא דורשת תשלום פיצויים בסך :774 שקל + 774 שקל על הודעה מוקדמת של חודש אנחנו שילמנו לה על הודעה מוקדמת של יום אחד 180 לפי עצה שקיבלנו משיל

מה עושים האם אנחנו טועים האם היא מנסה לסחוט מאיתנו כסף החוק ממש לא ברור וכול אחד אומר לנו משהו אחר

כבר שילמנו לה משהו כמו 1000 שקל על זה שפיטרנו אותה האם אני צריך לשלם עוד 1400 ?

מקווה לקבל תשובה בהקדם

מה שכן למדנו לקח ובחיים בחיים לא נעסיק יותר עובד משק בית בצורה פרטית

תודה

fireforge

New member
חייב לציין שבקשר לקרן פנסייה

קיבלנו מסרים סותרים חלק אמרו שאנחנו צריכים לשלם לה רק אחרי 4 חודש חלק אמרו מיד

אנחנו נשלם לה את כול ה 10 חודשים

מדון

New member
צו ההרחבה קובע

כי אם היה לה קרן פנסיה לפני שהתקבלה למקום עבודה יש חובה להמשיך לה את קרן הפנסיה שלה ,אבל אם לא היה לה קרן פנסיה אז אתם רשאים לפתוח לה
קרן פנסיה אחרי 6 חודשי עבודה . ובמידה ולא פתחתם אז יש לשלם לה את הפיצויים שציינתי

מדון

New member
זה שלא ידעתם את החוק זה לא אומר שלא נתן

להמשיך להעסיק את העוזרת החדשה .
להלן הזכיות שלה
מגיעה לה הודעה מראש של לפי חוק הודעה מוקדמת מגיעה לה יום על כל חודש אז מגיעה לה 10 ימים כפול 180 ש"ח = 1800 ש"ח
פיצויים מגיעה לה 8.33% עבור כל תשלום של שכר בחודש כלומר אם בחודש (לדוגמא אפריל ) שיש 30 ימי עבודה ואני מתאלם רגע בגין ימי החג רז יש 26 ימי עבודה כולל יום שישי והיא עבדה 4 פעמים בשבוע מגיעה לה 3,240 ש"ח לחודש כפול 8.33% = 269.89 כפול 10 חודשי עבודה = 2698.92 ש"ח
דמי הבראה לא מגיעה לה כי היא לא עבדה 12 חודשי עבודה .
דמי מחלה אין משלמים רק עבור ימים שהיו חולים אין פדיון של ימי מחלה .
וימי חופשה מגיעה לה ההפרש בין מה שניצלה ובין מה שהחוק תותן לה לפי חישוב גס מגיעה לה 8 ימי חופשה לפי שכר של יום עבודה כלומר 180 כפול 8 ימים
יש לבדוק את ימי העבודה בפועל שהיא עבדה
בהצלחה
כמו כן מצרף לכם את החוקים לעוזרת ביית והזכיות שלה

fireforge

New member
עזוב אף אחד לא מנסה להתחמק מלשלם

אנחנו רוצים להבין אם אנחנו צריכים לשלם

הרי לפי מה ששלחת רשום שם שזה לעובד שעבד 12 חודש
היא עבדה 10 חודשים

כמו שרשמתי בקשר לפנסיה שלה כבר הסוכן ביטוח שלנו דיבר עם הסוכן שלה ואנחנו נעביר לו את הכסף לפנסיה + הפיצויים לקרן המסולקת שלה

בקשר להודעה מראש על פיטורים החוק של חודש לא תופס על עובד שהוא שעתי

מדון

New member
כאשר אתה שואל דבר מה

היה בטוח שמי שעונה לך יש לו סימוכן על מה שהוא אמר ולא סתם
אנני יודע אם קראתה את הזכיות לעוזרת ביית ,אבל בקשר להודעה מוקדמת מצרף לך את הקובץ הבא
חוק הודעה מוקדמת אשר כתוב שם כמה ימים יש לתת לעובד חודשי או לעובד שעתי או מישרה חלקית
לעותך
תודה על תשובתך המנומסת והבאת תודה על זה שמנסים לענות לך עת שאלותך

nogaash

New member
מדון, אתה מטעה את השואל

הודעה מוקדמת מגיעים לה 10 ימים קלנדריים ולא 10 ימי עבודה.

פיצויים לא מגיעים לה כיוון שעבדה רק 10 חודשים והיא פוטרה מסיבה שאינה קשורה לוותק ולניסיון להתחמק מפיצויי פיטורים.

מדון

New member
על פי החוק היה צריך לפתוח לה קרן פנסיה אחרי 3

או 6 חודשי עבודה , אם ילכו להית הדין הושופט יפסוק לעוזרת היית פיצויים כי כי המעסיק לא פתח לה קרן פנסיה לפי הנחיות צו ההרחבה .כמו כן לא שאל אם יש לה קרן פנסיה ולא בדק את כל נושא של הזכיות שלה, רק שלם ביטוח לאומי לכן הסכוי שהיא תצא אם פיצויים הם גדולים . למה ?
כי בחוק נקבע שכל הקספים שמופרשים לקרן פנסיה לטחר 6 או 3 חודשים הם כספים משורינים ואם היה הפרשה כחוק והיה גם פיטורין כחוק , נכון טעיתי בימי הודעה ורשמתי בטעות 8 שזה ריך להיות 10 .
נכון שאין נסיון התמקחות אבל אם היו פועלים על פי חוק הם היו משחררים לה את הפוליסה רק אם התשלומים שנצברו ,וסביר להניח כי בית הדין היה נעתר לדרישה של העובדת לאור העובדות הנ"ל .

nogaash

New member
א. אתה לא שופט ואתה ממש לא יכול לדעת

מה יחליט שופט בבית הדין לעבודה.

ב. על פי המקרה נראה כי בברור מדובר במעביד שפעל בתום לב והעובדה היא שמיד שנודע לו שהוא צריך להפריש כספים לקרן פנסיה, פנה גם אל הסוכן ביטוח שלו וגם אל הסוכן ביטוח שלה כדי לטפל בנושא במיידית.

ג. אני חוזרת, אתה לא שופט, ואתה לא יכול לתת כאן הנחות שלך על מה יפסק במשפט. לכל משפט יש כל כך הרבה רבדים ולא, זה לא שחור ולבן כמו שנדמה לך.

אני יכולה להגיד בוודאות שמהעביד הנ"ל פעל בצורה תקינה ואין לו שום סיבה להיכנס לפאניקה בגלל מכתב של "עורך דין" שבקושי מכיר את החוק.

מדון

New member
אין לנו וכוח אני לא שופט

אבל בפסקות האחרונות שהתפרסמו נתקלתי בפסקי דין ששופט קבע שאי הידיעה אניה פוטרת את אחריות המעסיק , ושיש מספיק מידע גם התקשורת על האחריות של מעסיק לבדוק ולברר ,לכן עניתי לה מתוך מידע
לגבי סוכן ביטוח קבים מסוכני הביטוח לא מודעים לצו ההרחבה ,וגם הידע של רבים מהם הוא לא ידע חזק ומלא כי לא לומדים התחום הביטוח דיני עבודה ומה זה צוי הרחבה ו או הסכמים קיבוציים ,יש המון מידע שמקשר בין סוכן ביטוח לדיני עבודה ,ולצערי לא נלמד הנושא גם במכללות וגם לא במבחנים של האוצר לבחינות לסוכני ביטוח ,
הלימודים במכללות הן תואר ראשון ומה שמלמדים שם זה בדיחה ,אבל לוקחים להם 4 שנים ללמד את זה .לנושא אין לי וקוח איתח שאני לא שופט אבל מידע וקירא של כמה פסקי דין שעברתי עלההם יודע אני לפעמים תוצאות שאנישים בתמימות עושים טעות .
לילה טוב

n a m a s t e

New member
תשובות

פיצויים- יש לשלם במקרה פיטורין אחרי שנת עבודה. אתם פיטרתם אחרי 10 חודשים. זה לא שנה ולכן על פי החוק אתם לא מחוייבים בפיצויים. אבל בפסיקה - פיטורים בסמוך לסוף שנת עבודה ראשונה (לאחר 10.5- 11 חודשים~) יראו אותם כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מתשלום פיצויי פיטורים ולכן העובד זכאי לפיצויי פיטורים , אלא אם הוכח אחרת על ידי המעביד ( סגירת עסק, פיטורי צמצום של עובדים רבים, וכיוצ"ב). חובת ההוכחה היא על המעביד.
הודעה מוקדמת - עובד שעתי זכאי להודעה מוקדמת של יום עבור כול חודש עבודה ( בשנה הראשונה). עבדה 10 חודשים ולכן מגיעים ל- 10 ימי הודעה מוקדמת. תבדוק כמה ימי עבודה היו לה ב- 10 ימים הראשונים לאחר שהודעתם לה על הפיטורים.

fireforge

New member
אתה מבין למה החוק מבלבל

כול אחד אומר משהו אחר :(

שוב איזה הוכחה אני יכול לתת לבית משפט חוץ מתדפיסי בנק אישיים שלי

וזה שלא שכרתי עוזרת חדשה במקומה
זה קורה שאנשים נתקעים לי לא מזמן הורידו לגמרי שעות נוספות בעבודה שזה היה חלק גדול מהמשכורת ולכן נאלצנו לוותר על כמה דברים ואחד מהם זה העוזרת

פשוט סיוט הדבר הזה מתחיל להיות בסוף אני אשלם רק כדי לסיים את הבאלאגן הזה וזהו

תודה לכולם

nogaash

New member
אתה לא חייב לשלם לה פיצויים

כיוון שהפיטורים נבעו מבעיות כלכליות ולא מניסיון להתחמק מתשלום פיצויי פיטורים.

הודעה מוקדמת ע"פ חוק חובה לתת 10 ימים קלנדריים מיום ההודעה על הפיטורים, כלומר, אם ב 10 ימי ההודעה המוקדמת נפל רק יום עבודה אחד, יש לשלם לה על יום עבודה אחד.

אל תיבהל מהמכתב של העורך דין.. נראה יותר כמו שרלטן מאשר עורך דין.

לגבי הפנסיה, אני מבינה שאתה מטפל בזה, אם לא היתה לה קרן פנסיה קודמת, אתה לא חייב להפריש לה מתחילת עבודתה אלא רק מהחודש השביעי לעבודה.

fireforge

New member
שלום לכולם

מדון אני מתנצל אם יצא שאני לא מודה על תשובתך אני כן פשוט מבולבל

בקשר לימי שבתון היא דרשה ושילמנו לא ידענו כפרות על הכסף

בקשר לפנסיה שלה אתמול דיברתי עם הסוכן שלנו שסגר מול הסוכן שלה שנפריש לה את הפנסיה + הפיצויים לקרן שלה באמת שלא ידענו
והיא מעולם לא העלתה את הנושא או ה אם היא הייתה מבקשת היינו משלמים לה מהיום הראשון זה בטוח כמו ששילמנו לה ביטוח לאומי

מה שנשאר זה ימי ההתרעה מראש היא דורשת חודש שלם שזה 750 שקל

תודה לכול העונים

nogaash

New member
היא יכולה לדרוש כמה שהיא רוצה

מגיעים 10 ימי הודעה מוקדמת קלנדרים ולא יותר מזה.

ימי שבתון, הכוונה כנראה לחגים, מגיע לה תשלום רק אם החג נפל היום שבו אמורה היתה לעבוד.

אם שילמת לה משהו שלא מגיע לה, אתה יכול לדרוש את כספך בחזרה.

אם אתה מעוניין, אני יכולה לעזור לך בסגנון מכתב לדרישת הכספים ששילמת לה ושלא מגיעים לה בחזרה. פנה אליי בפרטי.

אני אישית מאוד בעד העובד, אבל כשהוא סחטן ונצלן.

fireforge

New member
שלום בהמשך לבעיה המתמשכת

מאז שפנינו אליה לקבלת מספר פוליסה לצורך הפקדת הכסף
של הפנסיה + הפיצויים שלה לא קיבלנו שום תגובה כבר עברו מעל שבועיים שלנו לה SMS + מיילים
הסוכן שלנו רודף אחרי הסוכן שלה כבר שבועיים

מאיזה סיבה לא ברורה בכלל היא מעכבת את הנושא אנחנו לא מבינים למה
כול מה שהיא צריכה להביא לנו מספר פוליסה שנפקיד לה את כספי הפנסיה והפיצויים ולגמור את הסיפור איתה
יש לכם רעיון למה היא מושכת את זה?

fireforge

New member
איך מקפיצים פה הודעה

איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה
איך מקפיצים פה הודעה